loader

Usuwanie ósemek Kraków

Tak zwane zęby mądrości mogą sprawić wiele nieprzyjemności w codziennym życiu. Dlatego też warto podjąć decyzję o usunięciu ósemki, kiedy tylko ząb zaczyna pobolewać, zanim stanie się to dla nas zbyt kłopotliwe. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy, zanim udamy się do dentysty.

Usuwanie ósemek krok po kroku

Przede wszystkim samo usunięcie ósemek, choć jest raczej traktowane jako zabieg, w istocie jest operacją, a ta rządzi się pewnymi regułami, które warto znać. Po pierwsze, przez pewien czas po przeprowadzeniu operacji nie można nic jeść, więc zanim usiądziemy w fotelu dentystycznym, należy spożyć coś solidnego, żeby potem nie cierpieć z głodu.

Operacja usunięcia ósemek jest przeprowadzana pod narkozą, stąd też należy również wystrzegać się na jakiś czas przed nią palenia papierosów oraz picia alkoholu – zarówno nikotyna, jak i alkohol, osłabiają działanie środka przeciwbólowego i znieczulającego.

Należy również zwrócić uwagę na to, że ból po operacji pojawia się zazwyczaj w drugim, lub w trzecim dniu po, stąd też warto tak zaplanować datę, kiedy będziemy mieć usuwane zęby mądrości, by ów stan podwyższonego bólu nie przeszkodził nam w ważnym dla nas czasie.

Usunięto mi ósemkę – i co dalej?

Usunięcie ósemek zazwyczaj nie powoduje żadnych nieprzewidzianych komplikacji, jeśli pacjent przestrzega zaleceń lekarza stomatologa. Badania wskazują także, że najwięcej zadowolonych klientów wybiera Kraków jako miasto, gdzie usługi stomatologiczne, w tym właśnie usuwanie ósemek, jest najmniej bolesne i najbardziej komfortowe. Kraków oraz jego specjaliści od medycyny estetycznej i stomatologii są od lat w czołówce, jeśli chodzi o jakość zabiegów w tym zakresie.

Jeżeli więc usunięcie zęba mądrości odbyło się właśnie w Krakowie, a lekarz dentysta wyda konkretne polecenia dotyczące działań po operacji, należy go posłuchać – z pewnością zna się na swojej pracy.

Zalecenia dentysty w głównej mierze opierać się będą na standardowych działaniach, mających na celu zmniejszanie opuchlizny, która jest naturalnym wynikiem operacji, oraz stosowaniu lekkich, nieinwazyjnych płukanek, które pomogą w szybszym gojeniu się naskórka, pomogą również zminimalizować odczucie bólu w obrębie jamy ustnej.

Usuwanie ósemek a inne choroby

W przypadku, gdy jesteśmy cukrzykami, bądź mamy problemy z sercem, nadciśnieniem, lub inne schorzenia, należy poinformować o tym lekarza jeszcze przed operacją usunięcia zębów mądrości. Pomoże to nie tylko dobrać optymalną dawkę środka znieczulającego, ale także pozwoli na uniknięcie niechcianego krwotoku podczas operacji, co mogłoby spowodować dodatkowe komplikacje, których, rzecz jasna, wolelibyśmy uniknąć. Wiedza na temat naszego stanu zdrowia powinna być przekazana lekarzowi, który będzie nas operował, przez lekarza ogólnego, bądź też przed samą operacją powinny być przeprowadzone stosowne badania, które ukierunkują w odpowiedni sposób leczenie. Podobna kwestia – należy poinformować lekarza o wszelkich przyjmowanych lekach, które mogą mieć jakikolwiek wpływ na nasze samopoczucie oraz stan zdrowia podczas operacji.

Pozbycie się ósemek może mieć także dobry wpływ na cerę oraz kształt twarzy, która zyska nieco bardziej kształtny wygląd.

Zobacz

Fryzura to jeden z elementów naszego wizerunku. Dlatego zarówno mężczyźni, jak i kobiety, dbając o swój wygląd, wykorzystują wiele różnych kosmetyków, których zadaniem jest pomoc w ułożeniu niesfornych kosmyków. Jednym z chętnie wykorzystywanych, zwłaszcza przez panów produktów, bez wątpienia jest pomada do włosów. Wiele osób jednak wciąż nie wie, jak poprawnie należy...

Broda nie sprawia, że mężczyzna wygląda dobrze. Aby była prawdziwym atutem męskiego stylu, musi być pielęgnowana. Oznacza to stosowanie kosmetyków, które nadają jej pożądany kształt. Przyjrzyjmy się dziś pierwszej kwestii - jak przycinać brodę i jakiego trymera do brody należy używać. Na czym polega trymowanie? Trymowanie (z angielskiego: trim) to termin, który wszedł...

Czy wiesz, że coraz większym zaufaniem cieszą się naturalne kosmetyki, w tym zestawy prezentowe na boże narodzenie? Dlaczego tak jest? Jaki jest powód tego, że coraz więcej osób je wybiera? Kosmetyki Sylveco - można im zaufać Udowodniono, że kosmetyki o naturalnym składzie wywołują dużo mniej alergii, niż te, które mają w składzie dużo...