loader

Jak mądrze korzystać z gazetek promocyjnych z marketów?

Przygotowanie do zakupów to etap, który najczęściej po prostu pomijamy. Niewiele osób ma nawyk i czuje rzeczywistą potrzebę regularnego planowania zakupów, rozpisywania budżetu. Za to dość chętnie śledzimy promocje w marketach i staramy się korzystać z tych okazji, kupując produkty stosunkowo niedrogie. Jedną z najpopularniejszych form reklamowania trwających aktualnie i nadchodzących promocji są gazetki promocyjne.

Zestawienia i porównania

Gazetki wielu sieci hipermarketów i marketów są wydawane cyklicznie, nawet co tydzień lub dwa. Bardzo popularne są także wydania specjalne, na przykład z okazji świąt czy sezonu grillowego. Marketingowcy starają się tak zaplanować i zestawić promocje, by zyskać jak najwięcej. Ale i my, zwyczajni konsumenci, możemy dzięki temu zaoszczędzić. Wystarczy dowiedzieć się, które gazetki faktycznie oferują godne uwagi promocje i postarać się regularnie z nich korzystać. To szczególnie dobry pomysł dla wszystkich tych konsumentów, którzy nie chcą poświęcać czasu i wysiłku na dokładne kalkulacje, poszukiwanie tańszych ofert oraz lepszych okazji. Gazetka dostarczana do skrzynki na listy np przez firmę Media Expert,  lub leżąca przy kasie w sklepie na bieżąco prezentuje większość obniżek cen. Jak rozpoznać wartą uwagi ofertę?

Warto wybierać rozważnie

Niektóre supermarkety nie wydają niestety zbyt przydatnych gazetek promocyjnych. Skupiają się na tym, by były one ładne, kolorowe, przyciągające spojrzenie, a nie merytorycznie informowały odbiorców o tym, co będzie w sklepie tańsze. Jeśli w gazetce niewiele jest produktów, za to bardzo dużo zdjęć i kolorowych ramek czy nawet mini-artykułów, nie warto tracić na nią czasu. Które gazetki pomogą odnaleźć w supermarkecie aktualne promocje i zapewnią możliwość skorzystania z naprawdę promocyjnych cen? Przede wszystkim, powinniśmy znajdować w n ich naprawdę atrakcyjne obniżki, nie tylko „groszowe sprawy”. Warto też szukać takich gazetek, które pasują do bieżącego sezonu – chyba, że nastawiliśmy się na tańsze kupno ozdób choinkowych w lipcu. Przeważnie jednak sklepy oferują w sezonie grillowym tańsze krzesła ogrodowe czy gotowe sosy do pieczonych potraw, a w okolicach Wielkanocy obniżają ceny jajek i przedstawiają szeroką ofertę ozdób. Oprócz sezonowych przecen i obniżek, dobra gazetka powinna też proponować obniżki cen artykułów codziennego użytku.

Jak korzystać z gazetki promocyjnej?

Choć wydaje się to banalne, okazuje się, że korzystanie z kilku prostych zasad pomaga zaoszczędzić pieniądze. Przeglądanie gazetki promocyjnej na miejscu, przy półkach, niezbyt często pociąga za sobą łapanie najlepszych ofert. Gazetkę najlepiej jest zabrać do domu, porównać prezentowaną w niej ofertę z naszymi bieżącymi potrzebami i lista zakupów, oraz zaznaczyć szczególnie ciekawe promocje. Taka bardzo prosta strategia pozwala się zawczasu zapoznać z ofertami i uniknąć dokonywania impulsywnych, całkiem niepotrzebnych zakupów, tylko dlatego, że oferowane w nich produkty były na promocji. Nie wszystko, co znajduje się w gazetce warto kupić – nie wszystkiego przecież potrzebujemy.

Oprócz standardowej listy zakupów, warto zabrać ze sobą do sklepu właśnie gazetkę z zaznaczonymi w domu okazjami, które szczególnie nas interesują. Przemierzanie sklepowych półek z taką pomocą i podpowiedzią będzie szybsze, a podejmowanie decyzji – znacznie łatwiejsze. Warto też wybierać te gazetki, w których produkty są rozmieszczone działami, nie „jak popadnie” - to pomaga zaplanować całą wizytę w sklepie i możliwie skrócić jej czas. Minimalizuje też ryzyko kupienia „przy okazji” czegoś zupełnie niepotrzebnego.

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Mimo że dzisiaj większość tekstów, które tworzymy, powstaje za pośrednictwem monitora i klawiatury, długopis i ołówek nadal mają wiele zastosowań i nie zostały wyeliminowane przez klawisze z literami. O ile użyteczność pierwszego narzędzia kończy się wraz z wyczerpaniem się tuszu, żywotność ołówka jest dłuższa dzięki możliwości ostrzenia. Jego dodatkową zaletą...

Panele dekoracyjne to nie tylko bardzo interesujący element wystroju wnętrza. Potrafią one równie znacznie podnieść komfort akustyczny w Twoim domu. Czy wiesz, na czym polega zjawisko pogłosu? Co to są panele dekoracyjne i w jaki sposób działają? Gdzie najlepiej je kupić? Denerwujące echo Zjawisko pogłosu to inaczej wielokrotne odbicia dźwięku. Najczęściej dotyczy ono...

Klucze dynamometryczne to współczesne narzędzia, których obecność w wielu warsztatach naprawczych i halach montażowych jest praktycznie niezbędna do prawidłowego wykonania rozmaitych prac. Co je charakteryzuje? Narzędzia tę łączą ze sobą wybrane elementy z pewną siłą, którą określa się momentem obrotowym. Ich działanie oparte jest na prawie Hooke’a. Używa się...