loader

Jak ładnie wychodzić na zdjęciach?

Należysz do grona osób, które uważają, że na zdjęciach wychodzą niekorzystnie? Czy często zazdrościsz swoim koleżankom, które wyglądają na zdjęciach fantastycznie? Uważasz, że Twój wizerunek na zdjęciach jest zupełnie inny, niż w rzeczywistości? Dlaczego tak jest? Dlatego, że aparaty wychwytują szczegóły.

Pamiętaj, że Twój wizerunek nie jest gorszy. Wszystko zależy od aparatu, światła oraz od kąta robienia zdjęcia. Po przeczytaniu poniższego materiału powinnaś wiedzieć, jak wychodzić na zdjęciach korzystnie. 

Co to znaczy być fotogenicznym?

Bycie fotogenicznym to umiejętność ładnego wychodzenia na zdjęciach. Ludzie rodzą się z tym darem. Pamiętaj jednak, że osoby przystojne lub piękne nie będą wychodziły na zdjęciach korzystnie, bo po prostu takie są. Pewne techniki pozwalają na niezwykle ładne wykonanie zdjęcia. Ważne jest odpowiednie tło oraz korzystna poza.

Skup się na ubiorze

Nawet jeżeli w planach nie masz robienia zdjęć, naucz się korzystnie ubierać. Ubiór i makijaż w ogromnym stopniu identyfikują to, jak ktoś będzie prezentował się na zdjęciach. Paski mogą dodawać kilka kilogramów, natomiast złe dodatki również mogą pogorszyć sylwetkę. Niektóre kolory sprawiają, że uroda człowieka wygląda na pospolitą. Kolor powinien pasować o karnacji. Warto poprosić kogoś o radę, które kolory wyglądają najlepiej.

Pamiętaj też o cerze

Do zdjęcia należy się dobrze przygotować, ponieważ niedoskonałości na twarzy mogą być jeszcze bardziej widoczne, niż w rzeczywistości. Za pomocą mocnego podkładu ukryj blizny i pomaluj się nieco mocniej. W świeceniu twarzy pomogą Ci kosmetyki, które matują twarz. To one mają w sobie specjalne środki, które absorbują nadmiar sebum i sprawiają, że twarz wygląda o wiele lepiej. Specjalne krople pomogą w ukryciu zaczerwienień twarzy. 

Utrzymuj twarz w równowadze

 Spójrz na siebie w odbiciu lustra. Nie jest t ta sama twarz, która zostanie zaraz uchwycona na zdjęciu. Stój i patrz na swoje odbicie. Po chwili twarz powinna zyskać naturalny i piękny wygląd, a Ty nie będziesz już musiała robić dziwnych min, ani póz, aby na zdjęciu prezentować się korzystnie. Zobaczysz wtedy swoje prawdziwe oblicze. Nie zaciskaj też zębów. Delikatnie upewnij się, że zarówno górna, jak i dolna szczęka lekko się stykają. Rozszerz oczy i delikatnie unieś brwi ku górze. Stój tak codziennie przez kilka minut. Najlepiej codziennie przez miesiąc. Kiedy dostrzeżesz, że ktoś chce zrobić Ci zdjęcie, po prostu zrób wyćwiczoną minę. 

Sztuka kadrowania

Popracuj nad odpowiednim kątem

Zdjęcia modelek raczej nigdy nie są przypadkowe. Każdy model świetnie zdaje sobie sprawę, na jakim zdjęciu i pod jakim kątem prezentuje się jego twarz. Ważny jest kąt padanie twarzy. Ty oczywiście również możesz to osiągnąć, dzięki dopracowaniu odpowiedniego kąta. Zrób sobie kilka lub nawet kilkadziesiąt zdjęć, aby przekonać się, w której pozycji wyglądasz najładniej. Klasyczne jest ustawienie ciała na 3/4 kierunku aparatu. Jedna stopa powinna poprzedzać tę drugą. Jakbyś patrzyła lekko w bok, będziesz wyglądała tak, jakbyś patrzyła na inną osobę, która robi zdjęcie. To bardziej naturalne. 

Pozbądź się podwójnego podbródka

Kamera powinna być na poziomie oczu. Głowa wyprostowana, szyja sztywna. Staraj się utrzymać język przy linii podniebienia. 

Skup się na posturze

Ładna i wyprostowana sylwetka będzie zawsze wyglądała korzystniej, iż ta zgarbiona. Dobra postura zmienia wygląd zdjęcia. Ważne są wyprostowane plecy i ramiona. 

Ważna jest też sytuacja, w jakiej robione jest zdjęcie

Nieważne od miejsca ani okoliczności. Pamiętaj o swoim idealnym wyglądzie i wypracowanej pozie. 

Zobacz

Niezależnie od tego, w jakim biurze pracujemy, a także gdzie się ono znajduje, warto zaopatrzyć tę przestrzeń we wszelkie niezbędne artykuły i gadżety, które ułatwią nam wykonywanie codziennych obowiązków. Dlatego zarówno osoby pracujące poza domem, jak i te preferujące home office, powinny zwrócić uwagę czy dysponują wszystkimi przydatnymi artykułami biurowymi. Które z...

​Odpowiednie wyposażenie biura ma duży wpływ na efektywność pracy personelu. Jeżeli pomieszczenie to nie jest zaaranżowane w ergonomiczny sposób i brakuje w nim podstawowych artykułów biurowych, wówczas pracownicy mogą mieć problem ze sprawnym wypełnianiem swoich obowiązków. Z tego powodu, warto na bieżąco zaopatrywać tę przestrzeń we wszystkie niezbędne produkty i zadbać...

​Zainteresowanie pracą opiekunek osób starszych w Niemczech wzrasta. Czym jest to spowodowane? Z pewnością nowe osoby przyciągają atrakcyjne zarobki, ale też stabilna branża. Jeśli jesteś osobą empatyczną, wyrozumiałą i sumienną - możesz spróbować swoich sił w opiece. Jednak, by podjąć współpracę z renomowaną agencją predyspozycje charakterologiczne nie wystarczą...