loader

Aparaty USG – nowoczesna diagnostyka obrazowa

Nowoczesna diagnostyka nie może się obejść bez aparatów USG. To te aparaty dają najszybsze wsparcie podczas badania lekarskiego i umożliwiają postawienie trafnej diagnozy. Ile kosztują aparaty USG?

Do czego służą aparaty USG?

Ultrasonografia, jako metoda wykorzystująca ultradźwięki do obrazowania narządów i tkanek ciała pacjenta, jest olbrzymim ułatwieniem w całym procesie diagnostycznym. Opis dolegliwości, jakie zgłasza pacjent, bywa często mylący. Indywidualny sposób odczuwania bólu lub ucisku u osoby chorej każe medykowi szukać źródła objawów nie tam, gdzie się one rzeczywiście znajdują. Badanie aparatem USG tymczasem, nie pozostawia z reguły cienia wątpliwości. Właściwie odczytany obraz lub zdjęcie z aparatu USG, daje lekarzowi wiedzę o zmianach w kształcie narządów i strukturze tkanek.

Kogo można badać aparatem USG?

Co istotne, badanie wykonane aparatem USG przebiega bezinwazyjnie, nie wpływając w żaden sposób na ciągłość tkanek organizmu. Dzięki temu aparatem USG badamy bez przeszkód zarówno dorosłego, jak i dziecko, a także płód. Nic dziwnego, że wyposażając w sprzęt gabinet, przychodnię lub oddział szpitala, poszukujemy informacji o obowiązujących na rynku cenach aparatów USG i ich rodzajach, odpowiednich do naszych potrzeb.

Ceny aparatów USG - od czego zależą?

Wiadomo już więc, jak wiele zalet ma dla medycyny aparat USG cena tak przydatnego w gabinecie lekarskim urządzenia zależy od kilku czynników:

- Marki aparatu USG - jak w każdej branży, tak i tu mamy do czynienia z aparatami, uważanymi w środowisku medycznym za rolls royce, które cieszą się doskonałą opinią typową dla klasy premium, a ich ceny można określić jako te z wyższej półki.

- Obrazowania 3D lub 4D - coraz nowocześniejsze technologie pozwalają oceniać narząd lub zmianę tkanki, oglądając ją i zapisując w trójwymiarze, tak, jak wygląda w rzeczywistości. Te aparaty USG dają obraz realny, w niczym nieprzypominający tych z dawnych urządzeń.

- Opcja elastograficzna - aparaty USG z tą opcją pozwalają na ocenę stopnia twardości guzków i innych zmian w obrębie organów, jakie są stwierdzane podczas badania pacjenta. Ceny aparatów USG z takim modułem są oczywiście odpowiednio wyższe.

- Czas generowania obrazu - czyli to, jak szybko mamy dostęp do precyzyjnego obrazu wnętrza ciała pacjenta na ekranie aparatu USG, podczas dynamicznego poruszania głowicą po powłokach ciała.

- Doppler - opcja pozwalająca na ocenę stanu naczyń krwionośnych diagnozowanej osoby, przepływu krwi w tętnicach i żyłach. Jak każda dodatkowa opcja, poszerzająca zakres badania, ta także wpływa na ceny aparatów USG.

Z powyższych rozważań wynika, iż na ceny sprzętu do badań USG wpływa wiele różnorodnych kwestii. Warto wziąć je więc pod uwagę, kalkulując zakup aparatu USG dla placówki medycznej, aby zaspokoić potrzeby diagnostyczne pacjentów i jednocześnie podjąć decyzję racjonalną pod względem ekonomicznym.

Artykuł zewnętrzny

Zobacz

Pielęgnacja wrażliwej skóry dziecka wymaga stosowania odpowiednio dopasowanych produktów. Warto pamiętać o tym, że w przypadku pielęgnacji skóry malucha liczy się nie tylko skuteczność, ale także i bezpieczeństwo stosowanych specyfików.  Pielęgnacja skóry dziecka - podstawowe zasady  Pielęgnacja wrażliwej skóry dziecka...

W drogeriach i perfumeriach mamy okazję przetestować wiele kompozycji zapachowych. Obok stoisk wypełnionych kształtnymi buteleczkami z perfumami, pojawiają się specjalne paski papierowe. Czy to jednak dobry sposób na zapoznanie się z wybranym zapachem? Sprawdzamy, w jaki sposób prawidłowo testować perfumy. Odlewka zamiast dużego opakowania Wybór nowych perfum to zazwyczaj...

Na to pytanie można odpowiedzieć bardzo prosto – chodzi o troskę o narząd wzroku, jakim są nasze oczy. Nie tylko o lepsze widzenie, ale też o powstrzymanie negatywnego wpływu promieniowania UV na oczy. Na czym ono polega? Okulary przeciwsłoneczne przeciw promieniom UV Wraz ze światłem słonecznym dociera do nas promieniowanie UV. Dzieli się je na 3 rodzaje, z których...