loader

10 przydatnych wskazówek jak przestać być samotnym

Czasami każdy z nas potrzebuje chwili prywatności. Jeśli jednak czujesz, że zbyt często miewasz takie momenty, to trzeba coś zrobić, aby zmienić ten stan rzeczy. W związku z tym warto zapoznać się z poniższymi wskazówkami i po prostu przestać narzekać na samotność.

Pamiętaj, że samotność to tylko odczucie – a nie fakt

Jeśli czujesz się samotny, to łatwo uwierzyć Ci w to, że rzeczywiście tak jest. To jednak nieprawda! Pamiętaj, że takie samopoczucie jest czymś spowodowane. Poza tym mózg jest tak skonstruowany, że zazwyczaj skupia się na negatywnych odczuciach. Jednym z nich jest samotność, co sprawia, że bardziej nam ona doskwiera. Jeśli jednak będziesz świadomy tego, że to tylko odczucie, to łatwiej będzie Ci sobie z tym wszystkim poradzić.

Otwórz się na ludzi

Większość osób, które są samotne zamyka się w sobie. Tacy ludzie mają o sobie niezbyt pochlebne zdanie. Masz tak samo? W takim razie najlepiej będzie, jeśli otworzysz się na ludzi. Wspólne wyjście ze znajomym lub kimś z rodziny na pewno pomoże.

Wyloguj się z Facebooka i wyjdź gdzieś

Codzienne przeglądanie profili Twoich - teoretycznie zadowolonych z życia - znajomych sprawia, że czujesz się jeszcze bardziej samotny. W związku z tym najlepiej wylogować się ze wszystkich profili społecznościowych i zacząć robić coś, co sprawi, że będziesz po prostu odczuwać szczęście. Pamiętaj, że brak jakiegokolwiek działania na pewno w niczym nie pomoże. 

Zainspiruj się filmikami na YouTube

Na Youtube nie brakuje filmików, które dadzą Ci odpowiednią motywację oraz zastrzyk energii do działania. Poza tym w ten sposób teżmożesz nawiązać kontakty z innymi osobami.

Sam rób pewne rzeczy

Wiele osób rezygnuje ze zrobienia pewnych rzeczy, ponieważ na przykład nie chcą sami iść na mecz ulubionego klubu siatkarskiego itp. Co jednak stoi na przeszkodzie, aby to zrobić? Nic! Porzuć myśli o tym, że w pewne miejsca koniecznie trzeba iść z drugą osobą. Dzięki temu miło spędzisz czas i poczujesz się mniej samotny.

Prowadzenie bloga

Zacznij prowadzić blog

Blogowanie to świetny - i dodatkowo łatwy - sposób, aby nawiązać kontakty z innymi osobami. Tak naprawdę możesz pisać o wszystkim. Jest duże prawdopodobieństwo, że Twoje artykuły wywołają dyskusję, która pozwoli zapomnieć Ci o samotności. Dodatkowo wielu blogerów zarabia spore kwoty pieniędzy, co także jest dużym atutem.

Znajdź sobie zwierzaka

Adoptowanie zwierzaka jest bardzo dobrym sposobem na pokonanie samotności - zwłaszcza, jeśli na przykład w nowym otoczeniu nikogo nie znasz i ta sytuacja bardzo Ci doskwiera. Własny pupil sprawi, że będziecie czuć się potrzebny oraz kochany. Opieka nad nim spowoduje, że nie będziesz odczuwać też samotności.

Pomyśl o innych

Jeśli odczuwasz samotność, to warto po prostu zainteresować się innymi ludźmi. Dlaczego? Osoby, które mają kłopot z samotnością przede wszystkim skupiają się na sobie. Warto zatem wyjść do ludzi i zainteresować się też ich życiem. Dzięki temu łatwiej będzie pokonać własne problemy. Warto rozwijać w sobie empatię i pomagać innym osobom, ponieważ daje to naprawdę mnóstwo radości.

Znajdź nowych znajomych

Znakomitym sposobem na pokonanie samotności jest po prostu znalezienie sobie nowych znajomych. Istnieje wiele aplikacji oraz portali, które to umożliwiają. Dzięki temu na pewno na Twojej twarzy pojawi się uśmiech.

Czytaj

Czytanie to czynność, która teoretycznie jest wykonywana w pojedynkę. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to świetny sposób, aby spędzić wolny czas i zacząć myśleć o czymś innym, niż tylko o swoich problemach. Każda lektura pozwala bowiem przenieść się do innego świata, co bardzo poprawia samopoczucie. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać do faktu, że wartościowe książki mają też aspekt edukacyjny.

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Zawsze kiedy nadchodzą różnego rodzaju ważne okazje - przede wszystkim święta - współczesny człowiek zastanawia się nad idealnymi życzeniami. Dlaczego? Kiedyś wszystko było proste, a teraz nieco się skomplikowało - mamy po prostu bardzo duży wybór. Można zdecydować się na życzenia gotowe, kupując w sklepie kartkę i po prostu dodając adres oraz podpis. Można też...

Umiejętność samodzielnego zorganizowania sobie czasu jest wartościową umiejętnością, której posiadanie może nieść ze sobą wiele korzyści dla rozwoju i nauki dziecka. Jednak mimo tego, że taka umiejętność z pewnością jest pozytywna, nie można pozwalać maluchowi wiecznie przebywać samemu. Małe dzieci potrzebują kontaktu zarówno z innymi dziećmi jak i z rodzicami, by...

Często zastanawiamy się, czy to tak naprawdę jest miłość. Nie zawsze jednak odpowiedź jest prosta. Trudno odróżnić prawdziwą miłość od zwykłego zauroczenia. Miłość to coś o wiele większego niż zwykłe zauroczenie drugą osobą. Niestety niektórzy ludzie odkochują się równie szybko, co zakochują. Niektóre osoby mają jednak z odkochaniem się spory problem...