loader

Jak wybrać wózek dla rodzeństwa w różnym wieku?

Rodzice rodzeństwa w różnym, jednak dość zbliżonym wieku, bardzo często, zamiast kupować dwóch osobnych wózków dla swoich dzieci, stawiają na jeden model, który przeznaczony jest dla dwóch maluchów. Taki wózek bardzo często określany jest jako rok po roku. Dostosowany jest on do wymagań dzieci, które są w różnym wieku, jednak wciąż są na tyle małe, by korzystały z takiego pojazdu. Jak wybrać wózek dla rodzeństwa w różnym wieku? Podpowiadamy.

Jakie wózki sprawdzą się w przypadku rodzeństwa w różnym wieku?

Osoby, które szukają wózków dla rodzeństwa w różnym wieku, mają do wyboru kilka możliwości. Jeżeli nie chcą kupować dwóch osobnych wózków, mogą zdecydować się na modele bliźniacze lub wózki rok po roku. Te pierwsze są przeznaczone dla bliźniąt, ale mogą być wykorzystywane również w pewnych przypadkach, jeżeli rodzeństwo jest w różnym wieku. Konstrukcja wózków bliźniaczych zaprojektowana jest w taki sposób, że na jednym stelażu znajdują się dwie gondole lub dwa siedziska spacerowe. Ten wózek jednak lepiej się sprawdzi w przypadku kiedy chcemy przewozić dzieci w tym samym wieku dlatego, że nie możemy w nim umieścić dla młodszego gondoli, a dla starszego siedziska.

Z tego powodu rodzice, którzy zajmują się dziećmi w różnym wieku, między którymi jest kilka lub kilkanaście miesięcy różnicy, najczęściej stawiają na tzw. wózki rok po roku. Modele te umożliwiają przewożenie dzieci w różnym wieku, ponieważ na jednym stelażu można jednocześnie przymocować zarówno gondole, jak i spacerówkę, dzięki czemu jeden wózek dostosowany jest zarówno do potrzeb niemowlaka, jak i jego starszego brata bądź siostry.

Czym kierować się wybierając wózek dla rodzeństwa w różnym wieku?

Ze względu na to, że wózek dla rodzeństwa w różnym wieku będzie bardziej obciążony niż standardowy pojazd dla jednego malucha, decydując się na model rok po roku, warto zwrócić uwagę na wytrzymałość jego stelażu. Ważna jest także jego szerokość. Jeżeli jest to dla nas istotne, warto postawić na model, który mieści się w standardowych drzwiach. 

Dla osób, które mieszkają w blokach lub często przewożą wózek, istotnym czynnikiem, na jaki warto zwrócić uwagę, jest również waga takiego pojazdu. Obecnie na rynku dostępne są modele rok po roku, które cechują się niską wagą. Po złożeniu również zajmują niewiele więcej miejsca niż standardowe spacerówki. Dobrze, jeżeli w wybranym modelu wspólny dla obu maluchów jest tylko stelaż, a pozostałe elementy są niezależne. Warto sprawdzić również możliwość ustawienia poszczególnych komponentów. Na rynku dostępne są modele, w których jedno dziecko siedzi za drugim, ale także takie, w których jedno jest pod drugim.

Artykuł partnera

Zobacz

​W ostatnim czasie dużo mówi się o cyberprzemocy, która dotyka zarówno dzieci, jak i dorosłych. Obraźliwe i agresywne komentarze, tworzenie poniżających zdjęć oraz filmików czy rozpowszechnianie prywatnych treści bez zgody osoby, której dotyczą, to poważne problemy współczesnego Internetu. Czy rodzice mogą ubezpieczyć swoje dzieci na wypadek takich zdarzeń? A jeśli tak, to...

Każda dekada życia niesie za sobą nowe doświadczenia. W ciągu dziesięciu lat człowiek spotyka na swojej drodze wiele osób, które go kształtują, popełnia błędy, na których się uczy, ale również odnosi sukcesy warte świętowania. Z tego względu czterdziestka to idealna okazja, aby z dumą celebrować minione lata. Taki dzień aż prosi się o nadzwyczajny prezent, który nie...

  Imię, które otrzymaliśmy od naszych rodziców może być najcenniejszą rzeczą jaką posiadamy. To ono odróżnia nas od innych, kształtuje naszą osobowość i indywidualność. W wielu kulturach i krajach na całym świecie, każdego dnia w roku świętuje się nadanie komuś imienia. Wiele kultur nazywa te obchody Dniem Imienin. Najlepszą rzeczą w imieninach jest to...