loader

Kwasy tłuszczowe 3, 6, 9 - recepta na zdrowie

Życie w pośpiechu, zła dieta i niewystarczająca ilość witamin - to codzienność, w której żyje większość z nas. Często zapominamy o zdrowych tłuszczach, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Sprawdź, dlaczego warto uzupełnić swoją dietę o kwasy tłuszczowe 3, 6, 9.

Czym się wyróżnia kwas tłuszczowy omega 3?

Dla zdrowego samopoczucia i dobrej kondycji Twojej skóry, warto pamiętać o odpowiednim spożywaniu kwasów nienasyconych. Każdy z nich więc pełni zupełnie odmienną funkcję w organizmie. Wszystkie trzy kwasy pozytywnie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie ciała i umysłu, ale na tym ich podobieństwo się kończy. Kwasy omega 3 obniżają poziom cholesterolu oraz działają przeciwzapalnie. Dodatkowo zawarte w nim DHA i EPA poprawiają pracę mózgu i serca oraz chronią przed zaburzeniami emocjonalnymi. Oprócz suplementu diety Swiss Pharma, należy pamiętać, że naturalnym źródłem kwasów omega 3, są ryby, takie jak: łosoś, dorsz, śledź, makrela. Codzienne spożywanie kwasów omega 3 hamuje rozwój choroby niedokrwiennej serca oraz pozytywnie wpływa na proces zapamiętywania i koncentracji.

Funkcje prozdrowotne kwasów omega 6 i 9

Przy kwasach omega 6 - warto wspomnieć o kilku ważnych zaletach, takich jak:

usprawniają pracę centralnego układu nerwowego

wspomagają leczenie zaburzeń hormonalnych

stabilizują ciśnienie tętnicze

minimalizują ryzyko udaru mózgu i zawału serca

Bogatym źródłem kwasów tłuszczowych 6 są orzechy ziemne, migdały, pestki dyni oraz awokado.

kwasy tłuszczowe

Kwasy omega 9 - to niezbędny suplement diety dla utrzymania prawidłowego ciśnienia krwi. Jako jedyny z kwasów tłuszczowych jest jednonienasycony, co oznacza, że nasz organizm może samodzielnie go syntezować. Należy wyodrębnić kilka funkcji, które zapewnia spożycie omega 9 od Swiss Pharma:

obniża poziom trójglicerydów

spowalnia proces starzenia skóry oraz odpowiada za jej nawilżenie i nawodnienie

obniża poziom cholesterolu

Włączenie w codzienną dietę takich produktów jak siemię lniane, pistacje, olej z awokado, zapewni dobre samopoczucie oraz uzupełnia niezbędną ilość witamin dla naszego organizmu.

Zalety kwasów tłuszczowych 3, 6, 9

Dobra dieta - to podstawa, a braki w zdrowych odżywianiu można znaleźć u większości z nas. Kwasy tłuszczowe 3, 6, 9 - to sposób nie tylko na zdrową i lśniącą skórę, ale również na dobre samopoczucie. Od tego, czy systematycznie uzupełniamy poziom kwasów tłuszczowych 3, 6, 9,  w dużym stopniu zależy nasza efektywność w pracy, sprawność myślenia, a nawet kreatywność. Sprawność ruchowa również jest na wyższym poziomie, która wzrasta wraz ze spożyciem witamin Swiss Pharma. Korzystna proporcja dla naszego zdrowia kwasów nienasyconych stanowi znakomite uzupełnienia wszystkich brakujących mikro i makroelementów w organizmie.

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Rozstępy - skutek zerwania włókien kolagenowych - to zjawisko dotyczące naprawdę dużej liczby osób, nie tylko kobiet, jednak rzeczywiście grupa ta z uwagi na częstsze wahania hormonalne zmaga się z większą skłonnością do ich powstawania. Wrzecionowate pasma na skórze mają negatywny wpływ na postrzeganie swojego ciała, dlatego sprzymierzeńcem w zwalczaniu tego typu...

Zakwaszenie organizmu to bardzo nieprzyjemna przypadłość, o której wciąż mówi się niewiele. Wbrew pozorom, cierpi na nią jednak bardzo dużo osób. Nie wszystkie są jednak tego świadome. Początkowe objawy zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej nie są zbyt charakterystyczne, w związku z tym często przypisujemy im inną przyczynę. Czy wiesz, czym jest zakwaszenie organizmu i...

Istnieją różne czynniki, które mają wpływ na to, czy konkretna fryzura jest odpowiednia dla danej osoby, czy nie. Kształt naszej twarzy jest głównym wyznacznikiem. Innym czynnikiem jest to, jak zdecydujemy nosić swoją fryzurę i jak przytniemy włosy. Jednak, aby o tym zdecydować najważniejszym czynnikiem są same włosy - ich struktura i podatność na układanie. Ww naszym...