loader

Kwasy tłuszczowe 3, 6, 9 - recepta na zdrowie

Życie w pośpiechu, zła dieta i niewystarczająca ilość witamin - to codzienność, w której żyje większość z nas. Często zapominamy o zdrowych tłuszczach, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Sprawdź, dlaczego warto uzupełnić swoją dietę o kwasy tłuszczowe 3, 6, 9.

Czym się wyróżnia kwas tłuszczowy omega 3?

Dla zdrowego samopoczucia i dobrej kondycji Twojej skóry, warto pamiętać o odpowiednim spożywaniu kwasów nienasyconych. Każdy z nich więc pełni zupełnie odmienną funkcję w organizmie. Wszystkie trzy kwasy pozytywnie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie ciała i umysłu, ale na tym ich podobieństwo się kończy. Kwasy omega 3 obniżają poziom cholesterolu oraz działają przeciwzapalnie. Dodatkowo zawarte w nim DHA i EPA poprawiają pracę mózgu i serca oraz chronią przed zaburzeniami emocjonalnymi. Oprócz suplementu diety Swiss Pharma, należy pamiętać, że naturalnym źródłem kwasów omega 3, są ryby, takie jak: łosoś, dorsz, śledź, makrela. Codzienne spożywanie kwasów omega 3 hamuje rozwój choroby niedokrwiennej serca oraz pozytywnie wpływa na proces zapamiętywania i koncentracji.

Funkcje prozdrowotne kwasów omega 6 i 9

Przy kwasach omega 6 - warto wspomnieć o kilku ważnych zaletach, takich jak:

usprawniają pracę centralnego układu nerwowego

wspomagają leczenie zaburzeń hormonalnych

stabilizują ciśnienie tętnicze

minimalizują ryzyko udaru mózgu i zawału serca

Bogatym źródłem kwasów tłuszczowych 6 są orzechy ziemne, migdały, pestki dyni oraz awokado.

kwasy tłuszczowe

Kwasy omega 9 - to niezbędny suplement diety dla utrzymania prawidłowego ciśnienia krwi. Jako jedyny z kwasów tłuszczowych jest jednonienasycony, co oznacza, że nasz organizm może samodzielnie go syntezować. Należy wyodrębnić kilka funkcji, które zapewnia spożycie omega 9 od Swiss Pharma:

obniża poziom trójglicerydów

spowalnia proces starzenia skóry oraz odpowiada za jej nawilżenie i nawodnienie

obniża poziom cholesterolu

Włączenie w codzienną dietę takich produktów jak siemię lniane, pistacje, olej z awokado, zapewni dobre samopoczucie oraz uzupełnia niezbędną ilość witamin dla naszego organizmu.

Zalety kwasów tłuszczowych 3, 6, 9

Dobra dieta - to podstawa, a braki w zdrowych odżywianiu można znaleźć u większości z nas. Kwasy tłuszczowe 3, 6, 9 - to sposób nie tylko na zdrową i lśniącą skórę, ale również na dobre samopoczucie. Od tego, czy systematycznie uzupełniamy poziom kwasów tłuszczowych 3, 6, 9,  w dużym stopniu zależy nasza efektywność w pracy, sprawność myślenia, a nawet kreatywność. Sprawność ruchowa również jest na wyższym poziomie, która wzrasta wraz ze spożyciem witamin Swiss Pharma. Korzystna proporcja dla naszego zdrowia kwasów nienasyconych stanowi znakomite uzupełnienia wszystkich brakujących mikro i makroelementów w organizmie.

Zobacz

Czy wiesz, że coraz większym zaufaniem cieszą się naturalne kosmetyki, w tym zestawy prezentowe na boże narodzenie? Dlaczego tak jest? Jaki jest powód tego, że coraz więcej osób je wybiera? Kosmetyki Sylveco - można im zaufać Udowodniono, że kosmetyki o naturalnym składzie wywołują dużo mniej alergii, niż te, które mają w składzie dużo...

Pielęgnacja wrażliwej skóry dziecka wymaga stosowania odpowiednio dopasowanych produktów. Warto pamiętać o tym, że w przypadku pielęgnacji skóry malucha liczy się nie tylko skuteczność, ale także i bezpieczeństwo stosowanych specyfików.  Pielęgnacja skóry dziecka - podstawowe zasady  Pielęgnacja wrażliwej skóry dziecka...

W drogeriach i perfumeriach mamy okazję przetestować wiele kompozycji zapachowych. Obok stoisk wypełnionych kształtnymi buteleczkami z perfumami, pojawiają się specjalne paski papierowe. Czy to jednak dobry sposób na zapoznanie się z wybranym zapachem? Sprawdzamy, w jaki sposób prawidłowo testować perfumy. Odlewka zamiast dużego opakowania Wybór nowych perfum to zazwyczaj...