loader

Od czego zacząć naukę tańca?

Taniec to bardzo przyjemna forma aktywności fizycznej, która przynosi wiele korzyści. Pomaga utrzymać świetną sylwetkę, dobrą kondycję i koordynację ruchową. Jednocześnie może stać się ciekawym hobby, a wręcz sposobem na życie. Wiele osób oglądając tancerzy, chciałoby umieć poruszać się tak jak oni i zapisać się do szkoły tańca. Od czego jednak należy zacząć naukę tańca? Podpowiadamy.

Wybór techniki tańca

Chcąc zacząć naukę tańca, należy najpierw zastanowić się nad tym, jaki styl nas najbardziej interesuje i na jakich zajęciach moglibyśmy się odnaleźć. Obecnie w szkołach tańcach możemy znaleźć wiele różnych typów zajęć, dzięki czemu bez problemu znajdziemy styl dopasowany do naszych potrzeb i preferencji. Jeżeli lubimy tańczyć głównie w parach i chcemy, by lekcje te przydały nam się w życiu codziennym, na przykład podczas imprez czy wesel, możemy postawić na taniec użytkowy. 

Jeżeli jednak chcielibyśmy się zająć tańcem w sposób bardziej profesjonalny i uczestniczyć w różnego rodzaju zawodach, dobrą opcją może być dla nas taniec towarzyski. Z kolei gdy wolimy tańczyć sami, do wyboru mamy zarówno seksowne style tańca takie jak salsa, bachata czy sexy dance, jak i delikatne typu jazz, czy balet, a także młodzieżowe takie jak hip-hop, modern jazz czy dancehall.

Wybór szkoły tańca

Kiedy już zdecydujemy się na to, jakiego tańca chcemy się uczyć, musimy wybrać szkołę, która oferuje zajęcia z wybranej techniki. Obecnie dużą popularnością cieszą się zwłaszcza lekcje tańca towarzyskiego, użytkowego, salsy, a także bachaty. Takich stylów tańca możemy nauczyć się na zajęciach w szkole danceatelier.pl. Podczas wyboru szkoły tańca, warto zwrócić uwagę również na to, jacy instruktorzy są w niej zatrudnieni, a także w jakich godzinach odbywają się zajęcia. Dla wielu osób istotny może być także cennik lekcji, a także liczebność grup. 

Dopiero rozpoczynając swoją przygodę z tańcem, będziemy chcieli zapisać się na zajęcia dla grupy początkującej. Jednak jeżeli wiążemy swoją przyszłość z taką rozrywką, warto zwrócić uwagę czy po ukończeniu etapu początkującego będziemy mogli uczestniczyć w tej samej szkole tańca na zajęcia dla osób średniozaawansowanych, a także zaawansowanych.

Jak przygotować się do pierwszych zajęć nauki tańca?

Kiedy już wybierzemy interesujący nas styl tańca i zapiszemy się do szkoły, wówczas przygotowując się do pierwszych zajęć, powinniśmy pamiętać o kilku aspektach. Przede wszystkim ubierzmy się wygodnie. Niezależnie od tego, jaki styl tańca nas interesuje, podczas zajęć nasz ubiór nie powinien nam krępować ruchów. Dodatkowo warto dopasować wygodne buty na takie lekcje. Nie musimy od razu zaopatrywać się w profesjonalne obuwie taneczne, ale wybierzmy model, który pozwoli nam dobrze kontrolować pracę stóp i nie będzie nam przeszkadzał podczas poszczególnych ruchów. 

Artykuł partnera

Zobacz

Golf to sport o długiej tradycji, a jego popularność rośnie na całym świecie. Wspaniałe pola golfowe przyciągają nie tylko profesjonalistów, ale także amatorów, którzy marzą o grze na legendarnych terenach. Oto kilka najbardziej znanych i prestiżowych pól golfowych, które warto poznać. St Andrews Links – Szkocja St Andrews Links w Szkocji jest uważane za kolebkę...

KTM to marka znana przede wszystkim z motocykli i rowerów górskich. W ostatnich latach firma z powodzeniem wkroczyła również na rynek rowerów elektrycznych. Rowery elektryczne KTM wyróżniają się wysoką jakością wykonania, innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi i szeroką gamą modeli, które odpowiadają potrzebom różnych użytkowników. Wkraczanie na rynek e-bike'ów...

Komiksy Marvela są niezwykle popularne nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Znane są przede wszystkim z opowieści przygodowych, niesamowitych superbohaterów i ciekawych zwrotów akcji. Dlatego nie brakuje miłośników tych niezwykłych historii, a ich grono wciąż się powiększa. Osoby, które nigdy do tej pory nie sięgały po komiksy, powinny zacząć swoją przygodę z taką...