loader

Ile kosztuje sufit napinany?

Tęsknisz za białym sufitem, który jest gładki i nieskazitelny? Może ozdobiony zdjęciem lub rozgwieżdżonym nocnym niebem. To możliwe!!! Nowoczesne sufity napinane spełnią Twoje marzenia.

Montaż sufitów napinanych: zakres i koszt

Sufit napinany to element wykończeniowy wykonany z płótna zamontowanego na profilu metalowym lub plastikowym. Obecnie rola płótna nie jest tak ważna jak kiedyś. Zamiast tego jest wykonywany przez nowoczesny materiał wykonany z PVC lub poliestru, który pozwala na maksymalną trwałość i łatwą pielęgnację. Biały sufit napinany jest najlepszą opcją, ale istnieje wiele innych opcji, w tym czarne sufity napinane, egzotyczne drukowane płótno i ręcznie malowane.

Średni koszt sufitów napinanych dla Polski

Jaki jest koszt sufitu napinanego w Polsce? Konstrukcje te kosztują średnio 100 zł za metr kwadratowy. Jednak minimalna cena za sufit napinany to 50 zł. Recenzje sufitów napinanych w najniższych cenach nie zawsze są pozytywne. Polecamy zwrócić uwagę na średni koszt budowy.

Istnieją firmy, które mogą stworzyć sufity napinane specjalnie dla Twojego salonu. Te sufity napinane mogą być zainstalowane w błyszczących lub matowych wykończeniach i kosztują do 300 złotych za każdy metr kwadratowy. Zobacz jak zrobić sufit napinany w domu.

Sufit napinany

Jakie są koszty sufitów napinanych w Polsce?

Sufity napinane wyceniane są za metr kwadratowy płótna. Jednak w przypadku zamówienia sufitu napinanego z nadrukiem lub czarnego, koszt będzie wyższy ze względu na konieczność wykonania dodatkowych dekoracji i ewentualnie dopasowania wzorów na powierzchniach składających się z wielu płócien.

Materiały użyte do wykonania sufitów napinanych również będą miały wpływ na ich cenę. Płótna gipsowo-kartonowe są najbardziej przystępne cenowo, natomiast sufity wykonane z tkanin, zwłaszcza z jedwabiu naturalnego o tej samej powierzchni, mogą być nawet 10-20x droższe.

Sufity napinane można zamówić na wielu stronach internetowych, które bazują na konkretnym pomyśle. Dostępny jest kalkulator, który pozwoli Ci wprowadzić wszystkie dane i obliczyć koszt sufitu napinanego w salonie lub innym pomieszczeniu.

Oto kilka innych ważnych wskaźników, które mogą wpłynąć na cenę za m2 dla sufitów napinanych:

  • Im większy obszar sufitu, zapłacisz mniej za jego projekt i instalację.
  • Sufity napinane są droższe, jeśli mają dodatkowe elementy, takie jak kąty, światła LED i rozwiązania wielopoziomowe.
  • Decyzja o zainstalowaniu dachu napinanego z teksturą itp.

Gdzie mogę znaleźć firmę, która oferuje wysokiej jakości i niedrogie usługi instalacji sufitów napinanych?

Najlepszym sposobem na znalezienie niedrogich sufitów napinanych jest skorzystanie z internetu. Jeśli nie chcesz szukać wśród dziesiątek firm oferujących wymagane usługi w Twojej okolicy, istnieją inne opcje.

Możesz złożyć zamówienie online z wybraną firmą. Aby dowiedzieć się, jaki jest koszt sufitu napinanego 3D lub gwieździstego, możesz również skontaktować się z wykonawcą.

Zobacz

W miarę, jak się starzejemy - a także w wyniku różnych nieprzewidzianych wypadków - nasza sprawność stopniowo spada i z czasem nawet proste aktywności stają się bardzo trudne. Jedną z najczęściej wykonywanych jest schodzenie i wchodzenie po schodach. W jaki sposób możemy ułatwić sobie ten proces, gdy sprawia nam on trudność? Czym jest krzesełko schodowe i czy może nam w...

Firany to efektowna i bardzo praktyczna dekoracja do każdego salonu. Z łatwością znajdziemy online gotowe firany żakardowe, woalowe czy firany panele, które nie tylko urozmaicą każde wnętrze o dodatkowy element dekoracyjny, ale również osłonią przed spojrzeniami zza okien oraz nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczenia. Jakie firany wybrać i jakich szukać? Podpowiadamy w artykule!...

Wybór odpowiedniego łóżka wcale nie jest taki łatwy, jaki mógłby się wydawać. Na rynku dostępnych jest naprawdę bardzo wiele różnych łóżek, przez co niekiedy bardzo trudno zdecydować się na konkretny model. W takiej sytuacji bardzo wiele osób wybiera po prostu możliwość wykonania łóżka na wymiar na zamówienie. Dla kogo jest to najlepsze rozwiązanie i gdzie takie...