loader

Jak skonfigurować iPhone? Etapy

Sprzęty Apple'a mają sporo funkcji, która czynią z nich wygodne narzędzie pracy lub wielofunkcyjny gadżet przydatny w życiu codziennym. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia konfiguracja. Na szczęście proces ten jest łatwy do samodzielnego przeprowadzenia.

1. Konfiguracja nowego urządzenia

2. Przejście na iPhone z systemu Android

3. Ciekawe funkcje

Przed przystąpieniem do dalszych działań, należy włożyć do urządzenia kartę SIM. Jest ona niezbędna do uruchomienia procesu. Po włączeniu iPhone'a pojawia się prośba o ustawienie język oraz kraju. Czas i data pojawią się na tej podstawie automatycznie. Następną opcją jest niebieski przycisk dostępności, za sprawą którego optymalizuje się proces konfiguracji i używania nowego telefonu. Istotne jest również połączenie z siecią Wi-Fi, transmisją danych komórkowych lub aplikacją iTunes.

Konfiguracja nowego urządzenia

Szukając informacji, jak skonfigurować iPhone, można zauważyć, że w wypadku przejścia na sprzęt Apple'a ze smartfonów z Androidem, użytkownik może skorzystać z praktycznej funkcji przeniesienia danych, co wymaga dodatkowych działań. Są one jednak naturalnie wplecione w kolejne, zapowiadane na ekranie etapy. Cały proces jest bardzo intuicyjny.

Jeśli użytkownik dysponuje już innym urządzeniem z systemem iOS 11 lub nowszym, może w pierwszym kroku wybrać opcję Szybkiego startu, zbliżyć do siebie urządzenia i postępować zgodnie ze wskazówkami pojawiającymi się na wyświetlaczu. Jeśli sprzętu z odpowiednim systemem operacyjnym nie ma, pozostaje ręczna konfiguracja.

Na tym etapie producent oferuje możliwość ustawienia funkcji Face ID lub Touch ID, pozwalających później odblokowywać telefon lub zatwierdzać płatności poprzez rozpoznawanie twarzy lub autoryzowanie odciskiem palca. Wybór opcji "Dalej" pozwoli na zastosowanie tej możliwości już teraz. Jeśli użytkownik nie zdecyduje się na nią na starcie, może później wrócić do opcji w Ustawieniach. Kolejnym etapem jest ustalenie kodu ochronnego, używanego do funkcji takich jak wspomniane wyżej Face ID, Touch ID czy Apple Pay. Domyślnie jest to sześć cyfr, ale wybierając "Opcje kodu", można zmodyfikować ciąg cyfrowy na czteroznakowy, własny lub w ogóle go pominąć.

 
W kolejnym kroku pojawia się sygnalizowana wyżej opcja odtworzenia danych lub przesłania ich z urządzenia z systemem Android lub z poziomu iCloud lub iTunes. Jeśli nie jest to pożądane lub nie ma źródła, wybieramy opcję "Nowy". W kolejnym kroku użytkownik zostanie poproszony o podanie identyfikatora Apple ID, przypomnienie tych danych lub utworzenie nowego konta. Zalogowanie kontem dotychczasowym może wywołać prośbę o podanie kodu weryfikacyjnego z urządzenia poprzedniego. Oczywiście, można także zrezygnować z opcji konta Apple ID i skonfigurować je później.
 
Kolejne możliwości to: zgoda (lub jej brak) na udostępnianie danych deweloperom, zezwolenie na automatyczne aktualizacje iOS oraz pytanie o włączenie dodatkowych funkcji, takich jak choćby Siri, Apple Pay czy pęk kluczy iCloud. Ciekawym dodatkiem jest Czas przed ekranem - funkcja mierząca dobowe korzystanie z urządzenia i pozwalająca na ustalenie dziennego limitu poruszania się w aplikacjach. Użytkownik na tym etapie może również ustawić samodzielnie True Tone i Zoom ekranu, aby dopasować ustawienia telefonu do swoich preferencji.
 
Finalna opcja "Zaczynamy" uruchamia urządzenie. System poinformuje jeszcze o wskazanym utworzenia kopii zapasowej danych.

Przejście na iPhone z systemu Android

W jednym z kroków standardowej konfiguracji nowego urządzenia pojawia się opcja przeniesienia danych z Androida. Chcąc przeprowadzić ten proces automatycznie, trzeba pamiętać, by zrobić to na wstępie. Jeśli konfiguracja zostanie zakończona, konieczne będzie albo wymazanie urządzenia i przeprowadzenie całego procesu ponownie, albo przeniesienie zawartości ręcznie. Działając automatycznie, na iPhonie należy wybrać opcję "Przenieś dane z Androida", zaś na smartfonie aplikację "Przenieś do iOS". Po akceptacji warunków na wyświetlaczu nowego sprzętu, system poprosi o wprowadzenie kodu wyświetlonego na starym. Po jego wprowadzeniu wystarczy poczekać na ekran "Przenoszenia danych" i wybór plików do przeniesienia. Są to przede wszystkim: kontakty, wiadomości, zdjęcia oraz filmy, zakładki w przeglądarkach internetowych, konta pocztowe i dane kalendarza. Na iPhone'a trafią również dane na temat bezpłatnych aplikacji z możliwością ich pobrania. Ręcznie przenieść trzeba pliki muzyczne, pdf-y i ebooki.

Ciekawe funkcje

Na etapie konfiguracji iPhone'a pojawia się prośba o włączenie różnych funkcji. Nie musimy robić tego od razu, gdyż większość z nich można włączyć lub wyłączyć w toku późniejszego użytkowania z poziomu Ustawień. Kilka z nich jest szczególnie wartych zainteresowania. W tej grupie wymienić można Face ID, czyli możliwość autoryzowania działań, takich jak odblokowywanie telefonu, dokonywanie płatności czy logowanie, za pomocą obrazu twarzy. Konto  Apple ID pozwala jednym hasłem zalogować się do wszystkich usług Apple'a: App Store, Apple Music, iMessage czy Face Time. Z kolei Apple Pay to krok do wygodnego płacenia telefonem.

Artykuł sponsorowany

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

​Jak wygląda, skąd się bierze i jakie koszty ponoszą organizacje? Mimo że samo słowo “mikromenagement” brzmi całkiem niegroźnie – jego konsekwencje są niezwykle poważne. Wpływają nie tylko na dobrostan członków zespołu, ale i na efektywność realizowanych w firmie procesów. Mikrozarządzanie jest wszechobecne na poziomach mikro i makro. Doświadczają go...

Praca opiekunki zajmującej się osobami starszymi w Niemczech jest wymagająca, odpowiedzialna, ale również bardzo satysfakcjonująca, szczególnie wtedy gdy mamy doskonałe relacje z podopiecznymi potrafimy okazać im właściwe zrozumienie i cierpliwość. Dodatkowo opieka Niemcy to możliwość wysokich zarobków w krótkim czasie, po kilku tygodniach można...

Posiadanie własnego mieszkania to marzenie wielu osób, dlatego w momencie, w którym staje się rzeczywistością, można poczuć się zagubionym, jeśli chodzi o wystrój. Stworzenie wizji każdego z pomieszczeń to jedno, natomiast należy zwrócić uwagę na to, by każde z nich tworzyło spójną całość, ponieważ dzięki temu przebywanie w nim stanie się prawdziwą przyjemnością...