loader

Jak przycinać brodę?

Broda nie sprawia, że mężczyzna wygląda dobrze. Aby była prawdziwym atutem męskiego stylu, musi być pielęgnowana. Oznacza to stosowanie kosmetyków, które nadają jej pożądany kształt. Przyjrzyjmy się dziś pierwszej kwestii - jak przycinać brodę i jakiego trymera do brody należy używać.

Na czym polega trymowanie?

Trymowanie (z angielskiego: trim) to termin, który wszedł do naszego języka. W najprostszej formie trymowanie to po prostu przycinanie brody. Dla brodatych mężczyzn to coś więcej: to golenie miejsc, w których nie chcesz mieć włosów, kształtowanie, cieniowanie i przycinanie brody, aby wyglądała idealnie.

Bez przycinania nie można prawidłowo pielęgnować brody. Jeśli chcesz dołączyć lub już jesteś osobą z brodą, powinieneś zainwestować w profesjonalne narzędzie do przycinania brody.

Co to jest trymer?

Trymer do brody posiada głowicę o niewielkich rozmiarach. Dzięki temu może dotrzeć do wszystkich miejsc, które chcesz zgolić lub przyciąć. Trymer do brody musi mieć możliwość regulacji długości, co pozwoli Ci na idealne ogolenie włosów.

Należy pamiętać, że trymery do brody to urządzenia wielofunkcyjne. Wiele z nich może być wykorzystywanych do przycinania włosów na głowie i innych częściach ludzkiego ciała.

Trymer do brody

Trymowanie brody krok po kroku

Po wybraniu trymera do brody, nadszedł czas na najważniejszą część - przycinanie. W pierwszej kolejności musisz wybrać kształt swojej brody. Jeśli nie masz wprawy w tej dziedzinie, warto odwiedzić profesjonalnego fryzjera, który pomoże Ci wyznaczyć odpowiednie linie graniczne dla Twojej brody i dopasować jej kształt do Twojej twarzy. Po tym zabiegu samodzielna pielęgnacja brody będzie już łatwa.

  1. Pierwszym krokiem w przygotowaniu brody jest jej umycie. Kartując brodę usuniesz wszelkie martwe włoski i drobinki. Następnie umyj ją ulubionym szamponem, wysusz i dokładnie przeczesz. Te wstępne zabiegi zmiękczą Twoją skórę i ułatwią jej usunięcie.
  2. Przed przystąpieniem do przycinania brody użyj grzebienia, aby ją podnieść i natapirować. Dzięki temu proces usuwania włosków będzie szybszy i łatwiejszy. Będziesz też w stanie zobaczyć wszystkie nierówności. Przycinanie będzie łatwiejsze i dokładniejsze.
  3. Na początek użyj najdłuższej nasadki. Pozwoli Ci to na przycięcie włosków i usunięcie tych, które najbardziej Ci przeszkadzają. Dzięki temu nie wykonasz nagłego, głębokiego cięcia, które mogłoby utrudnić Ci stylizację brody. Użyj najdłuższej nasadki na trymer do brody i skieruj ją pionowo w górę od szyi. Będziesz musiał dostosować kąt trymera do brody, jeśli Twoje włosy rosną w innym kierunku w okolicach podbródka.
  4. Następnie przycinaj boki i bokobrody. Przycinaj tę część, która biegnie wzdłuż linii włosów. Najlepiej jest stopniowo zmniejszać długość włosków, aby uzyskać bardziej atrakcyjny wygląd. W efekcie uzyskasz zgrabną brodę, która jest delikatnie wycieniowana. Na ostatnim etapie zadbaj również o delikatne obszary wokół ust i wąsy. Upewnij się, że wszystkie włoski są idealnie równe.
  5. Ostatni krok polega na narysowaniu linii na policzkach i szyi, aby zakończyć zarost. W tym celu użyj najkrótszego ustawienia i usuń włosy powyżej linii. Pamiętaj, że broda ma często nieregularny kształt i jest przerzedzona w niektórych miejscach. Najlepiej narysować linię kończącą zarost nieco przed nimi, aby usunąć wszelkie nierówności.
  6. Nie spiesz się! Ta wskazówka jest szczególnie ważna dla mężczyzn z długą brodą. Przycinanie brody może być długim i żmudnym procesem. Warto zacząć od najdłuższych ustawień i zakładek, i stopniowo pracować w dół. Nigdy nie będziesz musiał całkowicie golić brody, jeśli coś pójdzie nie tak. Wykorzystaj czas, który masz na przycinanie brody. Możesz to zrobić kilka razy, aby wyglądała świetnie.

Jak wyznaczyć linię brody? Sprawdź na https://barberzy.com.pl/blog/jak-wyznaczyc-linie-brody/eize_dpkq

Pielęgnacja brody po przycinaniu

Zauważysz, że po przycięciu brody musisz ją rozczesać, aby usunąć wszelkie pozostałe włosy. Pozwoli Ci to zlokalizować ostatnie nierówności, które mogłeś przeoczyć. Możesz je wtedy szybko usunąć, zanim zniszczą Twój nowy wygląd. Użyj wkładu do dokładnego szczotkowania, aby usunąć wszelkie niechciane włosy.

Po przycięciu brody, podczas szczotkowania użyj kilku kropel olejku do brody. Nałóż kosmetyk na dłoń, wmasuj w brodę i rozprowadź za pomocą kartki. Po trymowaniu Twoja broda będzie miękka i przyjemna w dotyku. Dodatkowo nawilżysz i ukoisz skórę, która może być lekko podrażniona po strzyżeniu. Użyj olejku do brody o intensywnych właściwościach odbudowujących, który nada Twojej brodzie piękny blask i komfort przez cały dzień.

Zobacz

Pomada do włosów to produkt do stylizacji, który od wieków pomaga mężczyznom ujarzmić fryzurę i nadać jej pożądany kształt i połysk. Choć w XX wieku nieco straciła na popularności, w ostatnich latach przeżywa prawdziwy renesans, stając się niezbędnym elementem męskiej kosmetyczki. Co to jest pomada do włosów? W przeciwieństwie do żeli i lakierów, pomada nie skleja...

Ośrodek leczenia uzależnień to placówka dedykowana osobom borykającym się z różnego rodzaju uzależnieniami, takimi jak alkoholizm, narkomania, uzależnienie od substancji psychoaktywnych czy też zachowań kompulsywnych. W Polsce istnieje wiele ośrodków oferujących kompleksową pomoc dla osób zmagających się z nałogiem, zapewniając wsparcie zarówno medyczne, jak i psychologiczne...

Olejek z opuncji figowej to naturalny skarb, który może znacząco poprawić kondycję Twojej skóry. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom, stał się popularnym składnikiem wielu kosmetyków do pielęgnacji cery. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto wypróbować olejek z opuncji figowej oraz jakie korzyści niesie jego stosowanie. Przedstawimy także praktyczne porady i...