loader

Ten olejek pomaga zachować młodą i sprężystą skórę!

Olejki roślinne weszły już na stałe do rytuału codziennego pielęgnacyjnego niejednej z nas. Ich stosowanie przynosi sporo korzyści, a każdy olej posiada swoje właściwości unikalne. Dzięki temu możemy bez żadnego problemy dobrać olejek do wymagań, jak i także potrzeb naszej cery. Jesteśmy w stanie urozmaicić olejową pielęgnację sięgają po przeróżne oleje lub też łączyć je ze sobą w jedne olejek, który będzie miał bardziej sprecyzowane działanie, czy też mocno wszechstronne. Chcielibyśmy poniżej przybliżyć działanie oleju opuncji figowej.

Olej z opuncji figowej w starożytności

Olejek z nasion opuncji figowej jest znany już od czasów starożytności. Jego działanie między innymi doceniły kobiety berberyjskie, które stosowały oraz oczywiście nadal stosują ten olej po to, aby chronić skórę przed szkodliwym wpływem pustynnego powietrza. Olejek z pestek opuncji figowej ma niezwykle silne antyoksydacyjne właściwości i jest nawet nazywany botoksem naturalnym.

Jest polecany do każdego z typów cery, ze wskazaniem szczególnym dojrzałej cery, wymagającej nawodnienia oraz przesuszonej. Regeneruje doskonale skórę podrażnioną po kosmetycznych zabiegach, czy też po długiej ekspozycji na słońce.

Na wspomnienie na pewno zasługuje sam proces produkcji tegoż oleju, który jest niesamowicie pracochłonny oraz żmudny. Jest to olej na zimno tłoczony i uzyskiwany z pestek nasion opuncji figowej. Roślina ta przypomina swoim wyglądem kaktus. Opuncja bezpośrednio pochodzi z Meksyku. Obecnie jest jednak uprawiana w Europie Południowej. Zbiory fig opuncji odbywają się tylko przez dosłownie kilka dni w roku. Owoce się suszy na słońcu, a następnie wyjmuje się z nich pestki i to w nich właśnie na zimno jest tłoczony olej. Do wytłoczenia litra oleju jest potrzebnych niemal pół tony pestek. Dla sprecyzowania jest to około miliona sztuk. Z tego właśnie względu olejek ten nie należy do najtańszych. Warto jednak się w niego zaopatrzyć, ponieważ samo spektru działania jest niesamowicie szerokie. Praktycznie nadaje się do każdego rodzaju skóry. Olejek z opuncji figowej jest produktem, który warto dodać do swojej kosmetyczki codziennej.

Olejek z certyfikatem z opuncji figowej

Co oznacza certyfikat jakości oleju?

Zanim zakupimy olejek z opuncji figowej musimy koniecznie sprawdzać skład INCI. Powinien tutaj znajdować się jedynie jeden składnik, a więc olej z pestek bądź nasion opuncji figowej. Gdy w jego składzie znajdziemy jakikolwiek inny składnik, przykładowo Limonene, to takowego produktu kompletnie nie bierzmy pod uwagę. Najczęściej nie jest to po prostu czysty olej z opuncji.

Kupując olejek z opuncji musimy go koniecznie wziąć pod lupę. To, że wypisany jest on w INCI, to niczego nie gwarantuje. Pewność dopiero dają certyfikaty USDA oraz EcoCert, które to potwierdzają czystość, jak i także oryginalność pochodzenia produktu. Certyfikaty te dają nam gwarancję, że w naszej buteleczce znajduje się w stu procentach czysty olej z pestek opuncji o najwyższej jakości. Pochodzi on także z upraw organicznych i ma on działanie nawilżające oraz do tego przeciwzmarszczkowe.

Wiemy już, że interesuje nas olejek z certyfikatem. Musimy jednak mieć świadomość, aby certyfikat był wydany na produkt, a nie na sam surowiec. Certyfikat na produkt oznacza nic innego jak to, że olej jest rozlewany oraz butelkowany bezpośrednio u producenta. Nikt poza nim oraz klientem końcowym nie ma kompletnie do niego dostępu. Z kolei olejowy surowiec jest rozlewany i butelkowany w naszym, bądź też w innym kraju. Na takie produkty, które są rozlewane na miejscu, certyfikatu niestety nie ma.

Olejek z certyfikatem z opuncji figowej to jeden z nielicznych na rynku. Znajdźmy taki, który to posiada certyfikat na końcowy produkt, a nie na sam surowiec. Taki olejek z certyfikatem potwierdza, że jest on rozlewany oryginalne w samym Maroko. Dzięki temu ma zachowaną stuprocentową czystość, oryginalność, jak i także wszelkie standardy jakościowe.

Wybierając olejek z certyfikatem mamy gwarancję, że na żadnym z etapów dystrybucji nie został on pomieszany z innymi olejami tańszymi oraz nie jest także maceratem. Tego nie możemy być w przypadku olejów rozlewanych poza samą tłocznią producenta w żadnym wypadku pewni.

Inwestując już w olejek z opuncji figowej, zadbajmy o to, aby był to olejek z certyfikatem. Poświęcając nieco czasu, przeanalizujmy dokładnie skład. Dzięki temu będziemy pewni, że mamy do czynienia z takim olejkiem, którego oczekujemy, a nie z jakimś produktem podrobionym. Zwracajmy uwagę na wysoką jakość, a nie na cenę. Jest to niesamowicie ważne. Pamiętajmy o tym doskonale, a będziemy zadowoleni z efektu końcowego.

 

Zobacz

Ośrodek leczenia uzależnień to placówka dedykowana osobom borykającym się z różnego rodzaju uzależnieniami, takimi jak alkoholizm, narkomania, uzależnienie od substancji psychoaktywnych czy też zachowań kompulsywnych. W Polsce istnieje wiele ośrodków oferujących kompleksową pomoc dla osób zmagających się z nałogiem, zapewniając wsparcie zarówno medyczne, jak i psychologiczne...

Olejek z opuncji figowej to naturalny skarb, który może znacząco poprawić kondycję Twojej skóry. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom, stał się popularnym składnikiem wielu kosmetyków do pielęgnacji cery. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto wypróbować olejek z opuncji figowej oraz jakie korzyści niesie jego stosowanie. Przedstawimy także praktyczne porady i...

Fryzura to jeden z elementów naszego wizerunku. Dlatego zarówno mężczyźni, jak i kobiety, dbając o swój wygląd, wykorzystują wiele różnych kosmetyków, których zadaniem jest pomoc w ułożeniu niesfornych kosmyków. Jednym z chętnie wykorzystywanych, zwłaszcza przez panów produktów, bez wątpienia jest pomada do włosów. Wiele osób jednak wciąż nie wie, jak poprawnie należy...