loader

Ten olejek pomaga zachować młodą i sprężystą skórę!

Olejki roślinne weszły już na stałe do rytuału codziennego pielęgnacyjnego niejednej z nas. Ich stosowanie przynosi sporo korzyści, a każdy olej posiada swoje właściwości unikalne. Dzięki temu możemy bez żadnego problemy dobrać olejek do wymagań, jak i także potrzeb naszej cery. Jesteśmy w stanie urozmaicić olejową pielęgnację sięgają po przeróżne oleje lub też łączyć je ze sobą w jedne olejek, który będzie miał bardziej sprecyzowane działanie, czy też mocno wszechstronne. Chcielibyśmy poniżej przybliżyć działanie oleju opuncji figowej.

Olej z opuncji figowej w starożytności

Olejek z nasion opuncji figowej jest znany już od czasów starożytności. Jego działanie między innymi doceniły kobiety berberyjskie, które stosowały oraz oczywiście nadal stosują ten olej po to, aby chronić skórę przed szkodliwym wpływem pustynnego powietrza. Olejek z pestek opuncji figowej ma niezwykle silne antyoksydacyjne właściwości i jest nawet nazywany botoksem naturalnym.

Jest polecany do każdego z typów cery, ze wskazaniem szczególnym dojrzałej cery, wymagającej nawodnienia oraz przesuszonej. Regeneruje doskonale skórę podrażnioną po kosmetycznych zabiegach, czy też po długiej ekspozycji na słońce.

Na wspomnienie na pewno zasługuje sam proces produkcji tegoż oleju, który jest niesamowicie pracochłonny oraz żmudny. Jest to olej na zimno tłoczony i uzyskiwany z pestek nasion opuncji figowej. Roślina ta przypomina swoim wyglądem kaktus. Opuncja bezpośrednio pochodzi z Meksyku. Obecnie jest jednak uprawiana w Europie Południowej. Zbiory fig opuncji odbywają się tylko przez dosłownie kilka dni w roku. Owoce się suszy na słońcu, a następnie wyjmuje się z nich pestki i to w nich właśnie na zimno jest tłoczony olej. Do wytłoczenia litra oleju jest potrzebnych niemal pół tony pestek. Dla sprecyzowania jest to około miliona sztuk. Z tego właśnie względu olejek ten nie należy do najtańszych. Warto jednak się w niego zaopatrzyć, ponieważ samo spektru działania jest niesamowicie szerokie. Praktycznie nadaje się do każdego rodzaju skóry. Olejek z opuncji figowej jest produktem, który warto dodać do swojej kosmetyczki codziennej.

Olejek z certyfikatem z opuncji figowej

Co oznacza certyfikat jakości oleju?

Zanim zakupimy olejek z opuncji figowej musimy koniecznie sprawdzać skład INCI. Powinien tutaj znajdować się jedynie jeden składnik, a więc olej z pestek bądź nasion opuncji figowej. Gdy w jego składzie znajdziemy jakikolwiek inny składnik, przykładowo Limonene, to takowego produktu kompletnie nie bierzmy pod uwagę. Najczęściej nie jest to po prostu czysty olej z opuncji.

Kupując olejek z opuncji musimy go koniecznie wziąć pod lupę. To, że wypisany jest on w INCI, to niczego nie gwarantuje. Pewność dopiero dają certyfikaty USDA oraz EcoCert, które to potwierdzają czystość, jak i także oryginalność pochodzenia produktu. Certyfikaty te dają nam gwarancję, że w naszej buteleczce znajduje się w stu procentach czysty olej z pestek opuncji o najwyższej jakości. Pochodzi on także z upraw organicznych i ma on działanie nawilżające oraz do tego przeciwzmarszczkowe.

Wiemy już, że interesuje nas olejek z certyfikatem. Musimy jednak mieć świadomość, aby certyfikat był wydany na produkt, a nie na sam surowiec. Certyfikat na produkt oznacza nic innego jak to, że olej jest rozlewany oraz butelkowany bezpośrednio u producenta. Nikt poza nim oraz klientem końcowym nie ma kompletnie do niego dostępu. Z kolei olejowy surowiec jest rozlewany i butelkowany w naszym, bądź też w innym kraju. Na takie produkty, które są rozlewane na miejscu, certyfikatu niestety nie ma.

Olejek z certyfikatem z opuncji figowej to jeden z nielicznych na rynku. Znajdźmy taki, który to posiada certyfikat na końcowy produkt, a nie na sam surowiec. Taki olejek z certyfikatem potwierdza, że jest on rozlewany oryginalne w samym Maroko. Dzięki temu ma zachowaną stuprocentową czystość, oryginalność, jak i także wszelkie standardy jakościowe.

Wybierając olejek z certyfikatem mamy gwarancję, że na żadnym z etapów dystrybucji nie został on pomieszany z innymi olejami tańszymi oraz nie jest także maceratem. Tego nie możemy być w przypadku olejów rozlewanych poza samą tłocznią producenta w żadnym wypadku pewni.

Inwestując już w olejek z opuncji figowej, zadbajmy o to, aby był to olejek z certyfikatem. Poświęcając nieco czasu, przeanalizujmy dokładnie skład. Dzięki temu będziemy pewni, że mamy do czynienia z takim olejkiem, którego oczekujemy, a nie z jakimś produktem podrobionym. Zwracajmy uwagę na wysoką jakość, a nie na cenę. Jest to niesamowicie ważne. Pamiętajmy o tym doskonale, a będziemy zadowoleni z efektu końcowego.

 

Zobacz

Czy wiesz, że coraz większym zaufaniem cieszą się naturalne kosmetyki, w tym zestawy prezentowe na boże narodzenie? Dlaczego tak jest? Jaki jest powód tego, że coraz więcej osób je wybiera? Kosmetyki Sylveco - można im zaufać Udowodniono, że kosmetyki o naturalnym składzie wywołują dużo mniej alergii, niż te, które mają w składzie dużo...

Pielęgnacja wrażliwej skóry dziecka wymaga stosowania odpowiednio dopasowanych produktów. Warto pamiętać o tym, że w przypadku pielęgnacji skóry malucha liczy się nie tylko skuteczność, ale także i bezpieczeństwo stosowanych specyfików.  Pielęgnacja skóry dziecka - podstawowe zasady  Pielęgnacja wrażliwej skóry dziecka...

W drogeriach i perfumeriach mamy okazję przetestować wiele kompozycji zapachowych. Obok stoisk wypełnionych kształtnymi buteleczkami z perfumami, pojawiają się specjalne paski papierowe. Czy to jednak dobry sposób na zapoznanie się z wybranym zapachem? Sprawdzamy, w jaki sposób prawidłowo testować perfumy. Odlewka zamiast dużego opakowania Wybór nowych perfum to zazwyczaj...