loader

Malowanie na koszulkach

Jeśli masz głowę pełną pomysłów na koszulki, a te sprzedawane w sklepach nie są w twoim guście, może sam zaprojektujesz coś ciekawego i stworzysz własną koszulkę. Wystarczy kilka farb w rozmaitych kolorach i jakieś pędzelki, a możliwości stworzenia wyjątkowych koszulek są nieograniczone. Nie musisz ograniczać się tylko do koszulek, możesz zaprojektować też niepowtarzalne motywy na ściany, zasłony czy poduszki.

Najlepsze do malowania są koszulki wykonane ze stuprocentowej bawełny. Polecane są jasne kolory, kremowy lub biały. Dobrym materiałem jest też prawdziwy lub sztuczny jedwab. Nim zaczniemy malować na danym materiale, dobrze jest wypróbować farbę na niewielkim skrawku.

Warto zwrócić uwagę, czy materiał nie jest zbyt luźno tkany, bo wtedy farba może przesiąknąć na drugą stronę materiału. Spowoduje to, że kolor straci na intensywności. Ponadto materiał, który jest ciasno tkany, jest znacznie wygodniejszy do malowania drobnych elementów.

Przed przystąpieniem do malowania koszulkę należy wyprać. Pozbędziemy się dzięki temu różnych zanieczyszczeń, które mogłyby spowodować, że farba gorzej się przyjmie. Zabieg ten spowoduje też zmiękczenie materiału, a jednocześnie sprawdzimy, czy istnieje ryzyko skurczenia się koszulki w praniu. Nie oznacza to jednak, że każda koszulka musi być wyprana przed malowaniem. Krótki test wystarczy, by to sprawdzić. W tym celu należy zmoczyć koszulkę niewielką ilością wody. Nie musimy jej prać, gdy woda wsiąknie w materiał, jeśli zaś utrzyma się na jego powierzchni, to taką koszulkę dobrze jest przeprać.

Jeśli już zdecydujemy się wyprać koszulkę, to nie należy dodawać zmiękczacza do tkanin. Chcemy bowiem wypłukać wszelkie chemikalia z koszulki, a nie dodawać nowe.

Ważne by dobrze wyprasować koszulkę, pozbywając się wszystkich zagnieceń.

Nadruk na koszulkach

Aby trwale przytwierdzić barwnik do koszulki, trzeba ją dobrze zaprasować. Oczywiście koszulkę prasujemy, jak już farba przeschnie, czyli po upływie przynajmniej dwudziestu czterech godzin. Ważne jest, by rozgrzanego żelazka nie przykładać bezpośrednio na farbę. Dobrze jest prasować koszulkę po jej lewej stronie. Innym sposobem jest zaprasowanie farby na koszulce przez ściereczkę. Jeśli motyw na koszulce jest sporych rozmiarów, to można ją też przesuszyć w suszarce. Powinniśmy jednak zachować dużą ostrożność, by nie zniszczyć nowo stworzonej koszulki. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem poczekanie aż koszulka wyschnie sama.

Kolory ładnie się ze sobą łączą i zlewają, gdy zmoczymy koszulkę przed pomalowaniem. Ważne by koszulka była wilgotna, a nie mokra, by nie rozcieńczyć farby całkowicie.

W trakcie malowania należy w środek koszulki włożyć jakąś ściereczkę lub ręcznik, by farba nie przeszła na tył koszulki.

Niektórzy używają wybielacza, by celowo wybielić koszulkę w niektórych miejscach. Należy pamiętać jednak o zachowaniu szczególnej ostrożności, by wybielacz nie miał kontaktu z naszą skórą. Najlepszy efekt uzyskamy, wybielając ciemne kolory.

Przydatne mogą też okazać się szablony - najpierw odrysowujemy wzór, a potem nakładamy farbę.

Zobacz

Komiksy Marvela są niezwykle popularne nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Znane są przede wszystkim z opowieści przygodowych, niesamowitych superbohaterów i ciekawych zwrotów akcji. Dlatego nie brakuje miłośników tych niezwykłych historii, a ich grono wciąż się powiększa. Osoby, które nigdy do tej pory nie sięgały po komiksy, powinny zacząć swoją przygodę z taką...

Taniec to bardzo przyjemna forma aktywności fizycznej, która przynosi wiele korzyści. Pomaga utrzymać świetną sylwetkę, dobrą kondycję i koordynację ruchową. Jednocześnie może stać się ciekawym hobby, a wręcz sposobem na życie. Wiele osób oglądając tancerzy, chciałoby umieć poruszać się tak jak oni i zapisać się do szkoły tańca. Od czego jednak należy zacząć naukę...

Masz awersję do wydawania pieniędzy? Czujesz wahanie, patrząc na stan swojego konta pod koniec każdego miesiąca? Szukasz oszczędności, ale nie wiesz gdzie? Dowiedz się, jak kupować mądrze i dokonywać świadomych zakupów. Oto 10 sposobów na mądre i niedrogie zakupy. Oszczędność nie musi oznaczać rezygnacji z zakupów. Stosuj się do tych prostych zasad. 1. Myśl...