loader

Malowanie na koszulkach

Jeśli masz głowę pełną pomysłów na koszulki, a te sprzedawane w sklepach nie są w twoim guście, może sam zaprojektujesz coś ciekawego i stworzysz własną koszulkę. Wystarczy kilka farb w rozmaitych kolorach i jakieś pędzelki, a możliwości stworzenia wyjątkowych koszulek są nieograniczone. Nie musisz ograniczać się tylko do koszulek, możesz zaprojektować też niepowtarzalne motywy na ściany, zasłony czy poduszki.

Najlepsze do malowania są koszulki wykonane ze stuprocentowej bawełny. Polecane są jasne kolory, kremowy lub biały. Dobrym materiałem jest też prawdziwy lub sztuczny jedwab. Nim zaczniemy malować na danym materiale, dobrze jest wypróbować farbę na niewielkim skrawku.

Warto zwrócić uwagę, czy materiał nie jest zbyt luźno tkany, bo wtedy farba może przesiąknąć na drugą stronę materiału. Spowoduje to, że kolor straci na intensywności. Ponadto materiał, który jest ciasno tkany, jest znacznie wygodniejszy do malowania drobnych elementów.

Przed przystąpieniem do malowania koszulkę należy wyprać. Pozbędziemy się dzięki temu różnych zanieczyszczeń, które mogłyby spowodować, że farba gorzej się przyjmie. Zabieg ten spowoduje też zmiękczenie materiału, a jednocześnie sprawdzimy, czy istnieje ryzyko skurczenia się koszulki w praniu. Nie oznacza to jednak, że każda koszulka musi być wyprana przed malowaniem. Krótki test wystarczy, by to sprawdzić. W tym celu należy zmoczyć koszulkę niewielką ilością wody. Nie musimy jej prać, gdy woda wsiąknie w materiał, jeśli zaś utrzyma się na jego powierzchni, to taką koszulkę dobrze jest przeprać.

Jeśli już zdecydujemy się wyprać koszulkę, to nie należy dodawać zmiękczacza do tkanin. Chcemy bowiem wypłukać wszelkie chemikalia z koszulki, a nie dodawać nowe.

Ważne by dobrze wyprasować koszulkę, pozbywając się wszystkich zagnieceń.

Nadruk na koszulkach

Aby trwale przytwierdzić barwnik do koszulki, trzeba ją dobrze zaprasować. Oczywiście koszulkę prasujemy, jak już farba przeschnie, czyli po upływie przynajmniej dwudziestu czterech godzin. Ważne jest, by rozgrzanego żelazka nie przykładać bezpośrednio na farbę. Dobrze jest prasować koszulkę po jej lewej stronie. Innym sposobem jest zaprasowanie farby na koszulce przez ściereczkę. Jeśli motyw na koszulce jest sporych rozmiarów, to można ją też przesuszyć w suszarce. Powinniśmy jednak zachować dużą ostrożność, by nie zniszczyć nowo stworzonej koszulki. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem poczekanie aż koszulka wyschnie sama.

Kolory ładnie się ze sobą łączą i zlewają, gdy zmoczymy koszulkę przed pomalowaniem. Ważne by koszulka była wilgotna, a nie mokra, by nie rozcieńczyć farby całkowicie.

W trakcie malowania należy w środek koszulki włożyć jakąś ściereczkę lub ręcznik, by farba nie przeszła na tył koszulki.

Niektórzy używają wybielacza, by celowo wybielić koszulkę w niektórych miejscach. Należy pamiętać jednak o zachowaniu szczególnej ostrożności, by wybielacz nie miał kontaktu z naszą skórą. Najlepszy efekt uzyskamy, wybielając ciemne kolory.

Przydatne mogą też okazać się szablony - najpierw odrysowujemy wzór, a potem nakładamy farbę.

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Każde urządzenie potrzebuje odpowiedniej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Tablety to urządzenia, które najczęściej narażone są na upadki, otarcia tudzież inne uszkodzenia. Jedną z najwygodniejszych form ochrony, smartfona, tabletu czy laptopa jest etui. Jak właściwe zabezpieczyć swoje urządzenie i które etui najlepiej sprawdzi się w przypadku tabletu 10 calowego?...

  Nowoczesne technologie coraz bardziej ułatwiają nam życie i wszyscy staramy się z nich korzystać w miarę naszych możliwości. Panele led to bardzo proste i łatwe w montażu oświetlenie, które będzie idealnie nadawać się mieszkań. Panele ledowe najlepiej pasują do nowoczesnych wnętrz, trendów oraz aranżacji. Bardzo często kupowanym i popularnym wśród klientów...

Ruchliwe ulice i szybkie tempo życia w dużym mieście, jest bardzo obciążające dla człowieka. Dlatego bardzo ważne jest to, by znaleźć swój własny azyl, dzięki któremu będziemy mogli się zrelaksować i odpocząć. Zatem warto zadbać o ​swój ogród, by on mógł przynieść ukojenie od codziennych obowiązków. Należałoby również zaznaczyć, że największe działania...