loader

Jak się ubrać na sesję zdjęciową

Rozwój technologii sprawił, że trudno byłoby dziś znaleźć osobę, która nie robiłaby pamiątkowych zdjęć, choćby najprostszym telefonem. Łatwość podróżowania dodatkowo sprawiła, że fotografowanie u wielu osób zamieniło się w trwałą pasję. Jednocześnie wszechobecne media społecznościowe sprawiły, że pojawiła się platforma, na której realizowane przez siebie zdjęcia lub zdjęcia, na których występuje się roli głównej, można upublicznić.

Jak się ubrać na sesję zdjęciową?

Czasem sesję zdjęciową robi się dla przyjemności, a bywa, że profesjonalne zdjęcia potrzebne są zawodowo. W zależności od przeznaczenia gotowego materiału, bohater sesji musi do niej inaczej się przygotować. Do sesji, która ma zakończyć się zdjęciami niezbędnymi do CV, warto przygotować się niezwykle starannie, dobierając strój, makijaż, tło zdjęcia zgodnie z dobrymi praktykami.

Decydując się na udział w każdej innej sesji, która ma pozostawić pamiątkę w rodzinnym albumie, można czuć się dużo swobodniej, dobierając strój https://answear.com/h/kurtki-jeansowe-damskie.html, fryzurę czy makijaż zgodnie z własnymi oczekiwaniami co do efektu końcowego. Warto jednak sprawdzić wcześniej podstawowe zasady doboru stroju do sylwetki, stworzone przez profesjonalistów.

figura klepsydra

Optymalne stroje dla figury o kształcie klepsydry

Sylwetka kobieca o kształcie klepsydry wyróżnia się jedną podstawową cechą - wyraźnym wcięciem w talii. Biodra i ramiona klepsydry są podobnej szerokości, widoczne są wszystkie kobiece krągłości. Figura klepsydra jest niezwykle wdzięcznym obiektem do stylizacji z uwagi na idealną harmonię i doskonałe proporcje.

Sylwetka klepsydry nie oznacza wcale, iż zawsze jest ona idealnie szczupła i smukła. Nie musi. Dobrze skrojone ubrania i tak będą doskonale na niej leżały. Do tego rodzaju figury dobiera się zwykle odzież dopasowaną do ciała, tak by podkreślała największe jej atuty. Warto zatem powiesić w swojej szafie taliowane marynarki, gładkie koszule, sukienki odcinane w talii i podkreślone paskiem. Przy dużym biuście warto pamiętać o dekolcie w serek i można pozwolić sobie na spodnie czy spódnicę z wysokim stanem.

Ponieważ figura klepsydry charakteryzuje się także dość masywnymi biodrami, warto dobrać taki krój spodni, który nada sylwetce więcej lekkości. Korzystniejszym rozwiązaniem będą spodnie dzwony lub szersze, proste, spodnie rurki mogą, chociaż nie muszą, wyglądać mniej korzystniej. Warto zweryfikować tę teorię przed lustrem. Podobnie ryzykowne dla efektu mogą okazać się golfy, a jeżeli bardzo je lubimy, koniecznie trzeba znaleźć dobry stanik, a golf ubrać pod miękką marynarkę czy dzianinowy żakiet.

Zobacz

​W Polsce merino cieszy się nieustającą popularnością. Właściwości tego materiału wynikające z jego naturalnego pochodzenia sprawiają, że odzież z wełny merynos jest przyjazna ludzkiej skórze, miękka w dotyku i niezwykle wygodna. Co sprawia, że “merino polska” tak często jest poszukiwane przez użytkowników internetu? Poznaj atuty odzieży z wełny merynosa i...

Odzież patriotyczna coraz częściej stanowi element garderoby wielu osób, które cenią sobie przekazywanie narodowych wartości. Zestawiana jest zarówno z codziennymi stylizacjami, jak i takimi, które wybierane są na przykład na ważne obchody państwowe. Czym się kierować przy wyborze tego typu odzieży? Na co zwracać uwagę przy zakupie koszulek...

Maj to czas przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej, zarówno dla dzieci, jak i ich opiekunów. Co roku rodzice stają przed wyzwaniem, jak dobrać odpowiedni prezent dla swojej pociechy. Na co postawić, aby podarunek usatysfakcjonował dziecko i był jednocześnie pamiątką tak ważnego wydarzenia. Wśród propozycji warto rozważyć zakup biżuterii, na przykład...