loader

Biżuteria i zegarki – czy to dobry pomysł na prezent na komunię?

Maj to czas przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej, zarówno dla dzieci, jak i ich opiekunów. Co roku rodzice stają przed wyzwaniem, jak dobrać odpowiedni prezent dla swojej pociechy. Na co postawić, aby podarunek usatysfakcjonował dziecko i był jednocześnie pamiątką tak ważnego wydarzenia.

Wśród propozycji warto rozważyć zakup biżuterii, na przykład zegarka. Dlaczego to dobry pomysł na prezent? Jak dobrać biżuteryjny podarunek dla dziecka z okazji Pierwszej Komunii Świętej?

Biżuteria – ponadczasowa, uniwersalna i na każdą okazję

Biżuteria to pomysł na prezent uniwersalny, nadający się na każdą okazję, w tym jako podarunek dla dziecka na pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej. W ofercie można znaleźć zarówno biżuterię dla chłopców, jak i dla dziewczynek.

Bransolety męskie sprawdzą się w przypadku chłopców, którzy szybko zaczynają wkraczać w wiek nastoletni i coraz większą uwagę zwracają na swoje stylizacje. Na bransolecie można dodatkowo wykonać grawerunek, aby prezent był pamiątką przypominającą o tym ważnym wydarzeniu.

Bransoletki dziewczęce, kolczyki czy wisiorki to z kolei pomysł na upominek dla małej damy, która już od wczesnych lat lubi się stroić. Dziewczęta chętnie noszą biżuterię, a ta z grawerem, podarowana na tak ważną okazję jak Pierwsza Komunia Święta, będzie sentymentalnym prezentem.

Biżuteria jest ponadczasowa, zawsze modna i na tyle uniwersalna, że można ją zakładać praktycznie na każdą okazję. Ta podarowana w formie komunijnego prezentu, jeśli jest elegancka, wykonana ze szlachetnego metalu i posiadająca regulację, będzie z przyjemnością noszona przez wiele lat.

Zegarek jako komunijny prezent – jak dobrać?

Zegarek jako prezent komunijny zawsze się sprawdza. To podarunek tradycyjny, dostępny w różnych przedziałach cenowych, dzięki czemu każdy może wybrać model, który zmieści się w zaplanowanym budżecie. Uniwersalność tego prezentu polega również na tym, że odpowiada zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Bogatą ofertę komunijnych zegarków posiada sklep galante.pl.

Czym się kierować dobierając taki podarunek? Najczęściej wybierany jest biały kolor, który kojarzy się z charakterem uroczystości, białymi strojami dzieci oraz Białym Tygodniem, następującym tuż po wydarzeniu Pierwszej Komunii Świętej. Ten kolor można jednak potraktować jako podpowiedź, niekoniecznie zaś wyznacznik.

Dla dziewczynek sprawdzą się bowiem klasyczne modele w stonowanych, pastelowych barwach, pasujących do dowolnego stroju, jak i te bardziej kolorowe. Mogą mieć w sobie błyszczące detale, które dodają delikatności i uroku.

Kolorowe zegarki, z ciekawymi funkcjami, ale i te bardziej uniwersalne oraz eleganckie, będą odpowiednie dla chłopców. Dobrze jest uwzględnić upodobania dziecka, aby jak najlepiej dobrać podarunek w formie zegarka.

Zegarek z grawerem

Aby zegarek był pamiątką Pierwszej Komunii Świętej, na odwrocie tarczy można wykonać grawer, np. z datą wydarzenia, cytat nawiązujący do uroczystości bądź krótkie życzenia. Dzięki temu ozdobny element noszony na ręce stanie się nie tylko praktyczny, ale i zyska na symbolicznym znaczeniu.

Komunijny prezent w formie biżuterii bądź zegarka zawsze się sprawdzi. Co więcej, o taki upominek mogą się pokusić nie tylko rodzice, ale i dalsza rodzina.

Artykuł partnera

Zobacz

​W Polsce merino cieszy się nieustającą popularnością. Właściwości tego materiału wynikające z jego naturalnego pochodzenia sprawiają, że odzież z wełny merynos jest przyjazna ludzkiej skórze, miękka w dotyku i niezwykle wygodna. Co sprawia, że “merino polska” tak często jest poszukiwane przez użytkowników internetu? Poznaj atuty odzieży z wełny merynosa i...

Odzież patriotyczna coraz częściej stanowi element garderoby wielu osób, które cenią sobie przekazywanie narodowych wartości. Zestawiana jest zarówno z codziennymi stylizacjami, jak i takimi, które wybierane są na przykład na ważne obchody państwowe. Czym się kierować przy wyborze tego typu odzieży? Na co zwracać uwagę przy zakupie koszulek...

Rozwój technologii sprawił, że trudno byłoby dziś znaleźć osobę, która nie robiłaby pamiątkowych zdjęć, choćby najprostszym telefonem. Łatwość podróżowania dodatkowo sprawiła, że fotografowanie u wielu osób zamieniło się w trwałą pasję. Jednocześnie wszechobecne media społecznościowe sprawiły, że pojawiła się platforma, na której realizowane przez siebie...