loader

Jak poznać, że to miłość?

Często zastanawiamy się, czy to tak naprawdę jest miłość. Nie zawsze jednak odpowiedź jest prosta. Trudno odróżnić prawdziwą miłość od zwykłego zauroczenia. Miłość to coś o wiele większego niż zwykłe zauroczenie drugą osobą. Niestety niektórzy ludzie odkochują się równie szybko, co zakochują. Niektóre osoby mają jednak z odkochaniem się spory problem. Niektórzy z kolei nie mogą zakochać się z najwspanialszej osobie na świecie. 

Miłość a pożądanie

Miłość mylona jest z pożądaniem. Pożądanie to silnie zakorzenione uczucie w ludzkiej psychice i naturze. Uczucie to często dotyczy osoby, której nie znamy z byt dobrze. Zazwyczaj wtedy fantazjujemy oraz wyobrażamy sobie różne rzeczy związane z obiektem miłości. Dlaczego więc ludzie mają tendencję to mylenia namiętności z prawdziwą miłością?

Pożądanie nie jest miłością. Miłość jest uczuciem o wiele silniejszym niż popęd fizyczny do drugiej osoby. Warto jednak pamiętać, że pożądanie stanowi jeden z głównych elementów miłości, jednak nie jest jej podstawą. Prawdziwa miłość sięga o wiele głębiej. Bazuje ona przede wszystkim na uczuciu, przyjaźni i wzajemnym zaangażowaniu. Będąc w stałym związku mamy uczucie, jakby nasz partner był naszym przyjacielem, do którego dodatkowo czujemy ogromny pociąg fizyczny.

Czym jest miłość?

Miłość porównywalna jest z sytuacją, w której pod opiekę ofiarujemy nasze serce drugiej osobie, ufając, że zadba o nie lepiej, niż właściciel. Miłość to uczucie, w której każdego dnia chcemy być lepszymi przyjaciółmi, niż poprzednio. Miłość wiąże się jedynie z przyjemnymi uczuciami. Jeżeli jednak jakkolwiek sytuacja budzi nasze wątpliwości, wówczas możemy mieć do czynienia z zauroczeniem lub przyjaźnią. 

Bardzo trudno często jest określić, co czujemy, a już tym bardziej nie jesteśmy w stanie określić uczuć innych osób. Jest wiele znaków, które mówią o tym, że miłość jest mocna i prawdziwa. Jeżeli będziesz mógł zgodzić się przynajmniej z 7 z tych 9 punktów, wówczas będziesz mógł żyć z przekonaniem, że Twoje uczucie jest prawdziwą miłością. 

Cechy miłości

Sprawdź czy jesteś zakochany

1. To miłość, ponieważ inni mówią Ci, że się uśmiechasz i jesteś szczęśliwszy. Uśmiech wywołany miłością jest najpiękniejszym makijażem. 

2. Partner sprawia, że czujesz się szczęśliwszy, niż kiedykolwiek. Akceptujesz siebie. Akceptacja samego siebie to jedna z najważniejszych rzeczy w życiu.

3. Jeżeli nie czujesz zazdrości to nic. Oznacza to, że ufasz bezgranicznie partnerowi. Zaufanie buduje i umacnia związek. 

4. Nic nie sprawia, że jesteś tak szczęśliwa, kiedy tylko myślisz o swoich szczęśliwym związku. Pozytywne myśli to podstawa.

5. W przypadku kłótni Twoje złości szybko mijają. Chcesz jak najszybciej wyjaśnić sprawę i dążyć do zgody. 

6. Twój parter nigdy nie zmuszał Cię do wyboru pomiędzy nim a kimkolwiek innym. Rodzina i przyjaciele również są ważni. Kiedy wybrałaś/eś kogoś z rodziny, wówczas musiał być to ważny powód. 

7. Ani Ty, ani Twój partner nie macie ochoty na wystawianie swojej wierności na próbę. Zaufanie to podstawa każdego związku.

8. Od czasu, kiedy jesteś ze swoją drugą połówką, masz wrażenie, że stałaś/eś się lepszą wersją samego/samej siebie. Samodzielność to podstawa. 

9. Seks nie jest tematem tabu, a obustronną przyjemnością, której chętnie się oddajecie. Czujesz, że fizyczność umacnia Twój związek i jesteś szczęśliwa. 

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Zawsze kiedy nadchodzą różnego rodzaju ważne okazje - przede wszystkim święta - współczesny człowiek zastanawia się nad idealnymi życzeniami. Dlaczego? Kiedyś wszystko było proste, a teraz nieco się skomplikowało - mamy po prostu bardzo duży wybór. Można zdecydować się na życzenia gotowe, kupując w sklepie kartkę i po prostu dodając adres oraz podpis. Można też...

Umiejętność samodzielnego zorganizowania sobie czasu jest wartościową umiejętnością, której posiadanie może nieść ze sobą wiele korzyści dla rozwoju i nauki dziecka. Jednak mimo tego, że taka umiejętność z pewnością jest pozytywna, nie można pozwalać maluchowi wiecznie przebywać samemu. Małe dzieci potrzebują kontaktu zarówno z innymi dziećmi jak i z rodzicami, by...

Każde nowe wydarzenie wywołuje niepokój. Nawet, jeśli spodziewamy się zmiany na lepsze, nie unikniemy stresu. Tak samo przeżywają to dzieci. Tym mocniej, im są młodsze. Stres związany np. z pójściem do przedszkola, szkoły, z przeprowadzką może mieć korzystny wpływ na naszego maluszka – stanie się dojrzalszy, pewniejszy siebie, nauczy się pokonywać lęk...