loader

Niebieski szafir na zaręczyny

Niebieski szafir jest kamieniem nazywanym również Neela Pukhraj, Indraneel, Neelam bądź Neelamani. Jest ceniony z tego względu, iż posiada szereg zdolności do rozwiązywania rozmaitych problemów. Mowa tutaj o problemach psychologicznych, osobistych i finansowych. Niebieski szafir jest z rodziny minerałów Corundum. Według astrologii wedyjskiej, jest kamieniem szlachetnym o najlepszym działaniu, co również przyczynia się do jego popularności.

Lecznicze właściwości

Szafir niebieski jest kamieniem szlachetnym, który jest związany z oddaniem oraz miłością. Ponadto, wzmacnia on siłę woli i chroni przed niewiernością. Pociesza w przypadku problemów sercowych. Oprócz tego ułatwia użytkownikowi unikanie przeszkód, które stoją na drodze do uzdrowienia umysłu oraz pozostania na ścieżce duchowej. Niebieski szafir daje wytrwałość oraz siłę, a także zapewnia ochronę bliskich osób, które są ważne dla noszącego.

Astrologiczne korzyści

Szafir niebieski jest ściśle powiązany z Saturnem i dla osobom, które go noszą, przynosi szczęście oraz pomyślność. Szafir przynosi ukojenie tym, którzy poszukują doskonałości. Jest to kamień szlachetny znany z tego, że daje użytkownikom szansę na spełnienie życiowych celów i uwolnienie się od nieszczęść. Noszenie szafira chroni przed negatywnym wpływem planety Saturn, która może mieć duży wpływ na życie człowieka i jego los.

Oryginalne pierścionki z szafirem znaleźć można na https://siudek.com.pl/pierscionek-z-szafirem/b_tgjm >>

Cena i wyróżniki jakościowe

Koszt niebieskiego szafiru, w związku z tym, iż jest niezwykle rzadkim kamieniem, a jednocześnie bardzo pożądanym, waha się od 2 500 do 2 000 000 karatów, czyli od 40 do 2080 dolarów. Jeżeli chodzi o szafir Neelam, to mieści się w przedziale cenowym od 50 000 do 5,00 000 750 karatów, czyli w granicach 750 - 790 dolarów. Natomiast szafir Ceylon waha się cenowo od 2 500 do 2 000 000 karatów (40 - 3080 dolarów). Ceny są tak różne ze względu na odcień niebieskiego.

Na co warto zwracać uwagę wybierając niebieski szafir? Przede wszystkim na:

  1. Kolor - szafiry królewskie niebieskie są zdecydowanie najpiękniejsze. W związku z tym, iż są one bardziej jaskrawe, są droższe w porównaniu do niebieskich szafirów, które mają zbyt dużo ciemnych bądź szarych odcieni.
  2. Cięcie - kształt oraz cięcie niebieskiego szafiru ma duże znaczenie, ponieważ idealne cięcie może nawet o kilka razy rozjaśnić niebieski szafir. Ponadto, kształt owalny bądź okrągły niebieskiego szafirowego kamienia jest znacznie tańszy od kamienia w kształcie kwadratu bądź jakimkolwiek innym kształcie. 
  3. Jasność - im czystszy kamień, tym bardziej wyjątkowy, ponieważ znalezienie takowego jest bardzo trudne. Inkluzje w szafirowych kamieniach są w nich zawsze.
  4. Masa w karatach - kamień posiadający wysoką masę w karatach i wysoką przejrzystość to niezwykła rzadkość, dlatego znalezienie pierścionków z takimi szafirami może wiązać się z kosztem nawet kilku milionów dolarów. Aby oświadczyć się swojej wybrance, wystarczy jednak piękny i wyjątkowy pierścionek z szafirem, aby wyrazić nasze oddanie i okazać miłość przyszłej żonie.
foto
Autor:Redakcja

Zobacz

​Wielu mężczyzn boryka się z wstydliwym dla nich problemem jakim jest rzadka broda. Niestety nie tylko włosy na głowie mogą być mało gęste, a szczególnie młodych mężczyzn dotyka problem przy zapuszczaniu brody z pojawiającymi się łysymi miejscami, gdzie włosy nie tyle wypadają, co po prostu nie rosną. Bo oczywiście może być tak, że na brodzie podobnie jak na głowie się...

Moda zmienia się jak kalejdoskop. Mimo to są tkaniny, które nigdy nie przemijają. Do nich należą koronki i delikatne, transparentne materiały. Projektanci chętnie po nie sięgają i tworzą zestawienia, którym nie oprze się żadna kobieta. Jak je nosić w tym sezonie? Sprawdź! Romantyczna koronka Ażurowe materiały są bardzo uniwersalne. W zależności od tego, jak...

Pomimo tego, co nasze zlane potem łydki mówią nam latem, przejście na szorty może być ryzykownym posunięciem. Zbyt krótkie i sparowane z dopasowaną marynarką preppy, koszulą i krawatem, a ryzykujesz, że będziesz wyglądał jak pierwszego dnia szkoły podstawowej. Jeśli masz coś poniżej kolana, ryzykujesz, że będziesz wyglądać jak odrzucony w 2000 roku uczestnik talent show...