loader

Jak ładnie wychodzić na zdjęciach?

Należysz do grona osób, które uważają, że na zdjęciach wychodzą niekorzystnie? Czy często zazdrościsz swoim koleżankom, które wyglądają na zdjęciach fantastycznie? Uważasz, że Twój wizerunek na zdjęciach jest zupełnie inny, niż w rzeczywistości? Dlaczego tak jest? Dlatego, że aparaty wychwytują szczegóły.

Pamiętaj, że Twój wizerunek nie jest gorszy. Wszystko zależy od aparatu, światła oraz od kąta robienia zdjęcia. Po przeczytaniu poniższego materiału powinnaś wiedzieć, jak wychodzić na zdjęciach korzystnie. 

Co to znaczy być fotogenicznym?

Bycie fotogenicznym to umiejętność ładnego wychodzenia na zdjęciach. Ludzie rodzą się z tym darem. Pamiętaj jednak, że osoby przystojne lub piękne nie będą wychodziły na zdjęciach korzystnie, bo po prostu takie są. Pewne techniki pozwalają na niezwykle ładne wykonanie zdjęcia. Ważne jest odpowiednie tło oraz korzystna poza.

Skup się na ubiorze

Nawet jeżeli w planach nie masz robienia zdjęć, naucz się korzystnie ubierać. Ubiór i makijaż w ogromnym stopniu identyfikują to, jak ktoś będzie prezentował się na zdjęciach. Paski mogą dodawać kilka kilogramów, natomiast złe dodatki również mogą pogorszyć sylwetkę. Niektóre kolory sprawiają, że uroda człowieka wygląda na pospolitą. Kolor powinien pasować o karnacji. Warto poprosić kogoś o radę, które kolory wyglądają najlepiej.

Pamiętaj też o cerze

Do zdjęcia należy się dobrze przygotować, ponieważ niedoskonałości na twarzy mogą być jeszcze bardziej widoczne, niż w rzeczywistości. Za pomocą mocnego podkładu ukryj blizny i pomaluj się nieco mocniej. W świeceniu twarzy pomogą Ci kosmetyki, które matują twarz. To one mają w sobie specjalne środki, które absorbują nadmiar sebum i sprawiają, że twarz wygląda o wiele lepiej. Specjalne krople pomogą w ukryciu zaczerwienień twarzy. 

Utrzymuj twarz w równowadze

 Spójrz na siebie w odbiciu lustra. Nie jest t ta sama twarz, która zostanie zaraz uchwycona na zdjęciu. Stój i patrz na swoje odbicie. Po chwili twarz powinna zyskać naturalny i piękny wygląd, a Ty nie będziesz już musiała robić dziwnych min, ani póz, aby na zdjęciu prezentować się korzystnie. Zobaczysz wtedy swoje prawdziwe oblicze. Nie zaciskaj też zębów. Delikatnie upewnij się, że zarówno górna, jak i dolna szczęka lekko się stykają. Rozszerz oczy i delikatnie unieś brwi ku górze. Stój tak codziennie przez kilka minut. Najlepiej codziennie przez miesiąc. Kiedy dostrzeżesz, że ktoś chce zrobić Ci zdjęcie, po prostu zrób wyćwiczoną minę. 

Sztuka kadrowania

Popracuj nad odpowiednim kątem

Zdjęcia modelek raczej nigdy nie są przypadkowe. Każdy model świetnie zdaje sobie sprawę, na jakim zdjęciu i pod jakim kątem prezentuje się jego twarz. Ważny jest kąt padanie twarzy. Ty oczywiście również możesz to osiągnąć, dzięki dopracowaniu odpowiedniego kąta. Zrób sobie kilka lub nawet kilkadziesiąt zdjęć, aby przekonać się, w której pozycji wyglądasz najładniej. Klasyczne jest ustawienie ciała na 3/4 kierunku aparatu. Jedna stopa powinna poprzedzać tę drugą. Jakbyś patrzyła lekko w bok, będziesz wyglądała tak, jakbyś patrzyła na inną osobę, która robi zdjęcie. To bardziej naturalne. 

Pozbądź się podwójnego podbródka

Kamera powinna być na poziomie oczu. Głowa wyprostowana, szyja sztywna. Staraj się utrzymać język przy linii podniebienia. 

Skup się na posturze

Ładna i wyprostowana sylwetka będzie zawsze wyglądała korzystniej, iż ta zgarbiona. Dobra postura zmienia wygląd zdjęcia. Ważne są wyprostowane plecy i ramiona. 

Ważna jest też sytuacja, w jakiej robione jest zdjęcie

Nieważne od miejsca ani okoliczności. Pamiętaj o swoim idealnym wyglądzie i wypracowanej pozie. 

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Razem z początkiem roku nadszedł czas na podzielenie się z urzędem skarbowym informacją o osiągniętych w 2017 roku dochodach. Większość podatników związanych jest z pracodawcą umową o świadczenie pracy, a uzyskane z jej tytułu dochody są jedynym źródłem zarobków. Mimo komputeryzacji i możliwości, jakie za sobą niesie, w dalszym ciągu wiele osób rozlicza roczny...

Obecnie, mnóstwo osób spędza w pozycji siedzącej wiele godzin każdego dnia. Pracujemy przy komputerze, a następnie w ramach odpoczynku siedzimy przed telewizorem, co nie jest dobre dla naszego kręgosłupa. Dlatego też, tak ważne jest aby zapewnić mu jak najlepsze podparcie, zwłaszcza w czasie pracy, a możemy to zrobić wybierając odpowiedni fotel biurowy. Oferta sklepów...

Gdy poproszono grupę osób, by na swoim czole napisali literę „E”, część z nich zrobiła to z własnej perspektywy, tak, że ci którzy stali naprzeciwko nich widzieli ją jakby w lustrzanym odbiciu. Okazało się, że najczęściej robią tak osoby, które sprawują funkcje kierownicze i w porównaniu z innymi mają znacznie obniżony poziom empatii, za to charakteryzują...