loader

Dziesięć sposobów na to, by wybrać dobrą pralkę

Zakup nowej pralki to duże wyzwanie i to nie tylko finansowe, ale też związane z koniecznością wyboru odpowiedniego modelu pralki. Oferta urządzeń piorących jest tak szeroka, że trudno w kilka chwil podjąć decyzję o zakupie. Prezentujemy 10 porad, które ułatwią poszukiwania świetnej pralki i sprawią, że zakupy będą o wiele łatwiejsze.

  1. Ustalenie maksymalnego budżetu

Gdy z góry założymy, że na zakup pralki możemy przeznaczyć ściśle określoną kwotę (na przykład 1600 złotych), możemy od razu dokonać znacznej selekcji ofert do przejrzenia. Wystarczy, że odrzucimy wszystkie pralki, które przekraczają wybraną kwotę, a wybór będzie o wiele łatwiejszy, gdyż skupimy się tylko na tych urządzeniach, na których zakup możemy sobie pozwolić.

  1. Zwymiarowanie łazienki i ustalenie wielkości pralki oraz sposobu jej załadowywania

Jeśli to nasza pierwsza pralka lub kupujemy pralkę do świeżo wyremontowanej łazienki, to warto bardzo dokładnie zwymiarować pomieszczenie, wziąć pod uwagę usytuowanie przyłącza wody i odpływu, jak również położenie innych mebli i elementów wystroju łazienki. W małych pomieszczeniach, gdzie nie ma miejsca przed pralką, sprawdzi się wyłącznie model otwierany od góry, ale w większości łazienek doskonale sprawdzą się pralki ładowane od frontu. To najwygodniejsze rozwiązanie, które jest jednocześnie najbardziej popularne, co widać doskonale, gdy zobaczymy, jak szeroka jest oferta pralek ładowanych od frontu w jednym z najpopularniejszych sklepów z elektroniką i AGD – sklepie morele.net. https://www.morele.net/agd/agd-wolnostojace/pralki-ladowane-od-frontu-233/0,0,,,,732,,,,,/1/

  1. Przejrzenie ofert w topowych sklepach online lub stacjonarnie

Topowe sklepy z urządzeniami AGD bardzo często oferują różnego typu promocje, które sprawiają, że można sporo zaoszczędzić, kupić urządzenie na raty bez odsetek albo zyskać darmowy transport z wniesieniem.

  1. Skupienie się na produktach wiodących marek

Zakup pralki to duży wydatek i nic dziwnego, że chcemy, by sprzęt posłużył nam przez lata. Tak naprawdę awarie mogą zdarzyć się w przypadku urządzeń każdej z firm, ale wiodące marki mają znacznie lepszą obsługę serwisową i gwarancyjną, a przy tym bywają mniej awaryjne. Jedną z marek, która cieszy się dużym zaufaniem nabywców jest Bosch, a szeroka oferta pralek ładowanych od frontu marki Bosch sprawia, że można wybrać urządzenie o niemal dowolnych parametrach i rozsądnej cenie. https://www.morele.net/agd/agd-wolnostojace/pralki-ladowane-od-frontu-233/0,0,,,,732,,,,,/1/

  1. Zastanowienie się nad priorytetowymi funkcjami i szukanie urządzeń, które je posiadają

Jeśli zależy nam na funkcji prania w zimnej wodzie lub na opcji płukania w ciepłej wodzie, na funkcji prania dla alergików albo na jakichkolwiek innych rozwiązaniach, to warto skupić się wyłącznie na tych pralkach, które oferują tę funkcjonalność, a wybór będzie o wiele łatwiejszy.

  1. Zdecydowanie się na konkretną klasę energetyczną

Współczesne pralki nie miewają już raczej klasy energetycznej B, a klasa A również wydaje się nieco przestarzała. Standardem są dziś klasy A+, A++ i wyższe. Warto od razu zdecydować się na konkretną klasę urządzenia, gdyż zawęzimy w ten sposób liczbę urządzeń do wyboru.

  1. Przejrzenie recenzji wybranych modeli pralek

Trudno o bardziej wiarygodne źródło informacji na temat tego, jak sprawują się wybrane pralki niż recenzje i oceny użytkowników. To głosy osób, które już posiadają wybrany model pralki i zdążyły się przekonać, czy urządzenie faktycznie jest warte swojej ceny.

  1. Przejrzenie instrukcji do wybranej pralki

Można ją znaleźć nawet w sieci, a jest to rozwiązanie, które ułatwi dokładne zapoznanie się z działaniem, funkcjami i możliwościami urządzenia.

  1. Upewnienie się, co do kosztu transportu z wniesieniem

To bardzo istotne, bo transport i wniesienie mogą znacząco wpłynąć na cenę zakupu. Warto od razu dopytać lub doczytać, czy transport pod nasz adres jest dodatkowo płatny i czy dopłaca się również za wnoszenie pralki do domu lub mieszkania. Czasami z dodatkową opłatą wiąże się wnoszenie sprzętu na kolejne piętra, gdy w bloku nie ma windy.

  1. Rozważenie zakupu z przedłużoną gwarancją

Nawet najlepsze urządzenie może się zepsuć, ulec awarii i odmówić dalszej współpracy. W okresie gwarancyjnym nie stanowi to ogromnego problemu, gdyż większość usterek zostanie usunięta w ramach gwarancji. By cieszyć się taką swobodą przez dłuższy czas, warto rozważyć wykupienie przedłużonej gwarancji.

Zakup pralki to nie tylko spory wydatek, ale też wyzwanie, któremu trzeba sprostać. Na szczęście, w dobie internetu, zakupy nie są tak trudne i nie wiążą się nawet z koniecznością jeżdżenia po sklepach.

 

Materiał zewnętrzny

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Pojawienie się Internetu zrewolucjonizowało niemal każdą sferę życia współczesnego człowieka. Jedną z niekwestionowanych zalet tego wynalazku jest możliwość pracy bez konieczności pojawienia się w biurze czy jakimkolwiek miejscu pracy. Chociaż niektórym osobom wydaje się to nadal abstrakcyjne, istnieje wiele odpłatnych zajęć, które można wykonywać bez ruszania się z...

Przygotowanie do zakupów to etap, który najczęściej po prostu pomijamy. Niewiele osób ma nawyk i czuje rzeczywistą potrzebę regularnego planowania zakupów, rozpisywania budżetu. Za to dość chętnie śledzimy promocje w marketach i staramy się korzystać z tych okazji, kupując produkty stosunkowo niedrogie. Jedną z najpopularniejszych form reklamowania trwających aktualnie i...

Wszelkie tłumaczenia specjalistyczne są bardzo trudne do wykonania - należy bowiem zachować sens całości, a jednocześnie wszystko dokładnie przełożyć. Osoba, która się podejmie takiego wyzwania musi być nie tylko zawodowym tłumaczem, ale również mieć wiedzę dotyczącą dziedziny, z jakiej pochodzi tekst. Jeśli zatem chodzi o jakieś dokumenty techniczne, zapewne zwykły...