loader

Usuwanie rozstępów - zabieg pomagający odzyskać pewność siebie

Rozstępy - skutek zerwania włókien kolagenowych - to zjawisko dotyczące naprawdę dużej liczby osób, nie tylko kobiet, jednak rzeczywiście grupa ta z uwagi na częstsze wahania hormonalne zmaga się z większą skłonnością do ich powstawania. Wrzecionowate pasma na skórze mają negatywny wpływ na postrzeganie swojego ciała, dlatego sprzymierzeńcem w zwalczaniu tego typu kompleksów okazuje się zabieg usuwania rozstępów.

Rozstępy - przyczyny i proces powstawania

Przyczyną zerwanie włókien kolagenowych (czego konsekwencją są rozstępy), jest upośledzenie fibroblastów - włókien odpowiedzialnych za elastyczność tkanki. Pojawia się on w wyniku zachodzących w organizmie zmian hormonalnych lub nadmiernego rozciągania skóry. 

Grupą osób, niemalże w stu procentach narażoną na powstawanie rozstępów, są kobiety w ciąży. W ich przypadku tego powodem są zarówno ogromne huśtawki hormonalne, jak i szybkie rozciąganie skóry na brzuchu. Rozstępy to także problem, z którymi zmagają się dziewczęta i chłopcy w okresie dojrzewania płciowego. Nierzadko pojawiają się też u osób uprawiających wyczynowo sport, szczególnie kulturystykę.

Powstawanie rozstępów - jak temu zapobiec?

Istnieją proste reguły, których przestrzeganie może uchronić nas przed powstawaniem rozstępów. Mianowicie, należy dbać o dietę i nie dopuszczać do sytuacji gwałtownego wzrostu masy ciała w krótkim czasie. To samo tyczy się treningu siłowego, który powinien zostać zaplanowany racjonalnie tak, by nie skutkował bardzo szybkim przyrostem masy mięśniowej. 
Bardzo ważnym elementem pielęgnacji, która ma na celu profilaktykę rozstępów, jest nawilżanie skóry. Najlepiej w tym przypadku sprawdzą się preparaty zawierające w składzie witaminy: A, E, C oraz B.  Ta prosta czynność zapewnia skórze elastyczność, co w dużej mierze redukuje prawdopodobieństwo zerwania włókien kolagenowych.

Gdy kosmetyki zawodzą, z pomocą przychodzi zabieg usuwania rozstępów

W momencie, kiedy już za późno na profilaktykę, warto rozważyć możliwość skorzystania z zabiegu medycyny estetycznej, który przeprowadzany jest z użyciem specjalnie zaprojektowanego lasera. Najlepsze efekty przynosi on, gdy wykonywany jest w pierwszej fazie tworzenia rozstępów - zapalnej. Jest to czas, w którym pasma na skórze przyjmują barwę od ciemnoczerwonej po siną. Drugi etap to tak zwana faza zanikowa, podczas której rozstępy bledną i przyjmują ostateczną formę. Wówczas niestety o wiele trudniej pozbyć się problemu. 

Tak czy inaczej, laserowe usuwanie rozstępów to zabieg cieszący się bardzo wysoką skutecznością. Polega on na wywołaniu za pomocą lasera licznych mikrouszkodzeń sięgających aż do skóry właściwej, co przyspiesza naturalne procesy gojenia i regeneracji tkanki. Zabieg nie jest bardzo bolesny, ale istnieje możliwość skorzystania ze znieczulenia w postaci maści.

Sprawdź ofertę zabiegu usuwania rozstępów na klinikamurano.com

MURANO Klinika Dermatologii, Medycyny Estetycznej, ul. Pokorna 2 lok. U8, 00-199 Warszawa, tel. 22 252 82 82. 

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Życie w pośpiechu, zła dieta i niewystarczająca ilość witamin - to codzienność, w której żyje większość z nas. Często zapominamy o zdrowych tłuszczach, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Sprawdź, dlaczego warto uzupełnić swoją dietę o kwasy tłuszczowe 3, 6, 9. Czym się wyróżnia kwas tłuszczowy omega 3? Dla zdrowego samopoczucia i...

Zakwaszenie organizmu to bardzo nieprzyjemna przypadłość, o której wciąż mówi się niewiele. Wbrew pozorom, cierpi na nią jednak bardzo dużo osób. Nie wszystkie są jednak tego świadome. Początkowe objawy zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej nie są zbyt charakterystyczne, w związku z tym często przypisujemy im inną przyczynę. Czy wiesz, czym jest zakwaszenie organizmu i...

Istnieją różne czynniki, które mają wpływ na to, czy konkretna fryzura jest odpowiednia dla danej osoby, czy nie. Kształt naszej twarzy jest głównym wyznacznikiem. Innym czynnikiem jest to, jak zdecydujemy nosić swoją fryzurę i jak przytniemy włosy. Jednak, aby o tym zdecydować najważniejszym czynnikiem są same włosy - ich struktura i podatność na układanie. Ww naszym...