loader

Szminki naturalne – jakość i ekologia w parze

Zrobienie pięknego makijażu wcale nie jest takie łatwe. Należy go dobrać do typu urody oraz okazji. Inaczej będzie się prezentował zjawiskowy makijaż wieczorowy lub weselny, a  inaczej skromny, biznesowy. Niezależnie od tego, czy idziemy na bal czy na rozmowę kwalifikacyjną, raczej nie zapominamy o tym, aby pomalować usta szminką. Pomadka do ust może być wspaniałą formą podkreślenia urody każdej kobiety. Dlatego większość z nas ma w swojej kosmetyczce kilka odcieni, które dopasowuje do okoliczności.

Historia szminki

Za oficjalną datę powstania szminki przyjmuje się 1883 rok, kiedy to na wystawie w Amsterdamie zostały przedstawione pierwsze egzemplarze „farby do ust”. Jednak szminki były używane znacznie wcześniej. W Starożytności dwie potężne władczynie, Kleopatra i Nefretete, używały tego kosmetyku, aby upiększyć swój wizerunek. Później szminka, tak samo jak gorset oraz buty na obcasie, była raczej kojarzona z kobietami lekkich obyczajów. W XVIII wieku uważano nawet, że panie, które barwią usta są czarownicami, co mogło skończyć się nawet spaleniem na stosie. Sytuacja zmieniła się na początku XX wieku, kiedy nastąpił rozwój kina. Wszystkie wielkie gwiazdy w pierwszych filmach miały pięknie pomalowane usta. Najbardziej pożądana była głęboka czerwień, chociaż na czarno-białych filmach i zdjęciach trudno było rozpoznać barwę.

Obecnie szminka jest jednym z najbardziej popularnych kosmetyków, który używany jest przez kobiety na całym świecie. Jednak do jej wyrobu jeszcze kilkanaście lat temu używano niebezpiecznych i szkodliwych substancji, np. ołów, arsen. W starożytności sięgano też po owady. Głęboką czerwień uzyskiwano z proszku z suszonych żuków. Dzisiaj dużą uwagę zwraca się na skład kosmetyków. Wiąże się to także ze specjalnymi dyrektywami Unii Europejskiej, według których każdy produkt powinien być dokładnie sprawdzony pod względem składu.

Naturalne szminki w drogerii Dom i Uroda

Obecnie wzrasta świadomość ludzi dotycząca produkcji wielu przedmiotów. Coraz więcej osób zwraca uwagę na składy. W przypadku kosmetyków ważne jest także, czy szminki bądź cienie do powiek, nie były testowane na zwierzętach. Ekotrend zawitał także do produkcji szminek. Drogeria domiuroda.pl proponuje szeroką gamę szminek naturalnych, które zapewniają długotrwały kolor, są przyjazne dla środowiska i naszego organizmu. W ofercie sklepu znajdziemy głębokie czerwienie o intensywnym natężeniu oraz jaśniejsze róże czy beże. Kluczowe jest natomiast, że są to produkty w 100% wegańskie. Specjalna formuła nawilża usta, dzięki czemu pięknie się prezentują, dodatkowo chroniąc je przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Oprócz szminek naturalnych znajdziemy też w drogerii błyszczyki, które mają kremową konsystencję, dzięki czemu łatwo się je aplikuje. Jeżeli zatem na wiosnę mamy zamiar zrobić przegląd kosmetyków, to warto zastanowić się nad kupnem naturalnych szminek, które nie tylko nadadzą naszym ustom piękne kolory, ale także są w pełni przyjazne dla środowiska.

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Rozstępy - skutek zerwania włókien kolagenowych - to zjawisko dotyczące naprawdę dużej liczby osób, nie tylko kobiet, jednak rzeczywiście grupa ta z uwagi na częstsze wahania hormonalne zmaga się z większą skłonnością do ich powstawania. Wrzecionowate pasma na skórze mają negatywny wpływ na postrzeganie swojego ciała, dlatego sprzymierzeńcem w zwalczaniu tego typu...

Życie w pośpiechu, zła dieta i niewystarczająca ilość witamin - to codzienność, w której żyje większość z nas. Często zapominamy o zdrowych tłuszczach, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Sprawdź, dlaczego warto uzupełnić swoją dietę o kwasy tłuszczowe 3, 6, 9. Czym się wyróżnia kwas tłuszczowy omega 3? Dla zdrowego samopoczucia i...

Zakwaszenie organizmu to bardzo nieprzyjemna przypadłość, o której wciąż mówi się niewiele. Wbrew pozorom, cierpi na nią jednak bardzo dużo osób. Nie wszystkie są jednak tego świadome. Początkowe objawy zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej nie są zbyt charakterystyczne, w związku z tym często przypisujemy im inną przyczynę. Czy wiesz, czym jest zakwaszenie organizmu i...