loader

Stół z litego drewna dębowego na zamówienie

​Obecny rynek meblarski oferuje setki, jak nie tysiące różnych modeli, stylów i rozwiązań dla każdego i na każdą kieszeń. Jeszcze do niedawna bardzo popularne były rozwiązania tymczasowe, krótkotrwałe, wykonane ze sztucznych surowców. Dzisiaj kierunek się zdecydowanie zmienia; ludzie coraz częściej budują się “po staremu”, kierując swoje oczy w stronę drewna. I o drewnie dzisiaj będziemy pisać, a konkretniej o drewnianych stołach z litego drewna, przede wszystkim o stołach dębowych. W przeciwieństwie do swoich plastikowych kuzynów, wykazują one dużo większą wytrzymałość, a także, a raczej przede wszystkim styl i ponadczasowy charakter. Co jeszcze stanowi o fenomenie litych stołów z drewna dębowego i nie tylko?

Trwałość to pierwsza myśl, która przychodzi do głowy gdy myśli się o drewnianych stołach. Duże, masywne, wytrzymałe i ciężkie stoły są gwarantem wytrzymałości na długie lata. Stoły z litego drewna dębowego wytrzymają przeprowadzki, remonty, wieloletnie korzystanie przez całe rodziny z przyjaciółmi. Zdarza się przecież, że takie stoły przechodzą z pokolenia na pokolenie - bez szwanku, a jedynie z minimalnymi ryskami i przebarwieniami, które dodają im tylko uroku. Wystarczy tylko zamówić je od właściwego producenta, np. https://stolarniadebina.pl/, który stosuje wszystkie nowoczesne metody impregnacji drewna, a następnie samemu dbać o taki stół. Będzie służył latami i zachowa swoją oryginalny, niepowtarzalny styl bardzo długo. 

Kolejny atut stołów z litego drewna to ich niepowtarzalność. Rozumiana dwojako - z jednej strony naturalny styl, oparty na drewnie, zawsze będzie niepowtarzalny. Natura jest jedna i kochamy ją za to jaka jest - nie ma nic, co mogłoby się z nią równać. Z drugiej strony drewno, z którego wykonany jest stół, różni się od siebie przy każdym kolejnym kawałku i fragmencie. Tak jak nie wchodzi się nigdy do tej samej rzeki, tak samo każdy stół jest inny, nawet jeśli jest wykonany z tego samego rzutu drewna dębowego. Różnica tkwi np. w rozmieszczeniu, ilości i wielkości słojów.

Kupując stół z litego drewna, polecamy zwrócić się do stolarni o indywidualny projekt na zlecenie. Dlaczego? Przede wszystkim będziesz w stanie idealnie dopasować wielkość stołu do przestrzeni, w której ma się znaleźć. Zbyt duży czy zbyt mały stół będzie codziennym kłopotem dla Ciebie i rodziny.

Stoły z litego drewna

Do ostatnich, ale na pewno nie najmniej istotnych aspektów stołów z litego drewna zaliczymy ich naturalny, klasyczny i ponadczasowy wygląd. Drewno to najbardziej klasyczny ze wszystkich surowców meblarskich, który towarzyszy ludzkości od zarania dziejów. Wielki, drewniany stół to powrót do korzeni i oddanie hołdu lasowi, naturze i drzewom. Fenomen drewna jako surowca budowlanego polega też na tym, że jest znakomitym połączeniem klasycznego stylu i nowoczesnych rozwiązań. Jeśli lubisz zarówno stare, jak i nowe rozwiązania, to stół z litego drewna dębowego będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Skontaktuj się z zaufaną stolarnią, a na pewno dostaniesz to, czego oczekujesz.

Artykuł partnera

Zobacz

Wiosna to czas remontów oraz chęci na niewielkie zmiany. Nawet zmiana łączników w pokoju lub lampy może znacznie zmienić wygląd pomieszczenia. Zanim jednak wybierzemy się ochoczo do sklepu, sprawdźmy, czy w naszej okolicy nie istnieje hurtownia elektryczna. Dlaczego hurtownia elektryczna jest warta uwagi? Hurtownie elektryczne są odwiedzane przez nas dopiero wtedy, kiedy nasz...

Już od lat wiadomo, że profile aluminiowe mają wiele zalet i cechują się szerokim zastosowaniem. Są wykorzystywane w przemyśle, firmach produkcyjnych, na budowach i w innych gałęziach branżowych. Spotykamy je praktycznie wszędzie tam, gdzie tworzone są różne konstrukcje. Jakie zalety mają profile aluminiowe? Co oferuje producent profili aluminiowych? Gdzie znajdziemy szeroką...

Całe mieszkanie można zaprojektować w oryginalny sposób, z uwzględnieniem rozwiązań zapewniających wysoki komfort w codziennym użytkowaniu. Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak też w sprzedaży online dostępne są efektowne produkty do pokoju dziennego, sypialni, a także kuchni i łazienki. Oprócz atrakcyjnych mebli warto pamiętać o dodatkowym wyposażeniu...