loader

Stół z litego drewna dębowego na zamówienie

​Obecny rynek meblarski oferuje setki, jak nie tysiące różnych modeli, stylów i rozwiązań dla każdego i na każdą kieszeń. Jeszcze do niedawna bardzo popularne były rozwiązania tymczasowe, krótkotrwałe, wykonane ze sztucznych surowców. Dzisiaj kierunek się zdecydowanie zmienia; ludzie coraz częściej budują się “po staremu”, kierując swoje oczy w stronę drewna. I o drewnie dzisiaj będziemy pisać, a konkretniej o drewnianych stołach z litego drewna, przede wszystkim o stołach dębowych. W przeciwieństwie do swoich plastikowych kuzynów, wykazują one dużo większą wytrzymałość, a także, a raczej przede wszystkim styl i ponadczasowy charakter. Co jeszcze stanowi o fenomenie litych stołów z drewna dębowego i nie tylko?

Trwałość to pierwsza myśl, która przychodzi do głowy gdy myśli się o drewnianych stołach. Duże, masywne, wytrzymałe i ciężkie stoły są gwarantem wytrzymałości na długie lata. Stoły z litego drewna dębowego wytrzymają przeprowadzki, remonty, wieloletnie korzystanie przez całe rodziny z przyjaciółmi. Zdarza się przecież, że takie stoły przechodzą z pokolenia na pokolenie - bez szwanku, a jedynie z minimalnymi ryskami i przebarwieniami, które dodają im tylko uroku. Wystarczy tylko zamówić je od właściwego producenta, np. https://stolarniadebina.pl/, który stosuje wszystkie nowoczesne metody impregnacji drewna, a następnie samemu dbać o taki stół. Będzie służył latami i zachowa swoją oryginalny, niepowtarzalny styl bardzo długo. 

Kolejny atut stołów z litego drewna to ich niepowtarzalność. Rozumiana dwojako - z jednej strony naturalny styl, oparty na drewnie, zawsze będzie niepowtarzalny. Natura jest jedna i kochamy ją za to jaka jest - nie ma nic, co mogłoby się z nią równać. Z drugiej strony drewno, z którego wykonany jest stół, różni się od siebie przy każdym kolejnym kawałku i fragmencie. Tak jak nie wchodzi się nigdy do tej samej rzeki, tak samo każdy stół jest inny, nawet jeśli jest wykonany z tego samego rzutu drewna dębowego. Różnica tkwi np. w rozmieszczeniu, ilości i wielkości słojów.

Kupując stół z litego drewna, polecamy zwrócić się do stolarni o indywidualny projekt na zlecenie. Dlaczego? Przede wszystkim będziesz w stanie idealnie dopasować wielkość stołu do przestrzeni, w której ma się znaleźć. Zbyt duży czy zbyt mały stół będzie codziennym kłopotem dla Ciebie i rodziny.

Stoły z litego drewna

Do ostatnich, ale na pewno nie najmniej istotnych aspektów stołów z litego drewna zaliczymy ich naturalny, klasyczny i ponadczasowy wygląd. Drewno to najbardziej klasyczny ze wszystkich surowców meblarskich, który towarzyszy ludzkości od zarania dziejów. Wielki, drewniany stół to powrót do korzeni i oddanie hołdu lasowi, naturze i drzewom. Fenomen drewna jako surowca budowlanego polega też na tym, że jest znakomitym połączeniem klasycznego stylu i nowoczesnych rozwiązań. Jeśli lubisz zarówno stare, jak i nowe rozwiązania, to stół z litego drewna dębowego będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Skontaktuj się z zaufaną stolarnią, a na pewno dostaniesz to, czego oczekujesz.

Artykuł partnera

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Powodów do zamieszkania w Krakowie jest wiele. W zależności od naszych pasji, zainteresowań, typu pracy, czy stylu życia – Kraków to miasto, które stwarza ogrom możliwości. Bez dwóch zdań jest to genialne miejsce do życia zarówno dla studentów, jak i rodzin z dziećmi. Znajdziemy tutaj nie tylko liczne zabytki i ośrodki kultury, ale...

Mechaniczne usuwanie pni Frezarka do pni, znana również jako karczownik i rębak, jest najczęściej używanym narzędziem do karczowania. Istnieje wiele typów i mocy frezarek. Niektóre z nich są dołączane do ciągnika, podczas gdy inne są maszynami wolnostojącymi. Może to być kosztowna inwestycja rzędu kilku tysięcy złotych. Jeśli nie masz pieniędzy na zakup frezarki, możesz...

Nowoczesne i niezawodne windy do przewozu osób i towarów wymagają okresowych przeglądów i serwisowania. Wymiana zużytych części na nowe, a czasem całych podzespołów powinna być przeprowadzona profesjonalnie i w oparciu o oryginalne elementy najwyższej jakości. Zapewnia to bezawaryjne funkcjonowanie urządzeń w dłuższym okresie. W tym celu należy podjąć...