loader

Seszele - najpopularniejsze atrakcje

Seszele to państwo leżące na Oceanie Indyjskim. Składa się z aż 115 wysp i wysepek, w większości mają one pochodzenie koralowe, choć zdarzają się i wulkaniczne. Tylko niewielki procent tych wysp jest zamieszkany, co sprawia, że to idealne miejsce do wypoczynku dla tych, którzy szukają ciszy, spokoju i chcą eksplorować egzotyczną i bujną przyrodę. Nie oznacza to jednak, że nie ma tu nic ciekawego do zobaczenia poza ciekawostkami przyrodniczymi, choć oczywiście rafa koralowa robi tu niesamowite wrażenie, podobnie jak cały podwodny świat oceanu.

 

- „Choć Seszele to ponad sto wysp i wysepek, z których niektóre mają swoich prywatnych właścicieli – nie zawsze właściciele ci budują hotele, niekiedy jest to ich prywatny raj na ziemi, którego nie zamierzają sprzedawać branży turystycznej, choć oferuje ona gigantyczne pieniądze za każdy skrawek egzotycznej przestrzeni na Seszelach. Życie mieszkańców tego kraju koncentruje się na trzech największych wyspach: Mahé, Praslin i La Digue i to właśnie na nie najczęściej trafiają też turyści, przynajmniej na początku swojego pobytu na Seszelach, bo później można ruszyć w rejs po wysepkach archipelagu. To na tych trzech wyspach znajdziemy największą koncentrację hoteli różnej klasy i innych atrakcji turystycznych” – mówi ekspert piszący o Seszelach i innych krajach tego regionu w serwisie http://phontour.pl/a/cukv,praktyczny-poradnik-co-warto-wiedziec-przed-wyjazdem-na-seszele.

 

Co warto zobaczyć, będąc na jednej z trzech największych wysp Seszeli?

 

Największe atrakcje na Mahé

 

To największa wyspa Seszeli, tutaj też znajduje się stolica tego kraju, którą warto odwiedzić. Jedną z lepszych metod na poznanie wyspy jest wynajęcie samochodu – jeśli zależy nam na cenie możem wykorzystać z transportu publicznego. Koniecznie trzeba obejrzeć Narodowy Park Morne Seychelles. Na uwagę zasługuje też muzeum herbaty. Turyści, którzy poza plażowaniem chcą też zwiedzać, mogą zajrzeć do Muzeum Historii Naturalnej Seszeli, ogrodów botanicznych i Centrum Rzemiosła Codevar.

 

Największe atrakcje na wyspie Praslin

 

To druga pod względem wielkości wyspa całego archipelagu, a jednocześnie państwa. Jej największą atrakcją jest niezwykła przyroda, z unikalnymi gatunkami takimi jak Coco de Mer – to palma, która rośnie tylko tutaj. Można ją zobaczyć w rezerwacie Valle de Mai, gdzie znajdziemy też wiele innych ciekawych okazów. Wyspa ta słynie też z przepięknych plaż i bajecznych zatoczek z wodą o barwie turkusu.

 

Największe atrakcje na wyspie La Digue

 

La Digue to niewielka wyspa. Co ciekawe, nie ma na niej ruchu samochodowego, co niewątpliwie sprzyja wypoczynkowi – jest tu spokojnie i cicho, można niespiesznie eksplorować zakątki wyspy i podziwiać egzotyczną przyrodę. Warto w tym celu wypożyczyć rower, który jako środek transportu sprawdza się tu znakomicie. Czas spędza się tu na plażowaniu i kąpielach w oceanie. To też znakomita baza wypadowa, by popłynąć w rejs po okolicznych wysepkach.

 

Niezależnie od tego, w jakiej części Seszeli będziemy wypoczywać, to właśnie plaża i wszelkie atrakcje wodne są tu najpopularniejsze. Na Seszelach panują idealne warunki do nurkowania – coś dla siebie znajdą zarówno początkujący, jak i wytrawni nurkowie. Można też nurkować w masce – snorkeling pozwala obejrzeć rafy koralowe. Panują tu też znakomite warunki do surfowania.

 

Jedną z większych atrakcji Seszeli są też ogromne żółwie, zarówno morskie jak i lądowe. Spotkamy je na plażach, ale też na tzw. fermach, gdzie są hodowane. Zresztą wielu mieszkańców ma swojego żółwia – zwierzaki te są tu szalenie popularne. Wspaniałych wrażeń dostarcza też kąpiel w oceanie w towarzystwie żółwi wodnych.

 

Zobacz

Dbanie o swój samochód to podstawa, dlatego każdy kierowca powinien zainwestować we właściwe kosmetyki samochodowe, które na co dzień można przechowywać np. w swoim garażu lub też na strychu i w piwnicy. Ważne jest jednak to, aby dowiedzieć się gdzie je konkretnie zakupić, ponieważ kosmetyk kosmetykowi nie jest równy. Najbardziej przydatne okażą się te preparaty, których...

​ Sri Lanka to kraj w Azji południowej, który nie bez przyczyny ma nazwę oznaczającą w sanskrycie „olśniewający kraj”. Olśniewa przede wszystkim przebogatą przyrodą. Jeśli marzysz o tym, żeby obejrzeć egzotyczne zwierzęta w ich naturalnym środowisku, to Sri Lanka jest idealnym wyborem kierunku podróży. Oczywiście podczas wyjazdu nie musisz ograniczać się do...

Wielbiciele turystyki pieszej, wspinaczki czy jazdy na rowerze na długim dystansie często wypoczywają w namiotach czy schroniskach. Aby taki nocleg okazał się komfortowy, niezbędne jest posiadanie właściwego wyposażenia. Śpiwór to podstawowy element ekwipunku każdego podróżnika, który preferuje spanie „pod chmurką” czy w tanich domach noclegowych. Co warto...