loader

Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem - doskonały na oświadczyny

Zaręczyny to niezwykle ważny moment w historii związku. Nic zatem dziwnego, że mężczyzna, wybierając pierścionek na tę okazję, chce kupić dla swojej ukochanej ten najwspanialszy, wyjątkowy, krótko mówiąc, taki, który umożliwi mu zachwycenie jej i wyrażenie swoich uczuć. Jednym z najbardziej popularnych kamieni szlachetnych jest szmaragd - nierzadko na oświadczyny kupuje się pierścionki właśnie z tym klejnotem. Co jest tego przyczyną? Co takiego mają w sobie szmaragdy, że tak często wybierane są na symbol wielkiej miłości? I na co zwracać uwagę przy wyborze pierścionka zaręczynowego?

Pierścionki zaręczynowe - krótki rys historyczny

Skąd pochodzi zwyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych? Co ciekawe, jest on starszy, niż może się to wydawać - jego początki datowane są nawet na dwa tysiące lat przed naszą erą! Przekazy na ten temat pochodzą z Egiptu, gdzie już wiele wieków temu kobiety otrzymywały od swoich przyszłych mężów tego rodzaju biżuterię. Wyglądała ona jednak, jak można się domyślić, zupełnie inaczej niż dziś. Egipcjanie tworzyli pierścionki zaręczynowe ze zwyczajnych drucików. Sam zwyczaj przypomina jednak ten współczesny.

W późniejszych wiekach zaczęto wyrabiać biżuterię z bardziej szlachetnych materiałów - między innymi z brązu, złota, srebra i znanych dzisiaj klejnotów. Jako przykład podać można starożytnych Greków. Obdarowywali oni swoje narzeczone pierścionkami, których rodzaj zależał od statusu mężczyzny. Złoto wykorzystywane było przez osoby znajdujące się na szczycie społecznej hierarchii. Pozostali ludzie musieli zadowolić się zwykłymi metalami.

A kiedy zwyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych dotarł do kultury chrześcijańskiej? Zaskakująco późno - dopiero około dwunastego i trzynastego wieku. Jak wiadomo, tradycja ta przetrwała aż do dziś.

Cudowne właściwości szmaragdu

Szmaragd jest dość znanym i popularnym kamieniem szlachetnym. Charakteryzuje się przepięknym zielonym kolorem, którego głębia zachwyca niemal każdego. Co istotne, doskonale współgra zarówno ze srebrem, jak i złotem, dzięki czemu pierścionek zaręczynowy z tym klejnotem można wybrać dla miłośniczki każdego z tych metali.

Jakie właściwości przypisuje się szmaragdowi? Przez wielu ludzi widziany jest jako symbol witalności i kosmicznej siły. Zapewnia też dobrobyt oraz poczucie wewnętrznego szczęścia. Może również odmładzająco i uzdrawiająco wpływać na organizm. Zielony kolor od wieków kojarzony jest z łagodnością i kojącym, uspokajającym działaniem. W kontekście zaręczyn istotne znaczenie ma fakt, że szmaragdy uważane są także za kamienie przyczyniające się do pogłębiania miłości. Pierścionek z tym kamieniem szlachetnym idealnie pasuje więc do dnia oświadczyn.

Czym kierować się przy wyborze pierścionka zaręczynowego?

Niezwykle istotny jest styl pierścionka. Każdemu mężczyźnie zależy przecież na tym, by jego przyszłej narzeczonej spodobała się ta, tak ważna przecież, biżuteria. Warto zwrócić uwagę na przykład na to, czy ukochana preferuje srebro, czy też złoto, a także czy lubi duże, rzucające się w oczy klejnoty, czy woli raczej te skromniejsze, bardziej subtelne. W razie wątpliwości, warto poprosić o pomoc siostrę albo przyjaciółkę kandydatki na żonę. Z pewnością będzie ona w stanie udzielić dobrej rady, dzięki czemu wybór będzie trafiony.

Najważniejszą kwestią jest jednak rozmiar biżuterii. Nikt nie chciałby przecież sytuacji, w której narzeczona nie mogłaby nosić pierścionka zaręczynowego dlatego, że jest on za duży lub za mały. Tu też z pomocą może przyjść siostra albo koleżanka ukochanej. Można też dla porównania wziąć ze sobą do jubilera jeden z pierścionków na co dzień noszonych przez przyszłą pannę młodą, co pozwoli upewnić się, że wybrany rozmiar będzie odpowiedni.

Dobrze jest również wziąć pod uwagę kwestie finansowe i określić budżet, jaki ma zostać przeznaczony na zakup biżuterii. Pierścionek zaręczynowy często sporo kosztuje, trzeba więc liczyć się z dużym wydatkiem. Warto jednak pamiętać, że jest to inwestycja w przedmiot, który pozwoli wyrazić miłość do ukochanej, sprawi jej wiele radości i stanie się cudowną pamiątką na całe życie. Na pierścionku zaręczynowym nie trzeba oszczędzać.

Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem - gdzie kupić?

Pierścionki ze szmaragdami warto kupować u sprawdzonych, godnych zaufania jubilerów, takich jak na przykład Siudek Jewellery. Tylko wtedy można mieć gwarancję doskonałej jakości. Wspomniany zakład jubilerski może pochwalić się sporym doświadczeniem w wytwarzaniu olśniewającej biżuterii. Pierścionki zaręczynowe stanowią godną uwagi część jego oferty. Znaleźć w niej można przepiękne modele ze pierścionków ze szmaragdami, które z pewnością zachwycą przyszłą pannę młodą.

W poszukiwaniu idealnego pierścionka warto zajrzeć na stronę internetową sklepu. Dostępne są tam zróżnicowane modele, zarówno subtelne, klasyczne, jak i te bardziej oryginalne, które spodobają się miłośniczkom niebanalnej biżuterii. Godne uwagi są również pierścionki z różnymi kamieniami - szmaragd idealnie współgra z diamentami, dobrym pomysłem może więc być wybór takiego zestawienia. Warto pamiętać, że biżuteria Roren Jewellery jest nie tylko piękna, ale też bardzo wysokiej jakości - z pewnością będzie więc doskonałym uzupełnieniem oświadczyn i cudownym prezentem dla ukochanej.

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

​Wielu mężczyzn boryka się z wstydliwym dla nich problemem jakim jest rzadka broda. Niestety nie tylko włosy na głowie mogą być mało gęste, a szczególnie młodych mężczyzn dotyka problem przy zapuszczaniu brody z pojawiającymi się łysymi miejscami, gdzie włosy nie tyle wypadają, co po prostu nie rosną. Bo oczywiście może być tak, że na brodzie podobnie jak na głowie się...

Moda zmienia się jak kalejdoskop. Mimo to są tkaniny, które nigdy nie przemijają. Do nich należą koronki i delikatne, transparentne materiały. Projektanci chętnie po nie sięgają i tworzą zestawienia, którym nie oprze się żadna kobieta. Jak je nosić w tym sezonie? Sprawdź! Romantyczna koronka Ażurowe materiały są bardzo uniwersalne. W zależności od tego, jak...

Pomimo tego, co nasze zlane potem łydki mówią nam latem, przejście na szorty może być ryzykownym posunięciem. Zbyt krótkie i sparowane z dopasowaną marynarką preppy, koszulą i krawatem, a ryzykujesz, że będziesz wyglądał jak pierwszego dnia szkoły podstawowej. Jeśli masz coś poniżej kolana, ryzykujesz, że będziesz wyglądać jak odrzucony w 2000 roku uczestnik talent show...