loader

O czym należy wiedzieć podczas opieki nad seniorem?

Praca opiekunki zajmującej się osobami starszymi w Niemczech jest wymagająca, odpowiedzialna, ale również bardzo satysfakcjonująca, szczególnie wtedy gdy mamy doskonałe relacje z podopiecznymi potrafimy okazać im właściwe zrozumienie i cierpliwość.

Dodatkowo opieka Niemcy to możliwość wysokich zarobków w krótkim czasie, po kilku tygodniach można przywieźć do domu sporą gotówkę, ratując tym samym podupadły budżet domowy. To także możliwość nauczenia się bądź podszlifowania języka niemieckiego, który może się w późniejszym okresie okazać ważnym atutem w CV. Dlatego zanim podejmiesz pracę w Niemczech jako opiekunka osób starszych, zapoznaj się z najważniejszymi kwestiami, dzięki którym będziesz jeszcze lepszą opiekunką.

Dieta seniorów to istotny czynnik

Zajmując się seniorami w Niemczech na co dzień, naszym zadaniem jest również przygotowywanie i podawanie wszystkich posiłków. Dlatego tak istotne jest aby znać zasady zdrowego żywienia, aby seniorom podawać tylko zdrowe i pożywne posiłki.

Opieka w Niemczech to nie tylko sprzątanie i wychodzenie na spacery, tutaj liczy się całodobowa opieka, wraz z dbaniem o zdrowie seniorów. Oczywiście zaraz po przyjeździe otrzymamy najważniejsze informacje odnośnie ewentualnych chorób podopiecznego, poznamy także dietę jaką mają zaleconą przez lekarza. Jednak bez umiejętności wdrożenia diety w życie, może nam być trudno gotować wszystkie dietetyczne posiłki.

Aktywność fizyczna także ma znaczenie

Seniorzy nie są zbyt aktywni, czasami przesiadują całymi dniami w fotelu, jednak naszym zadaniem jest zadbać o ich aktywność i jeżeli w zaleceniach lekarskich są codzienne spacery, naszym obowiązkiem jest wychodzić z seniorami na przechadzkę każdego dnia.

Leki i ich prawidłowe dawkowanie

Opiekunki osób starszych w Niemczech gotują, wychodzą z podopiecznymi na spacery, czytają im gazety i książki, ale również zajmują się ich zdrowiem, dlatego tak istotne jest właściwe dawkowanie leków. Przyjeżdżając do seniora przejmujemy od zmienniczki wszystkie zalecenia lekarskie odnośnie diety i przyjmowanych leków, do naszych obowiązków będzie należało przypilnowanie, aby podopieczny zażył wszystkie leki o właściwych godzinach.

Wprowadź stały harmonogram dnia

Taki harmonogram może się wydawać monotonny, jednak jest to najzdrowszy tryb życia dla seniorów. O tej samej porze posiłki, o wskazanej godzinie spacer czy drzemka popołudniowa. Kolacja niezmiennie o 18 i część pielęgnacyjna przed snem. Praca dla opiekunek w Niemczech wymaga zdyscyplinowania i sumienności w działaniu. Im  solidniej będziemy pilnować harmonogramu dnia seniorki czy seniora, tym lepszą opiekunką będziemy, a nasz podopieczny pozostanie długo w zdrowiu. Systematyczność eliminuje problemowe sytuacje i zbędny stres, wszystko po to aby senior był szczęśliwy i zdrowy.

Zapewnij rozrywkę i okaż wsparcie duchowe

Podejmując się zajęcia, jaką jest opieka osób starszych, musimy wiedzieć że czas spędzany z podopiecznymi to nie tylko wypełnianie podstawowych obowiązków. To również gry i zabawy dla seniorów, spacery o stałych porach, czytanie książek czy wspólne oglądanie ciekawych programów rozrywkowych. Dotrzymywanie towarzystwa seniorowi i ciągłe wsparcie fizyczne i psychiczne, daje podopiecznemu poczucie bezpieczeństwa, a my jako opiekunka osób starszych wywiązujemy się ze swoich obowiązków niemalże wzorowo.

Spotkania rodzinne w pakiecie zajęć opiekunki

Praca opiekunki w Niemczech nie polega tylko na spędzaniu czasu z seniorką. Do jej obowiązków należy również robienie zakupów oraz zawożenie swojej podopiecznej do rodziny. Dobry kontakt seniora i opiekunki z najbliższą rodziną, to pozytywny aspekt zatrudnienia. Im lepiej będziemy odbierani przez podopiecznych i ich rodziny, tym lepsze referencje otrzymamy, gdy będziemy już kończyć współpracę z konkretną osobą starszą. Nie warto zamykać za sobą furtek, zawsze należy zachować jak największą klasę, utrzymać dobry kontakt z seniorką nawet po powrocie do Polski. Wyjątkowym akcentem takiej opieki jest przyjaźń, jaka nie rzadko nawiązuje się pomiędzy seniorką a opiekunką.

ATERIMA MED - aktualne oferty pracy dla opiekunek

Zobacz

​Zainteresowanie pracą opiekunek osób starszych w Niemczech wzrasta. Czym jest to spowodowane? Z pewnością nowe osoby przyciągają atrakcyjne zarobki, ale też stabilna branża. Jeśli jesteś osobą empatyczną, wyrozumiałą i sumienną - możesz spróbować swoich sił w opiece. Jednak, by podjąć współpracę z renomowaną agencją predyspozycje charakterologiczne nie wystarczą...

Hipnoza to stan transu, w którym kluczem jest dotarcie do nieświadomości pacjenta. Jednocześnie osoba hipnotyzowana jest świadoma wszystkiego, co się z nim dzieje. Czym jest i na czym polega hipnoza? Podczas sesji hipnotycznej świadomość rozluźnia się i przestaje blokować aktywność umysłową człowieka. Dzięki temu hipnotyzer może pracować bezpośrednio z...

Zastanawiamy się nad wprowadzeniem zmian w swoją codzienność. Z jednej strony ich pragniemy, z drugiej się ich obawiamy. Moment, w którym przełamujemy się i podejmujemy decyzję o rozpoczęciu całkowicie nowego życia, będzie przełomowy. Zaplanuj swoją przyszłość Każdy moment jest doskonałym na wprowadzenie zmian. Wiadomo, że chęć rozwoju pod każdym względem sprawi...