loader

O czym należy wiedzieć podczas opieki nad seniorem?

Praca opiekunki zajmującej się osobami starszymi w Niemczech jest wymagająca, odpowiedzialna, ale również bardzo satysfakcjonująca, szczególnie wtedy gdy mamy doskonałe relacje z podopiecznymi potrafimy okazać im właściwe zrozumienie i cierpliwość.

Dodatkowo opieka Niemcy to możliwość wysokich zarobków w krótkim czasie, po kilku tygodniach można przywieźć do domu sporą gotówkę, ratując tym samym podupadły budżet domowy. To także możliwość nauczenia się bądź podszlifowania języka niemieckiego, który może się w późniejszym okresie okazać ważnym atutem w CV. Dlatego zanim podejmiesz pracę w Niemczech jako opiekunka osób starszych, zapoznaj się z najważniejszymi kwestiami, dzięki którym będziesz jeszcze lepszą opiekunką.

Dieta seniorów to istotny czynnik

Zajmując się seniorami w Niemczech na co dzień, naszym zadaniem jest również przygotowywanie i podawanie wszystkich posiłków. Dlatego tak istotne jest aby znać zasady zdrowego żywienia, aby seniorom podawać tylko zdrowe i pożywne posiłki.

Opieka w Niemczech to nie tylko sprzątanie i wychodzenie na spacery, tutaj liczy się całodobowa opieka, wraz z dbaniem o zdrowie seniorów. Oczywiście zaraz po przyjeździe otrzymamy najważniejsze informacje odnośnie ewentualnych chorób podopiecznego, poznamy także dietę jaką mają zaleconą przez lekarza. Jednak bez umiejętności wdrożenia diety w życie, może nam być trudno gotować wszystkie dietetyczne posiłki.

Aktywność fizyczna także ma znaczenie

Seniorzy nie są zbyt aktywni, czasami przesiadują całymi dniami w fotelu, jednak naszym zadaniem jest zadbać o ich aktywność i jeżeli w zaleceniach lekarskich są codzienne spacery, naszym obowiązkiem jest wychodzić z seniorami na przechadzkę każdego dnia.

Leki i ich prawidłowe dawkowanie

Opiekunki osób starszych w Niemczech gotują, wychodzą z podopiecznymi na spacery, czytają im gazety i książki, ale również zajmują się ich zdrowiem, dlatego tak istotne jest właściwe dawkowanie leków. Przyjeżdżając do seniora przejmujemy od zmienniczki wszystkie zalecenia lekarskie odnośnie diety i przyjmowanych leków, do naszych obowiązków będzie należało przypilnowanie, aby podopieczny zażył wszystkie leki o właściwych godzinach.

Wprowadź stały harmonogram dnia

Taki harmonogram może się wydawać monotonny, jednak jest to najzdrowszy tryb życia dla seniorów. O tej samej porze posiłki, o wskazanej godzinie spacer czy drzemka popołudniowa. Kolacja niezmiennie o 18 i część pielęgnacyjna przed snem. Praca dla opiekunek w Niemczech wymaga zdyscyplinowania i sumienności w działaniu. Im  solidniej będziemy pilnować harmonogramu dnia seniorki czy seniora, tym lepszą opiekunką będziemy, a nasz podopieczny pozostanie długo w zdrowiu. Systematyczność eliminuje problemowe sytuacje i zbędny stres, wszystko po to aby senior był szczęśliwy i zdrowy.

Zapewnij rozrywkę i okaż wsparcie duchowe

Podejmując się zajęcia, jaką jest opieka osób starszych, musimy wiedzieć że czas spędzany z podopiecznymi to nie tylko wypełnianie podstawowych obowiązków. To również gry i zabawy dla seniorów, spacery o stałych porach, czytanie książek czy wspólne oglądanie ciekawych programów rozrywkowych. Dotrzymywanie towarzystwa seniorowi i ciągłe wsparcie fizyczne i psychiczne, daje podopiecznemu poczucie bezpieczeństwa, a my jako opiekunka osób starszych wywiązujemy się ze swoich obowiązków niemalże wzorowo.

Spotkania rodzinne w pakiecie zajęć opiekunki

Praca opiekunki w Niemczech nie polega tylko na spędzaniu czasu z seniorką. Do jej obowiązków należy również robienie zakupów oraz zawożenie swojej podopiecznej do rodziny. Dobry kontakt seniora i opiekunki z najbliższą rodziną, to pozytywny aspekt zatrudnienia. Im lepiej będziemy odbierani przez podopiecznych i ich rodziny, tym lepsze referencje otrzymamy, gdy będziemy już kończyć współpracę z konkretną osobą starszą. Nie warto zamykać za sobą furtek, zawsze należy zachować jak największą klasę, utrzymać dobry kontakt z seniorką nawet po powrocie do Polski. Wyjątkowym akcentem takiej opieki jest przyjaźń, jaka nie rzadko nawiązuje się pomiędzy seniorką a opiekunką.

ATERIMA MED - aktualne oferty pracy dla opiekunek

Zobacz

Hipnoza to stan transu, w którym kluczem jest dotarcie do nieświadomości pacjenta. Jednocześnie osoba hipnotyzowana jest świadoma wszystkiego, co się z nim dzieje. Czym jest i na czym polega hipnoza? Podczas sesji hipnotycznej świadomość rozluźnia się i przestaje blokować aktywność umysłową człowieka. Dzięki temu hipnotyzer może pracować bezpośrednio z...

Zastanawiamy się nad wprowadzeniem zmian w swoją codzienność. Z jednej strony ich pragniemy, z drugiej się ich obawiamy. Moment, w którym przełamujemy się i podejmujemy decyzję o rozpoczęciu całkowicie nowego życia, będzie przełomowy. Zaplanuj swoją przyszłość Każdy moment jest doskonałym na wprowadzenie zmian. Wiadomo, że chęć rozwoju pod każdym względem sprawi...

Zima to czas, w którym mogłoby się wydawać, że aktywność na świeżym powietrzu jest utrudniona. Jednak każdy rodzic w trosce o zdrowie i dobrą kondycję fizyczną swoich dzieci, pragnie zapewnić im odpowiednią dozę ruchu. Jak znaleźć sposób na odpowiednią dawkę aktywności zimą? Sanki to idealny pomysł na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Dlaczego ten rodzaj...