loader

Nasadki gwiazdkowe - jakie wybrać?

Nasadki gwiazdkowe (Torx) - jak wybrać? Jakie najlepsze?                                                             

Jeśli chodzi o śruby z łbem o kształcie gwiazdy sześcioramiennej, to musimy zastosować klucze nasadowe z nasadką w typie Torx. Nasadka ta występuje w wielu odmianach, które są zróżnicowane pod względem rozmiarów oraz także sposób wykonania.

Klucze w typie Torx są wykorzystywane głównie w pojętej szeroko mechanice. Szczególnie chodzi o mechanikę samochodową. W tejże dziedzinie sześcioramienne śruby są niezwykle często spotykane. Są spotykane chociażby w konstrukcji kół. To wszystko sprawia, że zarówno majsterkowicze amatorscy, jak i także prawdziwi profesjonaliści, którzy pracują w warsztatach zmuszeni są do posiadania naprawdę sporych zestawów nasadek tego typu.

Jaki rozmiar wybrać?

Dochodzimy w ten sposób do pierwszego z parametrów. Pomoże nam on w prawidłowy sposób dopasować nasadkę bezpośrednio do śruby, z którą chcemy pracować. Musimy pamiętać o tym, że dopasowanie niewłaściwe elementu roboczego może skutkować utrudnieniami zdecydowanymi w pracy, ale także uszkodzeniem czy też zniszczeniem łba danej śruby. Co jak co, ale tego byśmy nie chcieli.

Gdy chcemy opisać rozmiar nasadek, to musimy wziąć pod uwagę kilka niezmiernie ważnych elementów. Pierwszy jest związany z rozmiarem zbieraka. Gdy bierzemy to pod uwagę, to wymieniane są:

  • Nasadka torx 6,40 mm,
  • Nasadka torx 9,50 mm,
  • Nasadka torx 12,70 mm,
  • Nasadka torx 19 mm,
  • Nasadka torx 25,4 mm.

Bardzo ważną kwestią są również otwory. Możemy tutaj wymienić dokładnie dwa rodzaje nasadek Torx. W przypadku pierwszym do czynienia mamy z nasadką, w której umieszcza się klucz wpustowy. To właśnie on ma kontakt z otworem na samym łbie śruby. Rozmiary nasadek tego typu podawane są poprzez oznaczenia. Używamy literki T oraz przypisanej liczby. Możemy wymienić nasadki: T1, T2, T3, T4, T5, T6, T7, T8, T9, T10, T15, T20, T25, T27, T30, T40, T45, T50, T55, T60, T70, T80 oraz T90.

Kwestią również niezwykle ważną jest długość nasadek Torx. Powinna ona być dostosowana do wielkości oraz także do rodzaju śruby. Wymienić możemy nasadkę Torx krótką oraz nasadkę Torx długą. Nasadki gwiazdkowe wszystkich rodzajów znaleźć można na narzedzia-esklep.pl >>

Dostępność udaru

Poza parametrami wszystkimi oraz podziałami nasadek Torx powyżej przedstawionymi, należy wspomnieć o dwóch sposobach ich działania. Pierwszy z nich dotyczy zwykłej nasadki, która jest stosowana w standardowych kluczach. Posłuży nam ona do wykonywania prac podstawowych, w których ramach niezbędne jest użycie siły rąk.

Czym nasadka Torx różni się od tej zwykłej? Wzmocnią przede wszystkim budowę. Jest ona wykonywana najczęściej ze stali chromowej oraz molibdenowej, która gwarantuje naprawdę bardzo długą żywotność samego urządzenia. Należy wspomnieć również o tym, że nasadki tego typu są dłuższe z reguły do standardowych – sama długość może nawet być równa 140 milimetrów.

Wszystko to co sprawia, że udarowa nasadka nam posłuży w pracy w materiałach o wiele twardszych. Co więcej, spisze się bardzo dobrze w szczególnie trudno dostępnych oraz ciasnych miejscach. Musimy podkreślić, że w udarowej wersji występują zarówno nasadki z wpustowym kluczem, jak i także zewnętrzne odmiany. Wadą niewielką rozwiązań tego typu jest ich nieco wyższa cena.

Zobacz

​Sen jest niezwykle istotnym elementem naszego codziennego funkcjonowania. Odpowiednia kołdra może wpływać na jakość i komfort snu, a dla osób z alergiami jest to szczególnie ważne. Alergia może wpływać negatywnie na jakość życia, dlatego niezwykle istotne jest wybieranie odpowiednich produktów, które minimalizują ryzyko reakcji alergicznych. W tym artykule podpowiemy, jak...

Tradycyjne zielone tablice kredowe przez lata dominowały przestrzenie szkolnych sal, jednak obecnie spotykamy je coraz rzadziej. Powodem tego są kwestie praktyczne. Pylenie kredy oraz trudności z utrzymaniem czystości spowodowały, że coraz częściej wychodzi się naprzeciw potrzebom współczesnej edukacji, zastępując klasyczne tablice nowoczesnym rozwiązaniem - tablicami...

Tęsknisz za białym sufitem, który jest gładki i nieskazitelny? Może ozdobiony zdjęciem lub rozgwieżdżonym nocnym niebem. To możliwe!!! Nowoczesne sufity napinane spełnią Twoje marzenia. Montaż sufitów napinanych: zakres i koszt Sufit napinany to element wykończeniowy wykonany z płótna zamontowanego na profilu metalowym lub plastikowym. Obecnie rola płótna nie jest tak...