loader

Mobilne pranie foteli tapicerowanych

Pranie foteli to usługa, która realizowana jest przy pomocy profesjonalnego sprzętu. Każda osoba, której zależy na utrzymaniu czystości, zdaje sobie sprawę z tego, jak trudno jest samodzielnie utrzymać meble wypoczynkowe w czystości. Ręczne czyszczenie foteli sprawia wiele problemów, głównie dlatego, że dotarcie do głębokich warstw obicia jest zadaniem wymagającym.

Podczas domowej pielęgnacji mebli zazwyczaj wykorzystujemy ogólnodostępne środki czystości. Nie są one niestety tak skuteczne, jak detergenty, którymi dysponuje fachowa firma oferująca pranie foteli oraz innych mebli wypoczynkowych. Niezależnie od tego, czy zależy Ci na utrzymaniu czystości w Twoim domu, czy biurze, możesz skorzystać z pomocy profesjonalistów. Jeśli mieszkasz w podwarszawskiej miejscowości Piaseczno sprawdź oferę: https://pranie-tapicerki-warszawa.pl/piaseczno/

Specjalistyczne pranie foteli oraz tapicerki meblowej

Meble wypoczynkowe z czasem tracą swoje walory estetyczne. Spowodowane jest to wieloma czynnikami. Jednym z najbardziej destrukcyjnych jest promieniowanie UV, które trwale uszkadza materiały. Nie mamy niestety możliwości całkowicie zatrzymać promieniowanie. Możemy wyłącznie stosować odpowiednie środki, które pozwalają ochronić nasze meble przed nadmiernym eksploatowaniem.

Plamy oraz przetarcia pojawiają się na fotelach w wyniku codziennego użytkowania. Im częściej użytkowany mebel, tym większa szansa na wystąpienie różnego typu uszkodzeń. Czynnikiem, który zwiększa możliwość pojawienia się przetarć, jest piasek oraz inne drobne zanieczyszczenia o ostrych krawędziach. Możesz je usunąć poprzez dokładne odkurzanie. Właśnie z tego powodu, częsta pielęgnacja jest tak istotna.

Pochłania ona jednak sporo czasu. Z tego powodu wiele osób decyduje się na skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy oferującej pranie foteli, kanap oraz innych mebli tapicerowanych. Chcesz dowiedzieć się więcej o tej profesjonalnej usłudze? Poniżej znajduje się przykładowy proces prania metodą ekstrakcyjną.

  1. Pierwszym etapem jest przygotowanie. Specjalista rozpoznaje materiał, z którego została wykonana tapicerka, a następnie dobiera odpowiednią metodę prania oraz najodpowiedniejsze środki czystości. Pracownik w niektórych przypadkach zajmuje się również wygospodarowaniem odpowiedniej przestrzeni.
  2. Odkurzanie jest bardzo istotne. Roli regularnego odkurzania poświęcony był wcześniejszy fragment tekstu. Należy pamiętać jednak, że domowe odkurzacze często dysponują niewielką mocą w porównaniu do tych profesjonalnych. Dlatego pracownik przed zastosowaniem jakichkolwiek detergentów najpierw usuwa ostro-krawędziowe zanieczyszczenie.
  3. Odplamianie to jeden z kluczowych etapów całego procesu prania. Pozwala on na dokładne usunięcie zanieczyszczeń, które powstały w wyniku codziennego funkcjonowania. Fotele bardzo często narażone są na powstawanie plam po napojach lub posiłkach. Szczególnie trudno wybawić jest te po kawie oraz winie. Z tego powodu specjalista dobiera odpowiedni, bardzo mocny w działaniu preparat, który nanosi wyłącznie na powierzchnię plamy.
  4. Zasadnicze pranie tapicerki to ostatnia faza całego procesu. Polega ona na zastosowaniu nowoczesnych urządzeń, które pozwalają na wprowadzenie środka piorącego w głębokie warstwy tkaniny. Następnie brud odsysany jest wraz z wilgocią. Dzięki temu po zakończonym procesie prania wykładzina jest wyłącznie lekko wilgotna.

Czyszczenie foteli metodą ekstrakcyjną realizowane jest z dojazdem do domu klienta. Dzięki temu wielu przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z tej usługi. Szczególnie opłacalne jest to dla ludzi, którzy w swoim domu lub biurze mają kilka foteli, lub innych mebli wypoczynkowych, które chcą poddać procesowi prania.

Skuteczne czyszczenie realizowane przez specjalistów

Częstotliwość prania mebli wypoczynkowych zależy w dużej mierze od tego, jak intensywnie użytkowane są nasze tapicerki. Optymalną częstotliwością prania, którą zaleca większość specjalistów jest jeden raz do roku. Oczywiście dotyczy to mebli, które nie są narażone na intensywne użytkowanie.

W przypadku tapicerek, które codziennie narażone są na intensywne eksploatowanie, można zwiększyć częstotliwość. W takim wypadku rozsądne będzie przeprowadzenie procesu prania dwa razy do roku. Jeżeli zależy Ci na utrzymaniu zdrowia swoich domowników, to również jest odpowiednia częstotliwość dla Ciebie.

Czyszczenie foteli pozwala usunąć gnieżdżące się w głębokich warstwach tkaniny drobnoustroje, które negatywnie wpływają na jakość naszego życia. Dobrze wiedzą o tym alergicy, którzy codziennie muszą zmagać się z negatywnymi konsekwencjami wynikającymi z obcowania z roztoczami. Te mikroorganizmy mogą powodować u nas przewlekłe zmęczenie, a nawet bóle głowy.

Masz zwierzęta domowe? Jeżeli tak to wiesz, jak dużo sierści potrafią one pozostawić na tapicerce. Z tego powodu zaleca się regularne odkurzanie wszystkich mebli wypoczynkowych, które służą nie tylko nam, ale również naszym zwierzętom. Profesjonalne pranie foteli to świetny sposób na usunięcie niechcianych zanieczyszczeń. Pozytywnie wpływa to na funkcjonowanie ludzi oraz zwierząt.

Dzięki temu, że fachowe pranie foteli oraz innych mebli wypoczynkowych realizowane jest przy pomocy nowoczesnych detergentów, uzyskujemy efekt długotrwałej ochrony. Warto o tym pamiętać. Dlatego nie czekaj. Zamów fachowe czyszczenie mebli tapicerowanych już teraz!

Artykuł sponsorowany

Zobacz

Wiosna to czas remontów oraz chęci na niewielkie zmiany. Nawet zmiana łączników w pokoju lub lampy może znacznie zmienić wygląd pomieszczenia. Zanim jednak wybierzemy się ochoczo do sklepu, sprawdźmy, czy w naszej okolicy nie istnieje hurtownia elektryczna. Dlaczego hurtownia elektryczna jest warta uwagi? Hurtownie elektryczne są odwiedzane przez nas dopiero wtedy, kiedy nasz...

Już od lat wiadomo, że profile aluminiowe mają wiele zalet i cechują się szerokim zastosowaniem. Są wykorzystywane w przemyśle, firmach produkcyjnych, na budowach i w innych gałęziach branżowych. Spotykamy je praktycznie wszędzie tam, gdzie tworzone są różne konstrukcje. Jakie zalety mają profile aluminiowe? Co oferuje producent profili aluminiowych? Gdzie znajdziemy szeroką...

Całe mieszkanie można zaprojektować w oryginalny sposób, z uwzględnieniem rozwiązań zapewniających wysoki komfort w codziennym użytkowaniu. Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak też w sprzedaży online dostępne są efektowne produkty do pokoju dziennego, sypialni, a także kuchni i łazienki. Oprócz atrakcyjnych mebli warto pamiętać o dodatkowym wyposażeniu...