loader

Krzesło schodowe do domu - czym jest i kiedy się przyda?

W miarę, jak się starzejemy - a także w wyniku różnych nieprzewidzianych wypadków - nasza sprawność stopniowo spada i z czasem nawet proste aktywności stają się bardzo trudne. Jedną z najczęściej wykonywanych jest schodzenie i wchodzenie po schodach. W jaki sposób możemy ułatwić sobie ten proces, gdy sprawia nam on trudność? Czym jest krzesełko schodowe i czy może nam w tym pomóc?

1. Krzesełko schodowe - czym jest?

2. Krzesła schodowe - na jakie schody można je zamontować?

3. Kiedy krzesło schodowe przyda się w domu?

Krzesełko schodowe - czym jest?

Krzesełka schodowe, określane także jako windy schodowe, to rodzaj mechanizmu który umożliwia nam poruszanie się po schodach bez konieczności wchodzenia i schodzenia po nich. Urządzenie montuje się wzdłuż ściany lub innego elementu przy schodach, a jego działanie w istocie przypomina windę - poruszającą się wzdłuż schodów, ułatwiając tym samym poruszanie się osobom, dla których tradycyjne pokonywanie stopni może stanowić poważne wyzwanie. Krzesła schodowe można zamontować z powodzeniem zarówno w miejscach użyteczności publicznej, jak na przykład przejścia podziemne czy metro, jak i w prywatnym domu lub biurze.

Krzesła schodowe osobowe

Krzesła schodowe - na jakie schody można je zamontować?

Winda schodowa może być zainstalowana na wielu różnych rodzajach klatek schodowych. Krzesełko schodowe krzywoliniowe przeznaczone jest do schodów spiralnych lub o innej, zawiniętej linii. Z kolei klasyczne windy schodowe są przeznaczone do montażu na prostej klatce. Cena krzesełka schodowego jest zależna od długości schodów, a często także od ich konstrukcji. Niestandardowe, krzywoliniowe instalacje mogą wynieść nas dużo więcej, niż wersja na proste schody.

Kiedy krzesło schodowe przyda się w domu?

Podstawowym zadaniem domowej windy schodowej jest przede wszystkim zniwelowanie bariery architektonicznej, jaką schody stanowią dla osób o ograniczonej ruchowości. Przede wszystkim mówimy tu o osobach starszych, trwale niepełnosprawnych, a także tych z nas, którzy ulegli kontuzji wymagającej długotrwałego leczenia. Wszystkie osoby mające problem z pokonywaniem schodów zdecydowanie mogą poprawić jakość swojego codziennego funkcjonowania, jeżeli zdecydują się na montaż własnego krzesełka na schodach w swoim domu.

Windy schodowe to urządzenia mające na celu umożliwienie łatwiejszego poruszania się po schodach osobom, które w innym wypadku miałyby z nimi duży problem. Możemy wybrać je także do własnego domu, co znacząco podnosi komfort codziennego życia.

Zobacz

​Sen jest niezwykle istotnym elementem naszego codziennego funkcjonowania. Odpowiednia kołdra może wpływać na jakość i komfort snu, a dla osób z alergiami jest to szczególnie ważne. Alergia może wpływać negatywnie na jakość życia, dlatego niezwykle istotne jest wybieranie odpowiednich produktów, które minimalizują ryzyko reakcji alergicznych. W tym artykule podpowiemy, jak...

Tradycyjne zielone tablice kredowe przez lata dominowały przestrzenie szkolnych sal, jednak obecnie spotykamy je coraz rzadziej. Powodem tego są kwestie praktyczne. Pylenie kredy oraz trudności z utrzymaniem czystości spowodowały, że coraz częściej wychodzi się naprzeciw potrzebom współczesnej edukacji, zastępując klasyczne tablice nowoczesnym rozwiązaniem - tablicami...

Tęsknisz za białym sufitem, który jest gładki i nieskazitelny? Może ozdobiony zdjęciem lub rozgwieżdżonym nocnym niebem. To możliwe!!! Nowoczesne sufity napinane spełnią Twoje marzenia. Montaż sufitów napinanych: zakres i koszt Sufit napinany to element wykończeniowy wykonany z płótna zamontowanego na profilu metalowym lub plastikowym. Obecnie rola płótna nie jest tak...