loader

Krzesło schodowe do domu - czym jest i kiedy się przyda?

W miarę, jak się starzejemy - a także w wyniku różnych nieprzewidzianych wypadków - nasza sprawność stopniowo spada i z czasem nawet proste aktywności stają się bardzo trudne. Jedną z najczęściej wykonywanych jest schodzenie i wchodzenie po schodach. W jaki sposób możemy ułatwić sobie ten proces, gdy sprawia nam on trudność? Czym jest krzesełko schodowe i czy może nam w tym pomóc?

1. Krzesełko schodowe - czym jest?

2. Krzesła schodowe - na jakie schody można je zamontować?

3. Kiedy krzesło schodowe przyda się w domu?

Krzesełko schodowe - czym jest?

Krzesełka schodowe, określane także jako windy schodowe, to rodzaj mechanizmu który umożliwia nam poruszanie się po schodach bez konieczności wchodzenia i schodzenia po nich. Urządzenie montuje się wzdłuż ściany lub innego elementu przy schodach, a jego działanie w istocie przypomina windę - poruszającą się wzdłuż schodów, ułatwiając tym samym poruszanie się osobom, dla których tradycyjne pokonywanie stopni może stanowić poważne wyzwanie. Krzesła schodowe można zamontować z powodzeniem zarówno w miejscach użyteczności publicznej, jak na przykład przejścia podziemne czy metro, jak i w prywatnym domu lub biurze.

Krzesła schodowe osobowe

Krzesła schodowe - na jakie schody można je zamontować?

Winda schodowa może być zainstalowana na wielu różnych rodzajach klatek schodowych. Krzesełko schodowe krzywoliniowe przeznaczone jest do schodów spiralnych lub o innej, zawiniętej linii. Z kolei klasyczne windy schodowe są przeznaczone do montażu na prostej klatce. Cena krzesełka schodowego jest zależna od długości schodów, a często także od ich konstrukcji. Niestandardowe, krzywoliniowe instalacje mogą wynieść nas dużo więcej, niż wersja na proste schody.

Kiedy krzesło schodowe przyda się w domu?

Podstawowym zadaniem domowej windy schodowej jest przede wszystkim zniwelowanie bariery architektonicznej, jaką schody stanowią dla osób o ograniczonej ruchowości. Przede wszystkim mówimy tu o osobach starszych, trwale niepełnosprawnych, a także tych z nas, którzy ulegli kontuzji wymagającej długotrwałego leczenia. Wszystkie osoby mające problem z pokonywaniem schodów zdecydowanie mogą poprawić jakość swojego codziennego funkcjonowania, jeżeli zdecydują się na montaż własnego krzesełka na schodach w swoim domu.

Windy schodowe to urządzenia mające na celu umożliwienie łatwiejszego poruszania się po schodach osobom, które w innym wypadku miałyby z nimi duży problem. Możemy wybrać je także do własnego domu, co znacząco podnosi komfort codziennego życia.

Zobacz

Firany to efektowna i bardzo praktyczna dekoracja do każdego salonu. Z łatwością znajdziemy online gotowe firany żakardowe, woalowe czy firany panele, które nie tylko urozmaicą każde wnętrze o dodatkowy element dekoracyjny, ale również osłonią przed spojrzeniami zza okien oraz nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczenia. Jakie firany wybrać i jakich szukać? Podpowiadamy w artykule!...

Wybór odpowiedniego łóżka wcale nie jest taki łatwy, jaki mógłby się wydawać. Na rynku dostępnych jest naprawdę bardzo wiele różnych łóżek, przez co niekiedy bardzo trudno zdecydować się na konkretny model. W takiej sytuacji bardzo wiele osób wybiera po prostu możliwość wykonania łóżka na wymiar na zamówienie. Dla kogo jest to najlepsze rozwiązanie i gdzie takie...

Wiosna to czas remontów oraz chęci na niewielkie zmiany. Nawet zmiana łączników w pokoju lub lampy może znacznie zmienić wygląd pomieszczenia. Zanim jednak wybierzemy się ochoczo do sklepu, sprawdźmy, czy w naszej okolicy nie istnieje hurtownia elektryczna. Dlaczego hurtownia elektryczna jest warta uwagi? Hurtownie elektryczne są odwiedzane przez nas dopiero wtedy, kiedy nasz...