loader

Kosmetyki do włosów - jak wybrać idealne?

Istnieją różne czynniki, które mają wpływ na to, czy konkretna fryzura jest odpowiednia dla danej osoby, czy nie. Kształt naszej twarzy jest głównym wyznacznikiem. Innym czynnikiem jest to, jak zdecydujemy nosić swoją fryzurę i jak przytniemy włosy. Jednak, aby o tym zdecydować najważniejszym czynnikiem są same włosy - ich struktura i podatność na układanie.

Ww naszym kolorowym świecie, królują różnorodne czupryny i niestety (lub na szczęście) nie ma jednego magicznego produktu, który zadowoli wszystkich. Sklepy stacjonarne i drogerie internetowe, ze względu na szeroką gamę sprzedawanych produktów, proponują kosmetyki dla każdego rodzaju włosów.

Wybór kosmetyków do włosów

To nasze włosy określają, co możemy z nimi zrobić i czy są posłuszne, kiedy je układamy. Często fryzury, które wyglądają cudownie w telewizji i reklamach, wyglądają zupełnie inaczej na modelach, którzy robią kariery w spotach promocyjnych, a inaczej na nas, w zwykłej codzienności. Po zastosowaniu na naszych włosach mają często dokładnie odwrotne działanie. Wtedy jesteśmy rozczarowani,  dlaczego je w ogóle kupiliśmy? Aby uniknąć przykrego zaskoczenia, musimy działać zgodnie z naturą, czyli wybrać to, co odpowiednie do naszego typu włosów.

oleje do włosów

Oleje do włosów znajdziesz na >> domiuroda.pl

Oleje do pielęgnacji włosów

Popularne w pielęgnacji są oleje, jednak należy mieć na uwadze, że nie wszystkie są takie same. Różna zawartość kwasów tłuszczowych, minerałów i witamin, będzie przeznaczona do różnych włosów. Każdy olej ma niepowtarzalne właściwości, a jego dobór wymaga świadomości, jaką strukturę włosa posiadamy. Nie wszystkie oleje będą dla nas odpowiednie. Dlatego istotne jest, aby proces doboru kosmetyków do włosów odbywał się w sposób przemyślany. Możemy próbować wielu produktów, dopóki nie trafimy na ten idealny lub sugerować się opiniami osób doświadczonych o podobnych czuprynach do naszej.

Wybór olejków do włosów jest dosyć trudnym zadaniem. Przemysł kosmetyczny oferuje tysiące produktów z lokalnego rynku i zagranicznego. W drogerii możemy się zgubić między półkami pełnymi produktów do pielęgnowania włosów. Taki przegląd olejków da już nam obeznanie w tym, co może być dla nas dobre. Poza tym zawsze możemy zapytać o pomoc sprzedawcy. Musimy pamiętać, że liczy się nie tylko cena, ale przede wszystkim skład oleju - im bardziej naturalny i krótszy, tym lepiej!

Jak nakładać oleje na włosy?

Właściwa metoda pielęgnacji włosów olejem to nanieść go na mokre włosy. Musimy aplikować olej do włosów z wyselekcjonowanych składników odżywczych - świadomy wybór jest kluczem do sukcesu. To struktura naszych włosów jest przyczyną ich problemów. Musimy ustalić porowatość naszych włosów, jeśli chcemy dobrać odpowiedni produkt. Wielu z nas ignoruje ten problem, a niestety nie możemy wybrać właściwego oleju do włosów, jeśli nie znamy ich porowatości. Wtedy dzięki olejom, pozbędziemy się takich problemów jak łamliwość, rozdwojone końcówki, zmatowienie, itp.

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Rozstępy - skutek zerwania włókien kolagenowych - to zjawisko dotyczące naprawdę dużej liczby osób, nie tylko kobiet, jednak rzeczywiście grupa ta z uwagi na częstsze wahania hormonalne zmaga się z większą skłonnością do ich powstawania. Wrzecionowate pasma na skórze mają negatywny wpływ na postrzeganie swojego ciała, dlatego sprzymierzeńcem w zwalczaniu tego typu...

Życie w pośpiechu, zła dieta i niewystarczająca ilość witamin - to codzienność, w której żyje większość z nas. Często zapominamy o zdrowych tłuszczach, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Sprawdź, dlaczego warto uzupełnić swoją dietę o kwasy tłuszczowe 3, 6, 9. Czym się wyróżnia kwas tłuszczowy omega 3? Dla zdrowego samopoczucia i...

Zakwaszenie organizmu to bardzo nieprzyjemna przypadłość, o której wciąż mówi się niewiele. Wbrew pozorom, cierpi na nią jednak bardzo dużo osób. Nie wszystkie są jednak tego świadome. Początkowe objawy zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej nie są zbyt charakterystyczne, w związku z tym często przypisujemy im inną przyczynę. Czy wiesz, czym jest zakwaszenie organizmu i...