loader
Polecamy

Kosmetyki do włosów - jak wybrać idealne?

Istnieją różne czynniki, które mają wpływ na to, czy konkretna fryzura jest odpowiednia dla danej osoby, czy nie. Kształt naszej twarzy jest głównym wyznacznikiem. Innym czynnikiem jest to, jak zdecydujemy nosić swoją fryzurę i jak przytniemy włosy. Jednak, aby o tym zdecydować najważniejszym czynnikiem są same włosy - ich struktura i podatność na układanie.

Ww naszym kolorowym świecie, królują różnorodne czupryny i niestety (lub na szczęście) nie ma jednego magicznego produktu, który zadowoli wszystkich. Sklepy stacjonarne i drogerie internetowe, ze względu na szeroką gamę sprzedawanych produktów, proponują kosmetyki dla każdego rodzaju włosów.

Wybór kosmetyków do włosów

To nasze włosy określają, co możemy z nimi zrobić i czy są posłuszne, kiedy je układamy. Często fryzury, które wyglądają cudownie w telewizji i reklamach, wyglądają zupełnie inaczej na modelach, którzy robią kariery w spotach promocyjnych, a inaczej na nas, w zwykłej codzienności. Po zastosowaniu na naszych włosach mają często dokładnie odwrotne działanie. Wtedy jesteśmy rozczarowani,  dlaczego je w ogóle kupiliśmy? Aby uniknąć przykrego zaskoczenia, musimy działać zgodnie z naturą, czyli wybrać to, co odpowiednie do naszego typu włosów.

oleje do włosów

Oleje do włosów znajdziesz na >> domiuroda.pl

Oleje do pielęgnacji włosów

Popularne w pielęgnacji są oleje, jednak należy mieć na uwadze, że nie wszystkie są takie same. Różna zawartość kwasów tłuszczowych, minerałów i witamin, będzie przeznaczona do różnych włosów. Każdy olej ma niepowtarzalne właściwości, a jego dobór wymaga świadomości, jaką strukturę włosa posiadamy. Nie wszystkie oleje będą dla nas odpowiednie. Dlatego istotne jest, aby proces doboru kosmetyków do włosów odbywał się w sposób przemyślany. Możemy próbować wielu produktów, dopóki nie trafimy na ten idealny lub sugerować się opiniami osób doświadczonych o podobnych czuprynach do naszej.

Wybór olejków do włosów jest dosyć trudnym zadaniem. Przemysł kosmetyczny oferuje tysiące produktów z lokalnego rynku i zagranicznego. W drogerii możemy się zgubić między półkami pełnymi produktów do pielęgnowania włosów. Taki przegląd olejków da już nam obeznanie w tym, co może być dla nas dobre. Poza tym zawsze możemy zapytać o pomoc sprzedawcy. Musimy pamiętać, że liczy się nie tylko cena, ale przede wszystkim skład oleju - im bardziej naturalny i krótszy, tym lepiej!

Jak nakładać oleje na włosy?

Właściwa metoda pielęgnacji włosów olejem to nanieść go na mokre włosy. Musimy aplikować olej do włosów z wyselekcjonowanych składników odżywczych - świadomy wybór jest kluczem do sukcesu. To struktura naszych włosów jest przyczyną ich problemów. Musimy ustalić porowatość naszych włosów, jeśli chcemy dobrać odpowiedni produkt. Wielu z nas ignoruje ten problem, a niestety nie możemy wybrać właściwego oleju do włosów, jeśli nie znamy ich porowatości. Wtedy dzięki olejom, pozbędziemy się takich problemów jak łamliwość, rozdwojone końcówki, zmatowienie, itp.

Zobacz

Pielęgnacja wrażliwej skóry dziecka wymaga stosowania odpowiednio dopasowanych produktów. Warto pamiętać o tym, że w przypadku pielęgnacji skóry malucha liczy się nie tylko skuteczność, ale także i bezpieczeństwo stosowanych specyfików.  Pielęgnacja skóry dziecka - podstawowe zasady  Pielęgnacja wrażliwej skóry dziecka...

W drogeriach i perfumeriach mamy okazję przetestować wiele kompozycji zapachowych. Obok stoisk wypełnionych kształtnymi buteleczkami z perfumami, pojawiają się specjalne paski papierowe. Czy to jednak dobry sposób na zapoznanie się z wybranym zapachem? Sprawdzamy, w jaki sposób prawidłowo testować perfumy. Odlewka zamiast dużego opakowania Wybór nowych perfum to zazwyczaj...

Na to pytanie można odpowiedzieć bardzo prosto – chodzi o troskę o narząd wzroku, jakim są nasze oczy. Nie tylko o lepsze widzenie, ale też o powstrzymanie negatywnego wpływu promieniowania UV na oczy. Na czym ono polega? Okulary przeciwsłoneczne przeciw promieniom UV Wraz ze światłem słonecznym dociera do nas promieniowanie UV. Dzieli się je na 3 rodzaje, z których...