loader

Jakie firany do salonu? — poznaj rodzaje i łatwo znajdź ulubione!

Firany to efektowna i bardzo praktyczna dekoracja do każdego salonu. Z łatwością znajdziemy online gotowe firany żakardowe, woalowe czy firany panele, które nie tylko urozmaicą każde wnętrze o dodatkowy element dekoracyjny, ale również osłonią przed spojrzeniami zza okien oraz nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczenia. Jakie firany wybrać i jakich szukać? Podpowiadamy w artykule!

Firany do salonu — pożyteczna dekoracja

Firany to bardzo praktyczna dekoracja do każdego salonu. Przepuszczają część światła dziennego, tworząc przyjemną dla oka aurę a, światło dzienne może wpadać do pomieszczenia bez przesadnej jaskrawości. Jasne firanki doskonale rozpraszają światło, jednocześnie osłaniając wnętrze mieszkania od wścibskich spojrzeń z zewnątrz. Firany kojarzą nam się z elegancją, czasem sielskim klimatem. Zwiewne, białe firany gładkie lub we wzory mogą tworzyć świetną kompozycję w każdym salonie. Dodatkowe funkcje firan to również zapora dla owadów oraz lekka osłona przed nadmiernymi podmuchami wiatru np. podczas wietrzenia. Jak widać firany mają wiele zalet! Jednak jakie wybrać, by prezentowały się korzystnie?

Firany — popularne rodzaje firan

Firany to zwiewne i przezroczyste zasłony, które wieszamy na karniszach lub szynie z żabkami i haczykami na suficie przy okiennicach. Jeśli mamy wyjście z drzwiami balkonowymi w salonie, to powinnyśmy szukać firan, które będą na tyle długie, że osłonią całe drzwi balkonowe. Popularne rodzaje firan, które będą doskonale pasować do salonu to:

  • - Firany żakardowe — Żakard to popularny i od dawna stosowany materiał. Firany żakardowe nie wymagają prasowania. Szerokie spektrum rodzajów i wzorów sprawia, że znalezienie idealnych firanek żakardowych nie jest trudne.
  • - Firany gładkie — Firany długie i gładkie bez dodatkowych zdobień. Idealne do minimalistycznych wnętrz. Delikatnie rozpraszają światło, są jednak bardziej prześwitujące od pozostałych rodzajów firan.
  • - Firany panele — Firany panele to zestaw kilku panelowych firanek, które tworzą ustaloną kompozycję. To bardzo specyficzna forma dekoracji okien, która robi wrażenie.
  • - Firany wolaowe — Woal to tkanina o gładkiej fakturze. Firany woalowe są lekkie i ‘’lejące się’’. Dzięki temu pięknie układają się i mogą tworzyć świetne kompozycje o nierównomiernym kształcie, przypominające łuk nad okiennicą. Będą efektywną dekoracją do każdego salonu.

Firany gotowe czy szyte na wymiar?

Firany gotowe to spore udogodnienie dla każdego. Wybór firan w obecnych czasach jest na tyle duży, że szycie ich na wymiar nie wydaje się konieczne. Wszystko zależy od nas. Jeśli mamy swoją wizję, a żadne z gotowych firan nie spełniają jej, to oczywiście szycie firan ma swój sens i jest to możliwość, która może pomóc zrealizować indywidualną wizję. Czasem jest to wynikiem nietuzinkowych rozwiązań budowlanych lub innymi czynnikami, które zmuszą do szycia firan na wymiar. Jednak jeśli nie, to warto zaoszczędzić czas i rozejrzeć się za gotowymi firanami, które gotowe są do montażu praktycznie od razu po zakupie.

Artykuł partnera

Zobacz

W miarę, jak się starzejemy - a także w wyniku różnych nieprzewidzianych wypadków - nasza sprawność stopniowo spada i z czasem nawet proste aktywności stają się bardzo trudne. Jedną z najczęściej wykonywanych jest schodzenie i wchodzenie po schodach. W jaki sposób możemy ułatwić sobie ten proces, gdy sprawia nam on trudność? Czym jest krzesełko schodowe i czy może nam w...

Wybór odpowiedniego łóżka wcale nie jest taki łatwy, jaki mógłby się wydawać. Na rynku dostępnych jest naprawdę bardzo wiele różnych łóżek, przez co niekiedy bardzo trudno zdecydować się na konkretny model. W takiej sytuacji bardzo wiele osób wybiera po prostu możliwość wykonania łóżka na wymiar na zamówienie. Dla kogo jest to najlepsze rozwiązanie i gdzie takie...

Wiosna to czas remontów oraz chęci na niewielkie zmiany. Nawet zmiana łączników w pokoju lub lampy może znacznie zmienić wygląd pomieszczenia. Zanim jednak wybierzemy się ochoczo do sklepu, sprawdźmy, czy w naszej okolicy nie istnieje hurtownia elektryczna. Dlaczego hurtownia elektryczna jest warta uwagi? Hurtownie elektryczne są odwiedzane przez nas dopiero wtedy, kiedy nasz...