loader

Gdzie na narty w Austrii? Stoki dla początkujących narciarzy

Austria to kraj, który wręcz idealny jest dla narciarzy. Narciarze znajdą w tym miejscu nie tylko fenomenalne stoki, ale również świetną bazę noclegową oraz wszelkie udogodnienia i atrakcje. Jeśli jednak jesteś dopiero początkującym narciarzem, wówczas musisz wybrać trasy, które powstały z myślą o osobach początkujących. Masz do wyboru oczywiście wiele tras, jednak na początek warto wybrać te najbardziej łagodne. 

1. Montafon jest 40-kilometrową doliną, która znajduje się na pograniczu Voralbergu. Osoby początkujące znajdą tam aż 112 łatwych tras. Wymarzone dla tych osób miejsce to Kristberg. Idealnie nada się również dla dzieci, ponieważ nie ma ostrych i stromych stoków.  Na wszystkie wyciągi w Montafon nabywamy jeden skipass. Świetną atrakcją są również tutaj trasy biegowe, które leżą na płaskowyżu Bielerhöhe oraz skute lodem jezioro Silvretta. 

2. Stubaital to obszerne tereny w Tyrolu. Można na nich jeździć przez cały rok. Nie ma przeciwwskazań. . Dolina Stubaital mieści się od Innsbrucku około 20 km jazdy samochodem, dlatego osoby, które trafią na złą aurę, mogą jechać, aby pozwiedzać nowe miasto. 

3. Gasteiner Tal nazywana jest krainą Austrii. Bad Gestein znany był już w czasach pierwszych Rzymian. Miejsce to kojarzy się z łagodnymi trasami oraz gorącymi źródłami. Warto zwrócić również na inne, ciekawe atrakcje tego miejsca. W tej dolinie można spędzić kilka dni nie nudząc się. Znajdziemy tutaj aż 16 kolei gondolowych, które umożliwiają przyjazny i niezwykle wygodny wjazd na stok rodzinom z dziećmi. 

Trasa narciarska

4. Hochkönig  jest krainą, którą upodobają sobie osoby ceniące spokój i harmonię. Zlokalizowana jest pomiędzy Salzach i Saalach , czyli dwoma rzekami i do zaoferowania swoim turystom ma około 150 łagodnych i średnich tras dla narciarzy. Można tutaj również zmieniać ośrodki bez konieczności zdejmowania nart. Tutaj wykupujemy karnet o nazwie Ski Amade i mamy możliwość korzystania z 250 tras mieszczących się w 25 różnych miejscowościach. 

5. Zillertal Arena to wręcz mekka wszystkich fanów zimowego szaleństwa. Zlokalizowana jest pomiędzy Tuxer Alpen a Alpami Kitzbühelskimi. Znaleźć można tutaj około 600 km tras, w tym około 150 tras niezwykle łatwych. Niestety w weekendy oraz w okresie świątecznym jest tam bardzo tłoczno, dlatego warto wybrać się w to miejsce w tygodniu. Do Zillertal  udają się osoby, które kochają narty, snowboard, zakupy oraz spa. Idealne miejsce dla wszystkich osób, które chcą w przyjemny sposób spędzić czas zimowy. Warto odwiedzić nie tylko to miejsce w Austrii. 

Zobacz

Dbanie o swój samochód to podstawa, dlatego każdy kierowca powinien zainwestować we właściwe kosmetyki samochodowe, które na co dzień można przechowywać np. w swoim garażu lub też na strychu i w piwnicy. Ważne jest jednak to, aby dowiedzieć się gdzie je konkretnie zakupić, ponieważ kosmetyk kosmetykowi nie jest równy. Najbardziej przydatne okażą się te preparaty, których...

Seszele to państwo leżące na Oceanie Indyjskim. Składa się z aż 115 wysp i wysepek, w większości mają one pochodzenie koralowe, choć zdarzają się i wulkaniczne. Tylko niewielki procent tych wysp jest zamieszkany, co sprawia, że to idealne miejsce do wypoczynku dla tych, którzy szukają ciszy, spokoju i chcą eksplorować egzotyczną i bujną przyrodę. Nie oznacza to jednak, że...

​ Sri Lanka to kraj w Azji południowej, który nie bez przyczyny ma nazwę oznaczającą w sanskrycie „olśniewający kraj”. Olśniewa przede wszystkim przebogatą przyrodą. Jeśli marzysz o tym, żeby obejrzeć egzotyczne zwierzęta w ich naturalnym środowisku, to Sri Lanka jest idealnym wyborem kierunku podróży. Oczywiście podczas wyjazdu nie musisz ograniczać się do...