loader

Dziurkacz – zwykłe narzędzie do niezwykłych zadań

Dziurkacz można znaleźć praktycznie w każdym biurze. Jest to urządzenie do robienia otworów najczęściej w kartkach papierów. Dzięki temu z łatwością można je później umieścić w segregatorach. Pierwszy dziurkacz został opatentowany już w 1886 roku. Prawdopodobnie nikt ze współczesnych ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest to tak stary przyrząd. Wynalazek ten znacznie usprawnił pracę w biurach. 

Rodzaje dziurkaczy

Standardowe dziurkacze posiadają dwa ostrza. Średnica wykonywanych otworów wynosi 5,5 mm, a odległość między nimi to 80 mm. Dzięki temu są one kompatybilne ze standardowymi segregatorami. Jeśli najczęściej korzystamy z cztero-ringowych segregatorów, to zaleca się zakup specjalnego dziurkacza z czterema ostrzami. Można oczywiście próbować wykonać 4 otwory zwykłym dziurkaczem, jednak nie zawsze dokładnie wymierzy się odległość między otworami.

Inną kwestią jest liczba dziurkowanych kartek przy jednej próbie. Zależy to w dużej mierze od rozmiaru przyboru. W biurach najczęściej stosowane są akcesoria, które za jednym „zamachem” mogą przedziurkować do 60 kartek papieru. Czasami jest to za mało, a dziurkowanie pojedynczych kartek lub mniejszych grup jest żmudne i czasochłonne. Dlatego w miejscach, gdzie istnieje potrzeba dziurkowania nawet do 250 arkuszy papieru, używa się innych, specjalnych dziurkaczy. Są one wyposażone w specjalne dźwignie, które ułatwiają użytkowanie. Warto zaznaczyć, że ciągłe dziurkowanie większej liczby kartek urządzeniami, które nie są do tego dostosowane, może zwyczajnie skrócić ich żywotność. 

Większość modeli wykonana jest z metalu, dzięki czemu są bardziej trwałe. Niektóre egzemplarze mają plastykowe rączki, które niestety mogą się łamać. Znajdziemy także i takie, których rączka jest zrobiona ze specjalnego, antypoślizgowego materiału. 

dziurkacz

Kolejnym istotnym elementem na który warto zwrócić uwagę podczas zakupu dziurkacza, jest pojemnik na śmieci. Najbardziej praktyczne są te modle, które są wyposażone w przezroczystą podstawę owego pojemnika. Dzięki temu można kontrolować jego zapełnienie i w porę opróżnić. Dobrze by było, aby ta podkładka była wykonana ze specjalnego antypoślizgowego tworzywa, które nie będzie rysowało powierzchni blatu. 

Jeśli w naszej pracy potrzebny będzie większy egzemplarz, to warto sprawdzić, czy jego rączkę da się zablokować w położeniu poziomym. To pozwoli zaoszczędzić miejsce w momencie, gdy dziurkacz nie jest używany. 

Gdzie kupić porządny dziurkacz?

Niezależnie od tego, jaki model będzie potrzebny w naszym biurze, powinien on być mocny i wytrzymały. Ostrza nie powinny się blokować w momencie pracy. Inaczej dziurkowanie będzie trudną czynnością, a tak nie powinno być. 

Gdzie zatem nabyć najlepszy model dziurkacza? Warto skorzystać z usług firmy Lobos. Jest to przedsiębiorstwo, które oferuje swoim klientom kompleksową obsługę w sferze wyposażenia biur. Na stronie internetowej sklepu znajdziemy meble biurowe, artykuły papiernicze, drukarki, skanery, niszczarki do papieru oraz wiele innych produktów, które są niezbędne do pracy w biurze. W ofercie firmy znajdziemy też duży wybór dziurkaczy. Są to najróżniejsze egzemplarze, które z pewnością spełnią wymagania nawet najbardziej wybrednych klientów. Firma oferuje darmową wysyłkę przy zamówieniu powyżej 300 zł. Obsługuje zarówno firmy, jak i klientów indywidualnych. Dzięki temu rodzice, którzy właśnie wysyłają pociechę do szkoły, mogą kupić wszystkie najpotrzebniejsze produkty do szkolnej wyprawki. 

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Pracując przy biurku często stawiamy kubki z kawą, herbatą czy wodą na blacie. Wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Zalewamy  wszystkie dokumenty, nad którymi tak długo i ciężko pracowaliśmy. W najgorszym przypadku nasza klawiatura staje się ofiarą kubka soku, przez co przestaje działać i dlatego trzeba kupić nową. Wylana woda może też zniszczyć...

Salon fryzjerski jest miejscem, w którym klienci mogą przejść fantastyczną metamorfozę. Wielu z nich z wielką przyjemnością, regularnie odwiedza swoich ulubionych fryzjerów, wiedząc, iż wyjdą od nich w lepszych humorach. Zanim jednak będą mogli oddać się w ich ręce, często muszą spędzić nieco czasu w poczekalni. Ważne zatem, aby było to przyjazne miejsce, w którym...

Praca to nie tylko obowiązki i konieczność dotrzymania wszelkich terminów, to także ludzie i ich samopoczucie, które bezpośrednio przekłada się na efekty działania. Wiele nowoczesnych firm doskonale rozumie, jak ważna jest przyjemna atmosfera w miejscu pracy i komfortowo wyposażone stanowiska biurowe. Podajemy 10 gotowych pomysłów na pozytywne zmiany w biurze. Ergonomiczne...