loader

Dziesięć sposobów na to, by wybrać dobrą pralkę

Zakup nowej pralki to duże wyzwanie i to nie tylko finansowe, ale też związane z koniecznością wyboru odpowiedniego modelu pralki. Oferta urządzeń piorących jest tak szeroka, że trudno w kilka chwil podjąć decyzję o zakupie. Prezentujemy 10 porad, które ułatwią poszukiwania świetnej pralki i sprawią, że zakupy będą o wiele łatwiejsze.

  1. Ustalenie maksymalnego budżetu

Gdy z góry założymy, że na zakup pralki możemy przeznaczyć ściśle określoną kwotę (na przykład 1600 złotych), możemy od razu dokonać znacznej selekcji ofert do przejrzenia. Wystarczy, że odrzucimy wszystkie pralki, które przekraczają wybraną kwotę, a wybór będzie o wiele łatwiejszy, gdyż skupimy się tylko na tych urządzeniach, na których zakup możemy sobie pozwolić.

  1. Zwymiarowanie łazienki i ustalenie wielkości pralki oraz sposobu jej załadowywania

Jeśli to nasza pierwsza pralka lub kupujemy pralkę do świeżo wyremontowanej łazienki, to warto bardzo dokładnie zwymiarować pomieszczenie, wziąć pod uwagę usytuowanie przyłącza wody i odpływu, jak również położenie innych mebli i elementów wystroju łazienki. W małych pomieszczeniach, gdzie nie ma miejsca przed pralką, sprawdzi się wyłącznie model otwierany od góry, ale w większości łazienek doskonale sprawdzą się pralki ładowane od frontu. To najwygodniejsze rozwiązanie, które jest jednocześnie najbardziej popularne, co widać doskonale, gdy zobaczymy, jak szeroka jest oferta pralek ładowanych od frontu w jednym z najpopularniejszych sklepów z elektroniką i AGD – sklepie morele.net. https://www.morele.net/agd/agd-wolnostojace/pralki-ladowane-od-frontu-233/0,0,,,,732,,,,,/1/

  1. Przejrzenie ofert w topowych sklepach online lub stacjonarnie

Topowe sklepy z urządzeniami AGD bardzo często oferują różnego typu promocje, które sprawiają, że można sporo zaoszczędzić, kupić urządzenie na raty bez odsetek albo zyskać darmowy transport z wniesieniem.

  1. Skupienie się na produktach wiodących marek

Zakup pralki to duży wydatek i nic dziwnego, że chcemy, by sprzęt posłużył nam przez lata. Tak naprawdę awarie mogą zdarzyć się w przypadku urządzeń każdej z firm, ale wiodące marki mają znacznie lepszą obsługę serwisową i gwarancyjną, a przy tym bywają mniej awaryjne. Jedną z marek, która cieszy się dużym zaufaniem nabywców jest Bosch, a szeroka oferta pralek ładowanych od frontu marki Bosch sprawia, że można wybrać urządzenie o niemal dowolnych parametrach i rozsądnej cenie. https://www.morele.net/agd/agd-wolnostojace/pralki-ladowane-od-frontu-233/0,0,,,,732,,,,,/1/

  1. Zastanowienie się nad priorytetowymi funkcjami i szukanie urządzeń, które je posiadają

Jeśli zależy nam na funkcji prania w zimnej wodzie lub na opcji płukania w ciepłej wodzie, na funkcji prania dla alergików albo na jakichkolwiek innych rozwiązaniach, to warto skupić się wyłącznie na tych pralkach, które oferują tę funkcjonalność, a wybór będzie o wiele łatwiejszy.

  1. Zdecydowanie się na konkretną klasę energetyczną

Współczesne pralki nie miewają już raczej klasy energetycznej B, a klasa A również wydaje się nieco przestarzała. Standardem są dziś klasy A+, A++ i wyższe. Warto od razu zdecydować się na konkretną klasę urządzenia, gdyż zawęzimy w ten sposób liczbę urządzeń do wyboru.

  1. Przejrzenie recenzji wybranych modeli pralek

Trudno o bardziej wiarygodne źródło informacji na temat tego, jak sprawują się wybrane pralki niż recenzje i oceny użytkowników. To głosy osób, które już posiadają wybrany model pralki i zdążyły się przekonać, czy urządzenie faktycznie jest warte swojej ceny.

  1. Przejrzenie instrukcji do wybranej pralki

Można ją znaleźć nawet w sieci, a jest to rozwiązanie, które ułatwi dokładne zapoznanie się z działaniem, funkcjami i możliwościami urządzenia.

  1. Upewnienie się, co do kosztu transportu z wniesieniem

To bardzo istotne, bo transport i wniesienie mogą znacząco wpłynąć na cenę zakupu. Warto od razu dopytać lub doczytać, czy transport pod nasz adres jest dodatkowo płatny i czy dopłaca się również za wnoszenie pralki do domu lub mieszkania. Czasami z dodatkową opłatą wiąże się wnoszenie sprzętu na kolejne piętra, gdy w bloku nie ma windy.

  1. Rozważenie zakupu z przedłużoną gwarancją

Nawet najlepsze urządzenie może się zepsuć, ulec awarii i odmówić dalszej współpracy. W okresie gwarancyjnym nie stanowi to ogromnego problemu, gdyż większość usterek zostanie usunięta w ramach gwarancji. By cieszyć się taką swobodą przez dłuższy czas, warto rozważyć wykupienie przedłużonej gwarancji.

Zakup pralki to nie tylko spory wydatek, ale też wyzwanie, któremu trzeba sprostać. Na szczęście, w dobie internetu, zakupy nie są tak trudne i nie wiążą się nawet z koniecznością jeżdżenia po sklepach.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz

Tęsknisz za białym sufitem, który jest gładki i nieskazitelny? Może ozdobiony zdjęciem lub rozgwieżdżonym nocnym niebem. To możliwe!!! Nowoczesne sufity napinane spełnią Twoje marzenia. Montaż sufitów napinanych: zakres i koszt Sufit napinany to element wykończeniowy wykonany z płótna zamontowanego na profilu metalowym lub plastikowym. Obecnie rola płótna nie jest tak...

W miarę, jak się starzejemy - a także w wyniku różnych nieprzewidzianych wypadków - nasza sprawność stopniowo spada i z czasem nawet proste aktywności stają się bardzo trudne. Jedną z najczęściej wykonywanych jest schodzenie i wchodzenie po schodach. W jaki sposób możemy ułatwić sobie ten proces, gdy sprawia nam on trudność? Czym jest krzesełko schodowe i czy może nam w...

Firany to efektowna i bardzo praktyczna dekoracja do każdego salonu. Z łatwością znajdziemy online gotowe firany żakardowe, woalowe czy firany panele, które nie tylko urozmaicą każde wnętrze o dodatkowy element dekoracyjny, ale również osłonią przed spojrzeniami zza okien oraz nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczenia. Jakie firany wybrać i jakich szukać? Podpowiadamy w artykule!...