loader

Bezpieczne kosmetyki dla dzieci - które wybrać?

Pielęgnacja wrażliwej skóry dziecka wymaga stosowania odpowiednio dopasowanych produktów. Warto pamiętać o tym, że w przypadku pielęgnacji skóry malucha liczy się nie tylko skuteczność, ale także i bezpieczeństwo stosowanych specyfików. 

Pielęgnacja skóry dziecka - podstawowe zasady 

Pielęgnacja wrażliwej skóry dziecka powinna opierać się na stosowaniu starannie dobranych kosmetyków. Warto pamiętać o tym, że kosmetyki dla dzieci powinny zawierać wyłącznie naturalne substancje pochodzenia roślinnego, które zapewnią delikatnej skórze malucha odpowiedni poziom komfortu i bezpieczeństwa.

Ponadto wybierając kosmetyki dla dzieci warto zapoznać się z listą najsilniejszych alergenów - unikanie substancji uczulających ochroni skórę dziecka i zminimalizuje ryzyko wystąpienia poważnych reakcji alergicznych. 

Koniecznie trzeba pamiętać także o tym, by unikać kupowania produktów zawierających konserwanty i sztuczne wypełniacze, które mogłyby doprowadzić do powstania bolesnych podrażnień. W przypadku dzieci najlepszym pomysłem okaże się stosowanie bezwonnych kosmetyków o prostym i bezpiecznym składzie. 

Wybór kosmetyków dla dzieci - analiza składu

Wybierając sprawdzoną pielęgnację dla dzieci nie można zapominać o przeprowadzeniu szczegółowej analizy składu kupowanych produktów - zapoznanie się z listą substancji użytych do produkcji danego kosmetyku ułatwi zakup skutecznego, a co najważniejsze bezpiecznego specyfiku. 

Kolejną istotną kwestią okaże się również sprawdzenie, czy dany kosmetyk posiada wszystkie niezbędne atesty. Dobrym rozwiązaniem może okazać się także zakup kosmetyku oznaczonego jako hipoalergiczny - w tym wypadku warto pamiętać o tym, że kosmetyki hipoalergiczne minimalizują ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. 

Kosmetyki dla dzieci - jakich substancji unikać?

Wśród substancji znajdujących się w kosmetykach dedykowanych dzieciom nie powinno być miejsca na różnego rodzaju chemiczne detergenty. Bezpieczne kosmetyki dla dziecka powinny być pozbawione sztucznych substancji zapachowych i potencjalnie groźnych SLS-ów.  Warto pamiętać o tym, że SLS-y, oprócz mocnego przesuszenia skóry, mogą prowadzić także do powstania bolesnych podrażnień. 

Ponadto kupując kosmetyki dla dzieci należy unikać produktów zawierających oleje mineralne, które mogłyby przyczyniać się do zatykania gruczołów potowych odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie skóry. 

Emolienty - sprawdzony sposób na bezpieczną pielęgnację 

Emolienty to specjalnie opracowane kosmetyki, których głównym zadaniem jest stworzenie na skórze ochronnego filmu, zapobiegającemu nadmiernej utracie wilgoci. 

Warto pamiętać o tym, że większość emolientów jest bezzapachowa, a ich skład pozbawiony jest sztucznych i potencjalnie niebezpiecznych substancji. Kosmetyki tego typu polecane są głównie osobom z wrażliwą i suchą skórą, doskonale sprawdzą się także w przypadku dzieci. Warto pamiętać o tym, że wprowadzenie emolientów do codziennej rutyny pielęgnacyjnej malucha zawsze powinno być skonsultowane z lekarzem pediatrą.

Zobacz

Fryzura to jeden z elementów naszego wizerunku. Dlatego zarówno mężczyźni, jak i kobiety, dbając o swój wygląd, wykorzystują wiele różnych kosmetyków, których zadaniem jest pomoc w ułożeniu niesfornych kosmyków. Jednym z chętnie wykorzystywanych, zwłaszcza przez panów produktów, bez wątpienia jest pomada do włosów. Wiele osób jednak wciąż nie wie, jak poprawnie należy...

Broda nie sprawia, że mężczyzna wygląda dobrze. Aby była prawdziwym atutem męskiego stylu, musi być pielęgnowana. Oznacza to stosowanie kosmetyków, które nadają jej pożądany kształt. Przyjrzyjmy się dziś pierwszej kwestii - jak przycinać brodę i jakiego trymera do brody należy używać. Na czym polega trymowanie? Trymowanie (z angielskiego: trim) to termin, który wszedł...

Czy wiesz, że coraz większym zaufaniem cieszą się naturalne kosmetyki, w tym zestawy prezentowe na boże narodzenie? Dlaczego tak jest? Jaki jest powód tego, że coraz więcej osób je wybiera? Kosmetyki Sylveco - można im zaufać Udowodniono, że kosmetyki o naturalnym składzie wywołują dużo mniej alergii, niż te, które mają w składzie dużo...