loader

10 sposobów na przyjemną atmosferę w biurze

Praca to nie tylko obowiązki i konieczność dotrzymania wszelkich terminów, to także ludzie i ich samopoczucie, które bezpośrednio przekłada się na efekty działania. Wiele nowoczesnych firm doskonale rozumie, jak ważna jest przyjemna atmosfera w miejscu pracy i komfortowo wyposażone stanowiska biurowe. Podajemy 10 gotowych pomysłów na pozytywne zmiany w biurze.

  1. Ergonomiczne miejsce pracy

Ergonomia w miejscu pracy ma bezpośrednie przełożenie na jej efekty, ale też na zdrowie i samopoczucie pracowników. Wielogodzinna praca przy komputerze może być przyczyną dolegliwości ze strony kręgosłupa, a może wpływać też na pogorszenie się wzroku. Wygodne biurko z odpowiednio usytuowanym komputerem to lepsze rozwiązanie niż wysyłanie pracownika na zwolnienie lekarskie z powodu dolegliwości bólowych.

  1. Muzyka w tle

Można o nią zadbać wykupując firmowy abonament do jednej z witryn z muzyką online albo stawiając na muzykę radiową. Ważne, by w ogóle wziąć to rozwiązanie pod uwagę, bo dobra, delikatna muzyka w tle sprzyja koncentracji i uprzyjemnia czas spędzany w pracy, co przekłada się na efektywność i motywację do działania.

Bardzo dobrym wyborem do biura mogą być wieże muzyczne – można wyposażyć każde pomieszczenie w oddzielny sprzęt tego typu, który będzie mógł być wykorzystywany podczas pracy. Wieże mają tę przewagę nad streamingiem muzyki, że umożliwiają odbiór radia, a także odtwarzanie nagrań z kompaktów. Szeroki wybór wież muzycznych można znaleźć w sklepie morele.net, gdzie od razu można zaopatrzyć się w inne urządzenia biurowe. https://www.morele.net/rtv/audio-i-hifi/wieze-111/

  1. Optymalna temperatura

Nie ma nic gorszego niż zbyt wysoka temperatura w pracy podczas upałów i zbyt niska temperatura zimą, a niestety takie realia są codziennością w wielu firmach. Warto spojrzeć krytycznym okiem na instalację grzewczą i przemyśleć jej modernizację. Dobrym pomysłem jest inwestycja w klimatyzację (najlepiej z funkcją ogrzewania) lub choćby w przenośny wentylator.

  1. Odpowiedni poziom wilgotności powietrza

Wilgotność powietrza to kwestia, która jest wyjątkowo często bagatelizowana, a tymczasem w większości biur powietrze jest przesuszone i nieprzyjemne, co ma wpływ na drogi oddechowe pracowników, na ich koncentrację i samopoczucie.

Idealnym rozwiązaniem tej sytuacji jest zastosowanie nawilżaczy powietrza. Urządzenia te delikatnie nawilżają powietrze, co poprawia komfort osób, które przebywają w tym samym pomieszczeniu. Przy zakupie nawilżacza powietrza warto zwrócić uwagę, do jakiego metrażu jest on dedykowany. Urządzenia nie powinno się stawiać w pobliżu sprzętów elektronicznych (komputerów, drukarek). Jeśli mamy wątpliwości, co do tego, jaki model nawilżacza wybrać, warto zajrzeć do tego poradnika - https://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-nawilzacz-powietrza-jaki-najlepszy/615/ To poradnik opracowany przez ekspertów w tej dziedzinie.

  1. Rośliny biurowe

Trudno o skuteczniejsze oczyszczanie powietrza niż otoczenie się kwiatami doniczkowymi, które świetnie pochłaniają promieniowanie i dwutlenek węgla w zamian racząc nas tlenem i swym urokiem. Do biura nadają się nie tylko paprotki, ale też skrzydłokwiaty, anturium i wiele innych roślin.

  1. Strefa relaksu

Jeśli to możliwe, warto wygospodarować pomieszczenie lub zakątek na strefę odpoczynku dla pracowników. Nie musimy od razu wyposażać jej w kino domowe i konsolę do gier, choć to z pewnością ucieszyłoby większość osób w firmie, ale wygodny fotel, wielka pufa do odpoczynku, regał z książkami i tym podobne elementy stworzą przyjemną przestrzeń, w której można będzie odpocząć podczas przerwy i nabrać sił do działania.

  1. Dobra kawa dla pracowników

Dobra kawa i herbata mogą stać się firmową codziennością, jeśli zadbamy o to, by w biurze znalazł się ekspres do kawy o odpowiedniej funkcjonalności. Najlepsze będą urządzenia na kapsułki albo w pełni zautomatyzowane.

  1. Wygodne krzesło biurowe i podnóżek

Nie tylko biurko powinno być ergonomiczne. Praca przebiega o wiele sprawniej, jeśli mamy do dyspozycji komfortowy fotel biurowy z podłokietnikami i zagłówkiem oraz podnóżek, który niweluje zbyt niski wzrost w stosunku do biurka.

  1. Czyste powietrze mimo smogu

Powietrze w biurze, a tym samym cała atmosfera w miejscu pracy, nie musi być gęste od zanieczyszczeń. By uchronić się przed smogiem w miejscu pracy, warto rozważyć zakup urządzeń oczyszczających powietrze lub częstszego wymieniania filtrów w systemie mechanicznej wentylacji i klimatyzacji.

  1. Casual friday

Wiele firm praktykuje zwyczaj swobodniejszego stroju w piątki. Wprowadzenie tej zasady zdecydowanie rozluźnia atmosferę w pracy i sprawia, że tego dnia pracuje się wygodniej i swobodniej – bez ciasnego krawata wokół szyi i bez butów na wysokim obcasie.

 

Atmosfera i nastrój w miejscu pracy mają kluczowy wpływ na efektywność działania i osiągane rezultaty. Dziesięć zaproponowanych zmian wystarczy, by w biurze pracowało się o wiele przyjemniej, wygodniej i fajniej.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz

Hipnoza to stan transu, w którym kluczem jest dotarcie do nieświadomości pacjenta. Jednocześnie osoba hipnotyzowana jest świadoma wszystkiego, co się z nim dzieje. Czym jest i na czym polega hipnoza? Podczas sesji hipnotycznej świadomość rozluźnia się i przestaje blokować aktywność umysłową człowieka. Dzięki temu hipnotyzer może pracować bezpośrednio z...

Zastanawiamy się nad wprowadzeniem zmian w swoją codzienność. Z jednej strony ich pragniemy, z drugiej się ich obawiamy. Moment, w którym przełamujemy się i podejmujemy decyzję o rozpoczęciu całkowicie nowego życia, będzie przełomowy. Zaplanuj swoją przyszłość Każdy moment jest doskonałym na wprowadzenie zmian. Wiadomo, że chęć rozwoju pod każdym względem sprawi...

Zima to czas, w którym mogłoby się wydawać, że aktywność na świeżym powietrzu jest utrudniona. Jednak każdy rodzic w trosce o zdrowie i dobrą kondycję fizyczną swoich dzieci, pragnie zapewnić im odpowiednią dozę ruchu. Jak znaleźć sposób na odpowiednią dawkę aktywności zimą? Sanki to idealny pomysł na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Dlaczego ten rodzaj...