loader

10 sposobów na przyjemną atmosferę w biurze

Praca to nie tylko obowiązki i konieczność dotrzymania wszelkich terminów, to także ludzie i ich samopoczucie, które bezpośrednio przekłada się na efekty działania. Wiele nowoczesnych firm doskonale rozumie, jak ważna jest przyjemna atmosfera w miejscu pracy i komfortowo wyposażone stanowiska biurowe. Podajemy 10 gotowych pomysłów na pozytywne zmiany w biurze.

  1. Ergonomiczne miejsce pracy

Ergonomia w miejscu pracy ma bezpośrednie przełożenie na jej efekty, ale też na zdrowie i samopoczucie pracowników. Wielogodzinna praca przy komputerze może być przyczyną dolegliwości ze strony kręgosłupa, a może wpływać też na pogorszenie się wzroku. Wygodne biurko z odpowiednio usytuowanym komputerem to lepsze rozwiązanie niż wysyłanie pracownika na zwolnienie lekarskie z powodu dolegliwości bólowych.

  1. Muzyka w tle

Można o nią zadbać wykupując firmowy abonament do jednej z witryn z muzyką online albo stawiając na muzykę radiową. Ważne, by w ogóle wziąć to rozwiązanie pod uwagę, bo dobra, delikatna muzyka w tle sprzyja koncentracji i uprzyjemnia czas spędzany w pracy, co przekłada się na efektywność i motywację do działania.

Bardzo dobrym wyborem do biura mogą być wieże muzyczne – można wyposażyć każde pomieszczenie w oddzielny sprzęt tego typu, który będzie mógł być wykorzystywany podczas pracy. Wieże mają tę przewagę nad streamingiem muzyki, że umożliwiają odbiór radia, a także odtwarzanie nagrań z kompaktów. Szeroki wybór wież muzycznych można znaleźć w sklepie morele.net, gdzie od razu można zaopatrzyć się w inne urządzenia biurowe. https://www.morele.net/rtv/audio-i-hifi/wieze-111/

  1. Optymalna temperatura

Nie ma nic gorszego niż zbyt wysoka temperatura w pracy podczas upałów i zbyt niska temperatura zimą, a niestety takie realia są codziennością w wielu firmach. Warto spojrzeć krytycznym okiem na instalację grzewczą i przemyśleć jej modernizację. Dobrym pomysłem jest inwestycja w klimatyzację (najlepiej z funkcją ogrzewania) lub choćby w przenośny wentylator.

  1. Odpowiedni poziom wilgotności powietrza

Wilgotność powietrza to kwestia, która jest wyjątkowo często bagatelizowana, a tymczasem w większości biur powietrze jest przesuszone i nieprzyjemne, co ma wpływ na drogi oddechowe pracowników, na ich koncentrację i samopoczucie.

Idealnym rozwiązaniem tej sytuacji jest zastosowanie nawilżaczy powietrza. Urządzenia te delikatnie nawilżają powietrze, co poprawia komfort osób, które przebywają w tym samym pomieszczeniu. Przy zakupie nawilżacza powietrza warto zwrócić uwagę, do jakiego metrażu jest on dedykowany. Urządzenia nie powinno się stawiać w pobliżu sprzętów elektronicznych (komputerów, drukarek). Jeśli mamy wątpliwości, co do tego, jaki model nawilżacza wybrać, warto zajrzeć do tego poradnika - https://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-nawilzacz-powietrza-jaki-najlepszy/615/ To poradnik opracowany przez ekspertów w tej dziedzinie.

  1. Rośliny biurowe

Trudno o skuteczniejsze oczyszczanie powietrza niż otoczenie się kwiatami doniczkowymi, które świetnie pochłaniają promieniowanie i dwutlenek węgla w zamian racząc nas tlenem i swym urokiem. Do biura nadają się nie tylko paprotki, ale też skrzydłokwiaty, anturium i wiele innych roślin.

  1. Strefa relaksu

Jeśli to możliwe, warto wygospodarować pomieszczenie lub zakątek na strefę odpoczynku dla pracowników. Nie musimy od razu wyposażać jej w kino domowe i konsolę do gier, choć to z pewnością ucieszyłoby większość osób w firmie, ale wygodny fotel, wielka pufa do odpoczynku, regał z książkami i tym podobne elementy stworzą przyjemną przestrzeń, w której można będzie odpocząć podczas przerwy i nabrać sił do działania.

  1. Dobra kawa dla pracowników

Dobra kawa i herbata mogą stać się firmową codziennością, jeśli zadbamy o to, by w biurze znalazł się ekspres do kawy o odpowiedniej funkcjonalności. Najlepsze będą urządzenia na kapsułki albo w pełni zautomatyzowane.

  1. Wygodne krzesło biurowe i podnóżek

Nie tylko biurko powinno być ergonomiczne. Praca przebiega o wiele sprawniej, jeśli mamy do dyspozycji komfortowy fotel biurowy z podłokietnikami i zagłówkiem oraz podnóżek, który niweluje zbyt niski wzrost w stosunku do biurka.

  1. Czyste powietrze mimo smogu

Powietrze w biurze, a tym samym cała atmosfera w miejscu pracy, nie musi być gęste od zanieczyszczeń. By uchronić się przed smogiem w miejscu pracy, warto rozważyć zakup urządzeń oczyszczających powietrze lub częstszego wymieniania filtrów w systemie mechanicznej wentylacji i klimatyzacji.

  1. Casual friday

Wiele firm praktykuje zwyczaj swobodniejszego stroju w piątki. Wprowadzenie tej zasady zdecydowanie rozluźnia atmosferę w pracy i sprawia, że tego dnia pracuje się wygodniej i swobodniej – bez ciasnego krawata wokół szyi i bez butów na wysokim obcasie.

 

Atmosfera i nastrój w miejscu pracy mają kluczowy wpływ na efektywność działania i osiągane rezultaty. Dziesięć zaproponowanych zmian wystarczy, by w biurze pracowało się o wiele przyjemniej, wygodniej i fajniej.

 

Materiał zewnętrzny

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Dziurkacz można znaleźć praktycznie w każdym biurze. Jest to urządzenie do robienia otworów najczęściej w kartkach papierów. Dzięki temu z łatwością można je później umieścić w segregatorach. Pierwszy dziurkacz został opatentowany już w 1886 roku. Prawdopodobnie nikt ze współczesnych ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest to tak stary przyrząd. Wynalazek ten...

Pracując przy biurku często stawiamy kubki z kawą, herbatą czy wodą na blacie. Wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Zalewamy  wszystkie dokumenty, nad którymi tak długo i ciężko pracowaliśmy. W najgorszym przypadku nasza klawiatura staje się ofiarą kubka soku, przez co przestaje działać i dlatego trzeba kupić nową. Wylana woda może też zniszczyć...

Salon fryzjerski jest miejscem, w którym klienci mogą przejść fantastyczną metamorfozę. Wielu z nich z wielką przyjemnością, regularnie odwiedza swoich ulubionych fryzjerów, wiedząc, iż wyjdą od nich w lepszych humorach. Zanim jednak będą mogli oddać się w ich ręce, często muszą spędzić nieco czasu w poczekalni. Ważne zatem, aby było to przyjazne miejsce, w którym...