loader

Mineralne cienie do powiek - idealne dla delikatnej skóry

Skóra w okolicach oczu jest wyjątkowo delikatna, dlatego należy na nią szczególnie uważać podczas makijażu. Warto sięgnąć po mineralne cienie do powiek zamknięte w słoiczku, które pozwalają stworzyć olśniewający makijaż na każdą okazję, a ich unikatowa formuła dodatkowo działa ochronnie i pielęgnująco.

Dobroczynne działanie dla skóry

Mineralne cienie do powiek zawierają substancje (minerały), które nie tylko wydobywają urodę, ale też chronią i pielęgnują delikatną skórę powieki. Co niezwykle ważne, są to produkty wolne od drażniących substancji chemicznych, sztucznych barwników i wypełniaczy. Prosta formuła jest ich zaletą, a naturalne komponenty są dobrze tolerowane nawet przez bardzo wrażliwą skórę. Ponadto, w składzie znajduje się tlenek cynku, który sprawia, że mają one działanie lecznicze - działają antybakteryjnie i łagodzą stany zapalne - są zatem odpowiednie nawet dla skóry ze skłonnością do podrażnień. Pojawienie się na rynku mineralnych cieni do powiek okazało się szansą na stosowanie makijażu oka przez kobiety, które do tej pory na powiekę mogły jedynie nakładać kremy.

Cienie, których się nie czuje

Osoby stosujące mineralne cienie do powiek zauważają ich świetne właściwości kryjące, a zarazem lekkość. Po prostu nie czuje się ich na skórze. Dzięki temu make-up może być delikatny i naturalny, ale też niesamowicie komfortowy. Oczywiście stopień krycia i nasycenia koloru można kontrolować w zależności od ilości kosmetyku.

Bogactwo urzekających kolorów

Kolory mineralnych cieni do powiek są nasycone i bardzo trwałe. Dzięki różnorodności kolorów można wykonać piękny makijaż oka w swoim ulubionym stylu. Warto zwrócić uwagę, że cienie można nakładać na sucho jak i na mokro - aplikacja drugim sposobem powoduje intensywniejsze wybarwienie. Tego typu produkty mają sypką formę, co pozwala na ich mieszanie i tworzenie własnych, nietypowych kolorów. Odrobina cienia może też służyć jako pigment do ust (w połączeniu z błyszczykiem czy wazeliną kosmetyczną). Tak naprawdę to kosmetyk, który daje wiele możliwości.

cienie do powiek

Aplikacja cieni mineralnych

Cienie mineralne nabieramy i nakładamy na powiekę pędzlem. W razie potrzeby należy strzepać z pędzla nadmiar produktu. Okrężnymi ruchami wcieramy cień w skórę. Aby uzyskać bardziej intensywny odcień, nanosimy kolejne warstwy. Nakładając cień na mokro można uzyskać efekt eyelinera. W tym przypadku aplikujemy cień zwilżonym wcześniej pędzelkiem, a za pomocą suchego pędzla usuwamy nadmiar koloru bądź łagodzimy kontury. Co ciekawe, cienie mineralne utrzymują się dłużej na powiece niż tradycyjne, gdyż minerały zwiększają ich przyczepność do skóry (np. mika czy azotek boru). Dodatkowo można wydłużyć ich trwałość nanosząc wcześniej na powiekę bazę pod kosmetyk. W ten sposób można cieszyć się pięknie podkreślonym okiem przez wiele godzin.

Nie wszystko mineralne, co na takie wygląda

Mineralne cienie do powiek stają się coraz bardziej popularne. Wpływa na to przede wszystkim moda na życie w zgodzie z naturą i chęć wyeliminowanie nadmiernej liczby składników chemicznych z naszego otoczenia. Można zauważyć, że coraz częściej producenci rozszerzają swoją ofertę o pudry, a także poszukiwane przez klientki cienie o sypkiej konsystencji. Niestety może się okazać, że niektóre z tych produktów są “mineralne” jedynie w nazwie. Czym zatem kierować się przy ich wyborze? Cienie mineralne to produkty, które powinny mieć w swoim składzie wyłącznie czyste pigmenty i minerały: tlenki żelaza, cynku, tytanu, cząsteczki miki. Na liście składników można znaleźć też kamienie półszlachetne, takie jak kwarcyt, cytryn, turmalin. Na pewno jednak cienie z zawartością minerałów nie będą spełniały w stu procentach swojej funkcji, dla której z reguły są wybierane, jeżeli dodatkowo do ich produkcji użyte zostały parabeny, produkty ropopochodne, sztuczne barwniki i substancje zapachowe czy alkohol. Unikać należy też cieni z wypełniaczami takimi jak puder ryżowy czy skrobia kukurydziana, które są niewskazane do stosowania przy alergicznej skórze.

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Mówi się, że oczy to zwierciadło duszy. Co jednak zrobić, gdy nasze oczy zaczynają wykazywać pewne dysfunkcje? W takich przypadkach należy niezwłocznie udać się do lekarza i wykonać odpowiednie badania. Zdrowy wzrok odbiera około 80% informacji o naszym otoczeniu, dlatego tak ważne jest, aby nasze oczy działały prawidłowo, ponieważ wpływa to nie tylko na nasze postrzeganie...

Kolagen stanowi główne białko tkanki łącznej. Jest odpowiedziany za utrzymanie sprężystości, właściwego nawilżenia oraz jędrności skóry. Wspomaga odnowę komórkową. Niestety, z wiekiem tracimy coraz wiecej tej niezwykle cennej substancji. To właśnie temu zawdzięczamy utratę elastyczności skóry i pojawianie się zmarszczek. Niedobory kolagenu Niedobór kolagenu ma...

Temat związany z legalizacją marihuany od wielu lat wzbudza ogromne emocje. Jedynie w Holandii można ją zażywać i kupować rekreacyjnie w niewielkich ilościach. Nieco inaczej sprawa wygląda jednak w przypadku tak zwanej marihuany medycznej, która dostępna jest dla pacjentów już od 2003 roku. Marihuanę medyczną można zakupić w formie leku na receptę. Wraz z wejściem nowej...