loader

Mikrodermabrazja - sposób na piękną i gładką skórę

Jeśli ktoś będzie przeprowadzał regularnie zabieg mikrodermabrazji to ma szansę na to, że uda się utrzymać cerę w dobrej kondycji. Delikatne złuszczenie sprawi, że skóra będzie wygładzona, wyrównany będzie koloryt, niwelowane będą zmarszczki, likwidowane zaskórniki, pobudzona będzie regeneracja. Twarz może dzięki temu wyglądać świeżo, zdrowo i młodziej. Ten zabieg był kiedyś wykonywany przez lekarzy, obecnie jest to prosty zabieg kosmetyczny oferowany przez salony piękności. Będzie on polegał na subtelnym ścieraniu wierzchnich warstw naskórka co wykonane będzie w ramach mechanicznego, bezpiecznego oraz bezbolesnego peelingu.

Jak przebiega mikrodermabrazja?

Zabieg standardowy będzie trwał od pół godziny do godziny. Skóra twarzy na początek jest oczyszczona oraz dezynfekowana. Potem kosmetyczka dokonuje złuszczenia naskórka. Mikrodermabrazja wykonywana jest z użyciem najczęściej diamentowej głowicy, która będzie złuszczać naskórek i zasysa jego martwe resztki. Panie po tym zabiegu często mówią, że czuły się tak jakby miały na skórze działanie mini odkurzacza. Odczucia raczej nie są przyjemne, czuje się raczej dyskomfort. Zabieg jest mało inwazyjny, bezpieczny. Po zakończeniu nakłada się łagodzącą albo odżywiającą, indywidualnie dobraną maseczkę. W dniu zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, ale to mija.

Inne zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej
Jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej jest depilacja laserowa zwana również epilacją. To zabieg polegający na niszczeniu włosa wraz z cebulką przez mechanizm fototermolizy selektywnej. Więcej informacji o zabiegu na: https://klinikamurano.com/oferta_epilacja-depilacja-laserowa_266.html

Gładka skóra po zabiegu

Jednym z podstawowych efektów zabiegu będzie oczyszczenie oraz wygładzenie skóry co powoduje, że będzie ona nie tylko ładniejsza i zdrowsza ale także dobrze przygotowana do wykonania innych zabiegów. Odświeżona cera będzie chłonna i lepiej przyjmuje kosmetyki.

mikrodermabrazja

Komu to może pomóc?

Mikrodermabrazja polecana jest praktycznie każdej osobie, która ma problemy ze skórą twarzy niezależnie czy będzie chodziło o trądzik, zmarszczki, łojotok czy przebarwienia. Zastosowanie złuszczania w takim charakterze będzie szerokie. Można między innymi:

- pokonać drobne blizny

- pozbyć się zaskórników

- zniwelować zmarszczki

- zwęzić pory

- wyrównać kolor skóry

- ujędrnić ją

- zlikwidować zrogowaciały naskórek

- pokonać łojotok

Taki zabieg wykonuje się nie tylko na twarzy. Często stosowany jest na szyi, dekolcie, a także na plecach i w miejscach, gdzie walczy się z cellulitem. Jest wskazany do każdego rodzaju skóry nawet tych osób ze skórą wrażliwą.

Kiedy nie jest wskazane?

Zabieg będzie wykluczony przy chorobach skóry, wybranych chorobach ogólnoustrojowych. Przeciwskazaniem będą owrzodzenia, nadżerki, znamiona, wysypki, łuszczyca, egzema, nieleczona cukrzyca, nowotwór skóry. Nie wolno wykonywać zabiegu w przypadku zażywania niektórych leków i na tych fragmentach skóry, na których znajdują się świeże jeszcze niezagojone blizny.

Utrzymywanie efektów mikrodermabrazji

Pozytywne efekty widoczne są od razu, ale nie będą wieczne. Aby je utrzymywać trzeba zabieg regularnie powtarzać. To jak często będzie kwestią indywidualną i zależą od cech skóry. U jednych może być to raz na pół roku a u innych konieczne będzie co miesiąc. Warto na pewno w tym zakresie zwrócić uwagę na to co zaleca lekarz czy kosmetyczka. Wato także zadbać o skórę i nie wystawiać jej po zabiegu na zmiany termiczne, wtedy dłużej uda się utrzymywać efekty, trzeba uważać, by nie doszło do zakażenia.

Ile kosztuje zabieg?

Cena jest różna w zależności od gabinetu, ale przede wszystkim od tego jak wielka część skóry będzie zabiegowi poddawana. Najczęściej zabieg na twarzy kosztuje od 150 do 350 zł.

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

​ Kobiety często nie wiedzą, że absolutnie nie powinny myć miejsc intymnych zwykłym mydłem, czy jeszcze gorzej - żelem pod prysznic, który stosują do całego ciała. Może to powodować powstanie nieprzyjemnych podrażnień, swędzenie miejsc intymnych, a nawet być powodem infekcji. Sprawdźmy zatem, jakie są elementarne zasady higieny intymnej. Bez przesady Żadnej kobiety...

Skóra naszej twarzy jest jednym z ważniejszych elementów naszego wyglądu, który ma też duży wpływ na nasze samopoczucie. Praktycznie każdy chciałby mieć piękną, promienną, gładką, pozbawioną wyprysków i zmarszczek cerę. Niestety, wielu ludzi boryka się z egzemami, trądzikiem i bliznami potrądzikowymi. Z pomocą przychodzą nam podkłady i pudry, dzięki którym...

Mówi się, że oczy to zwierciadło duszy. Co jednak zrobić, gdy nasze oczy zaczynają wykazywać pewne dysfunkcje? W takich przypadkach należy niezwłocznie udać się do lekarza i wykonać odpowiednie badania. Zdrowy wzrok odbiera około 80% informacji o naszym otoczeniu, dlatego tak ważne jest, aby nasze oczy działały prawidłowo, ponieważ wpływa to nie tylko na nasze postrzeganie...